Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha alapanyagcsere alatt...

Ha alapanyagcsere alatt eszem, akkor hizom, ez oke. Na de nem birok annyit ennyi amiota osszeszukult a gyomrom es kevesebbet eszem mint azelott. Egyszeruen sosem tudom leenni BMR-t, mindig alatta eszem 2-300 kaloriaval. Ez baj?

Figyelt kérdés

Tudom, ha bevagnek egy szelet pizzat egy egy rantott sajtos sultkrumplit, akkor siman meglenne az alapanyagcserem.

Na de igy...

Pedig 6x eszem, normalis kajakat. Odafigyelek maximalisan a makro tapanyagokra is, es pont ezert nen lehet olyat csinalni hogy bekapok egy sajtot 300 kaloria ertekben, h meglegyen minimum a bmr, mert azzal zsirfogyasztas is jar, ami meg mar nem hianyzik a makrok kozul.

Ebben az esetben mit csinaljak?

Ehes sosem vagyok, ez sem motival.


2016. szept. 20. 07:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ird le egy napi étrended.
2016. szept. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tartod a súlyod, vagy fogysz így? Lehet, hogy pont annyit eszel, amennyit kell, a BMR csak egy irányadó szám.
2016. szept. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Több helyen is számold ki a BMR-det. Alamint függ az anyagcsere gyorsaságától.
2016. szept. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen fogyok, csak ugye ez a kezdeti fogyas .

Igen erre nem is gondoltam, hogy alacsonyabb lehet a bmr-em.

Van benne valami.

2016. szept. 20. 14:35
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet kiszámolni a BMR-t, a statisztikáktól sokunké eltér, erre vagy arra...

Nem, ha koplalsz, akkor fogysz, normál esetben, számtalan kísérlet ezt igazolta. Hallottam már, hogy egyeseknél bekavar és bizarr eredmény jön ki, de ebben nincs sok logika, csak annyi, hogy a test lassít az anyagcserén, de ennek megvannak a határai.


Mi a gond azzal, ha több lesz a zsír? A koplalásnál főleg jobb, de amúgyis OK, legalább kevesebb lesz a szénhidrát :D OK, ez emberfüggő, kinek mi tetszik. Akkor egyél mazsolát, az nem zsíros s szerintem könnyű bevágni belőle egy csomót... Azért azt mértékkel, mégiscsak elég tömény gyors cukor. De egy kis segítséget azért adhat.

Az éhség nem fontos, az étvágy sem, enni kell és kész. Ha konkrétan nem tudsz vagy hányingered lesz, az már gond. Sehogysem tudod megoldani, napi sok-sok apró étkezéssel sem? Ja, 6-szor eszel, huhh. Közte apró nasi olyanból, ami belefér a makróidba? Töményebb ételek evése? Nekem a napi kalóriakeretem sokkolóan kevésnek tűnik, egy alaposabb étkezést nem tesz ki, fura, hogy valaki képtelen bevinni, persze tudom, hogy vannak ilyenek. Akkor is fura. Nagyon parányit ehetsz egyszerre.


De tényleg gondolkodj el a zsírbevitel emelésén, mert aki nem tud eleget enni, annak ez segíthet (nem mindig, mert a zsír sokakat túlzottan laktat).

2016. szept. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!