Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Segitséget szeretnék kérni...

Segitséget szeretnék kérni fogyókúrában, kalóriaszámlálásban. Több lent. ?

Figyelt kérdés

165 cm/lány/17 éves/56.7 kg vagyok. Kalóriabázis kiszámolta hogy 1292 kcalt kell ennem hogy fogyni tudjak.

olvasom egyre tobb helyen hogy 1300-1500 kcal alatt nem kene enni. Akkor most ez nagyon nagy baj? Igazabol nem is tudnek annyit enni mert reggel salatat vagy turot eszek vagy feherjeport (9kor) ebedre is vagy salata vagy rantotta teljeskiorlesu kenyerrel , 3 orakkor egy naturjoghurt vagy vmi gyumolcs , 6kr is valami egeszsegest, este 8kor meg vagy salata,vagy turot szoktam. Miket egyek meg? Kicsit valtozatosabban szeretnek. Még az lenne a kerdesem hogy ha kalóriaszáméálásnál túl lépem a fehérjét az akadalyozza a fogyast? Köszönöm a rendes,segítőkész válaszokat!


2017. aug. 24. 20:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Nos! Legelőször is: ilyen adatokkal nem kell fogynod! Ha nagyon vékony csontozatú vagy, akkor lehet rajtad egy pici felesleg. Ha mindenképp fogyni akarsz, akkor nyugodtan lemehetsz napi 1200 kalóriára, nőknek ez az általánosan ajánlott érték. Fogyás során napi kb. 80-90 gramm fehérjére lenne szükséged. Ha kicsit kevesebb vagy több, nem baj, a kalória viszont tényleg 1200 körül legyen! Bármit ehetsz, igazából. Ha a fehérje és a kalória rendben van, nagy baj már nem lehet. Persze zöldség azért kellene.
2017. aug. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ. Sajnos tenyleg fogynom kell:/

volt hogy 20 grammal is tul leptem,mert turot meg feherjet meg naturjoghurtot meg tojast ettem egesznap,és igy nem leptem tul a napi kaloriabevitelt,csak a fehérje lett nagyon magas.

2017. aug. 24. 21:15
 3/4 anonim ***** válasza:

A kalóriabázis megtippelte aza 1300-at... Az anyagcsere nagyon szór.

Ha alig moccansz, akkor teljesen OK ez az érték (azt nem mondom, hogy gyors lesz a fogyás, csak hogy OK), mozgással attól függ, mennyire bírod. Sok mozgással nyilván ehetsz 2-3000 kcalt is szálkásításkor, de akkora aktivitása keveseknek van. Mindenesetre ha kicsi lenne a keret, még mindig lehet mozogni. De ahogy írod, ez neked nem gond, inkább az, hogy sok a fehérje. Az se igazán gond, 100 grammnál még nem aggódnék, bár valószínűleg csak aktívabb életmódban van ennyire szükséged.

Ha kalória kell és a fehérjét nem tudod emelni, nyilván a ch-t vagy a zsírt kell. A zsír összejön, ugye? Abból elég lehet 30-40 gramm is, a tojásban pedig sok van, bár nem tudom, mennyit eszel és kihagyol-e sárgájákat, mennyire sovány a túró...

A változatosság a testnek nem annyira fontos, csak vidd be, amit kell. Mennyiségek nélkül nem tudom, mi hiányozhat, ha van olyan. De néha ehetsz némi olajos magvat, ha az nem túl zsíros neked :) Ad egy kis plusz kalóriát is és sokféle tápanyag van benne, erősen változó, melyikben miből mennyi.


A túl sok fehérje nem akadályozza a fogyást, ha a kalória rendben van, de terheli a testet. De írtam fentebb, hogy te annyira vészesen nem szállsz el (azt kevesen teszik).

2017. aug. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a segitseget. Nem hagyom ki a sargajat,es a turo zsirszegeny,es a natur joghurt is.
2017. aug. 25. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!