Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Nagyon drága a paleolit étrend?

Nagyon drága a paleolit étrend?

Figyelt kérdés
Szeretnénk átállni, de így sem tart ki normálisan a kajapénzünk, hogy heti max 2x van hús, és sokszor tészta-krumpli. Gondolom, a több hús, zöldség, olajos mag drágábbra hozza ki.
2012. márc. 30. 12:36
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Én is szerettem volna átállni erre, de sajnos az anyagiak miatt nem sikerült. Sok olyan étel alapanyagot használnak, ami méregdrága és nehezen beszerezhető. Sajnos. A kenyeret, gabonafélét teljesen ki kell zárni, tejet is, cukrot is. Cukrot steviával és xilittel lehet helyettesíteni, de ezek iszonyú drágák. Szóval jó lenne nagyon ez az étrend, de azt hiszem, megint csak a gazdagok járnak jól evvel...
2012. márc. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Nem sokkal drágábbak a paleo ételek,mint a "normál" kaják. Én étteremből szoktam rendelni, és max egy százassal drágább,mint egy sima menü, van amikor még olcsóbb is. A zöldségek nem olyan drágák.
2012. márc. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, miket akarsz enni.

Nem drága, ha:

- ha tudsz "cukor" nélkül élni (így nem kell xilitre, vagy steviára költeni),

- ha nem akarsz "kenyérpótlókat" enni (nem kell maglisztekre költeni),

- és ha nem érzel kényszert a tej pótlására (nem kell kókusztejre, vagy rizstejre, vagy zabtejre költeni)


Én ezek nélkül élek több mint két éve.

A zöldségek nem drágák, és a hússal sincs gond, ha nem a legdrágábbakat választod. Ha nagyon kevés a kajára fordítható összeg, akkor mondjuk én rizzsel egészíteném ki egy kicsit a paleo étrendet.

2012. márc. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell a mainstream által sugallt "pót" ételekre költeni (pl. cukor és a kenyér helyettesítésére).


Próbálj meg zöldségekből többet fogyasztani, azok olcsók. Esetleg ha még belefér, akkor tojásból rásegíteni.

2012. ápr. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nos, ha rizset eszik valaki, akkor alapból nem paleolit. Fontos tudni, hogy ha már a tiltott listán szereplő ételek szerepelnek valakinek az étrendjében, akkor bármennyire is kevés, az már nem paleolit.

Valóban a xilit, a maglisztek, illetve a hús az ami drágább, de meg lehet oldani, ha nem eszel annyi édeset, kenyeret sem kell feltétlenül pótolni, és húst pedig cba, spar, ilyen helyeken veszel, mert ott a legolcsóbb, és a legjobb minőségű is egyben (szerintem).

2012. máj. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem a csili-vili receptekhez ragaszkodsz, amiket neten, szakácskönyvekben találsz, akkor lehet olcsó is. Zöldségek nem drágák és gyorsan jól tudsz velük lakni, a hús vagy hal sem, mert sokkal kevesebb is elég lesz belőlük, ha nem tömöd mellé a tésztát, kenyeret. Máj és egyéb belsőségek, szalonna pedig kifejezetten olcsók.
2012. máj. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
82%

Kezdem megérteni, hogy milyen problémás lehet átállni paleolitra, ha valaki mindennap kenyeret, tejet, cukrot eszik, amik tul.képp a legolcsóbb élelmiszerek. Nekem más a rálátásom erre, mert már lassan 1 éve paleolitozom, és mivel eszembe sem jut a kenyeres standhoz menni, így a szemem "ráállt" arra, hogy hol találjam meg az olcsó paleolit termékeket, mert léteznek. A lényeg: szénhidrát-köret (tészta, krumpli, stb.), hús, zöldség-gyümölcs hármasból (ami a főételek nagy része) a paleolitban csak hús és zöldség-gyümölcs marad, azaz 1/6-oddal több hús, és 1/6-oddal több zöldség-gyümölcs. A zöldség-gyümölcs ára talán nem drágább mint a köreté, a hús viszont igen, de ez csak 1/6-oddal emeli meg az árat. Azonban vannak helyek ahol 700-1200 Ft-ért lehet venni pl. csirkecombot.

Másrészről, szerintem nem az ár felől érdemes megközelíteni az egész kérdést, hanem afelől, mennyi pozitív hatása van, mert ez a lényeg.

2012. jún. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!