Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyi naponta 2,9 adag...

Anitaaaaaaaaaa kérdése:

Mennyi naponta 2,9 adag zöldség és gyümölcs?

Figyelt kérdés

2016. dec. 8. 20:17
 1/9 anonim ***** válasza:
nincs ilyen hogy 2.9 adag. egy adag mekkora? ez így nem okés. ha méred a kajádat, csináld rendesen, ne így.
2016. dec. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Gyümölcs a banán és az alma is...

Érzed a különbséget??

2.9 adag?? Az meg micsoda?

Óvodai vagy bőségtálas?

2016. dec. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Olyan van, hogy 1-2-3-4-5 adag zöldség/gyümölcs, tört szám nem.

Ezt a táplálkozási szakértök úgy adják meg, hoyg egy adag, ami a két összetett kezedbe belefér

2016. dec. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az adag értelmezhetetlen étel esetén, sosem értettem, mit akarnak vele. Én inkább csinálom, ami nekem jó, nem egyesek általános dogmáit pakolom magamra, ha jó, ha nem.
2016. dec. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: írtam, hogy a zöldség-gyümölcs esetében a "hivatalos" adagnak az számít, amennyi a két összetet kézbe belefér. Ez természetesen men objektív mennyiség, de elég jó közelítésnek, és ez a minimum, amit javasolnak ahhoz, hogy nem hiányozzon semmi az étrendböl.


A te speciális étrended meg mennyiségeid nem az áltagosnak megfelelöek, a legtöbb ember nem bírna eszerint élni, ezt ne felejtsd el.

2016. dec. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem felejtek el semmit, főleg azt nem, hogy mindenki egyedi. S nem tudom értelmezni, hogy 2 összetett kéz. Egy kis kezűnek akkor kevesebb jár csak mert kicsi a keze?

S fogalmam sincs, 2 markomba mennyi dinnye fér... Elég hülyén venné ki magát a kimérés. S össze kell szorítani a kezeket vagy nem? Mert ha nem, egy kiló is ráfér. Szóval ez annyira homályos, hogy csak na, nem beszélve arról, hogy nulla gyümölcs is jó és több kiló is.

Szerintem ez olyan buta adag, mint a fél tányér, az se mond semmit a világon.

2016. dec. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A két tenyered egymás mele összeteszed, hoyg egy kis "tányért" képezzen (sajnos nem lehet rendesen leírni, de talán megérted, hogy hogy gondolom), és ez felnött embereknél elég hasonló, mert akkora különbség nincs a kezekböl képzett tányér mérete közt.


A gyümölcsöket/zöldségeket meg meg - habár a dinnye nem "A" tipikus "gyümölcs" - nem egy darabban gondolták, hanem kb. falatokra feldarabolt méretü darabokban.

2016. dec. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Persze, de érted, nem fogok falatokra darabolt dinnyét a kezembe rakni. Bár foghatnék egy edényt, ami akkora...

De a többi problémám miatt minek.

A felnőttkezek nagyon, nagyon más méretűek, nekem normál női kezem van, a páromnak normál férfikeze, de vannak hatalmas férfikezek és icipici női kezek is. Persze egy nagyobb embernek juthat több gyümölcs, ezzel nem feltétlenül van gond, de akkor sem arányos. Plusz nem mindegy, hogy málna vagy mazsola (igen, csalok, és? egyik kedvenc gyümölcsöm. OK, akkor legyen banán vagy datolya, azokat is szeretem).

De az egész értelmetlen, hisz ha háromszor annyit akar enni, az is jó, ha elhasználja, ha semennyit, az is, a napi összbevitel passzoljon az adott emberhez.


A zöldségek trükkösebbek, ott az uborka vs. sütőtök... Na mindegy.

2016. dec. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 MagdiNagyi válasza:
A 2,9 adag, pontosan 0,1-el kevesebb, mint a 3 adag! :-D Totál egyszerű!! :-D
2016. dec. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!