Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Padlizsános rántottát akarok...

Padlizsános rántottát akarok enni reggel. Kis sertészsíron hány percig süssem a vékonyra vágott palit, mielőtt ráütöm a tojásokat?

Figyelt kérdés
Soha nem szoktam főzni, de most magamra kell...
2013. máj. 25. 22:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindenképpen sózd be a padlizsán szeleteket előtte, és várj pár percig, míg nem kezdenek izzadni. Aztán öblítsd le őket vízzel, és picit itasd fel róluk a vizet. Én nem csinánám sertészsíron, inkább oliva v. más növényi olajban, de ez lehet, hogy csak ízlés kérdése. :) Sok zsiradékot felvesz. Ha nagyon vékony, vagy esetleg kisebb darabokra vágod, nyilván annál gyorsabban elkészül. Forró olajban akkor csak pár perc. Mikor látod, hogy nem halványzöld a színe, hanem inkább barna és az állaga pépesebb, akkor a finom.
2013. máj. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hajajj s ezzel kezded?

Nézd, még a hagymáról sem tudom megmondani, hogy a Te tűzhelyeden mennyi idő alatt sül meg, sőt, az enyémen se mindegy, hogy mekkora a láng... A padlizsán elég sok időt igényel, csinálni kell és nézni és kóstolni, nem órát nézni, szerintem.

2013. máj. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

na nem is csoda, hogy nem szoktam főzni... :D

köszönöm, majd kóstolok akkor közben és nézem a színét

2013. máj. 25. 22:54
 4/5 anonim ***** válasza:

Arra számíts, hoyg elég sokáig kell. Ha nem elég sokáig sütöd keserű, szivacsszerű és ehetetlen lesz. Plusz serpenyőben mint egy szivacs minden olajat felvesz.

Ha máskor is ennél, akkor érdemes talán sütőben megsütni kicsit többet, aztán holnap már csak kiveszet átmelegíted a serpenyőben :-).

Sütőben én vékonyra vágnám, kicsi oliva olaj alá felé és só, bors...és kb. fél óra 170fokon, de azért nézegest..."vizesnek" kell kinéznie, inkább tovább süsd, mint rövid ideig.


Serpenyőben én neki sem állnék, nagyon sok idő kell hozzá...cukkini egyszerűbb és gyorsabb :-).


De azért nem ad fel a főzést :-D ;-)!!!

Kísérletezz!

2013. máj. 26. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Padlizsán sütőben, egyben megsütve a legjobb. Serpenyőben én még nem csináltam.
2013. máj. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!