Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Igazi (és gyakorlott) paleósok...

Igazi (és gyakorlott) paleósok! Képesek lennétek leírni, listázni azt, hogy konkrétan, fizikailag mit esztek meg egy nap során?

Figyelt kérdés

Nem arra gondolok, amiről azt hiszitek, hogy megeszitek, hanem arra, amit konkrétan, fizikailag "letoltok a gyomrotokba" :) Ehhez lehetséges, hogy szükség lesz naplózni a napi elfogyasztott táplálékot.

Olyasmire gondolok (ha valaki meg tudja tenni), hogy pl: 4 db avokádó, kb. 300 g vadlazac, két marék makadámdió, 1 evőkanál gránátalma balzsamecet, 1 egész pisztráng, 2 fej endívia, 100 g quinoa, 150 g csicsóka, 5 evőkanál kókuszreszelék stb. Tehát a "pár szem tojást bekapok reggelire" az nem jó, mert nem t'om, hogy mennyi az a pár szem.

Ebből a listából sokat tanulnék. Először is megtudnám, hogy a magyarországi gyakorlott paleósok fizikailag mi a *-t esznek, ellentétben az amerikai könyvekkel, és ellentétben vagy összhangban a Mezei Elmira-féle receptekkel.

Aztán a következő és egyben legjobb dolog az lenne, hogy konkrétan, számszerű összegre, nem sacc/kb.-re ki lehetne hozni, hogy akkor most mégis mennyibe kerül egy-egy paleós napi kajája. Ez nagy előrelépés lenne.

Nagyon szépen köszönöm annak, aki ezt így megértette és meg tudja tenni a listázást! Köszönöm!


2014. ápr. 19. 13:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Ezt nem fogja egy sem megtenni, már én is többször kértem konkrét étrendet, de eddig csak általánosságkat kaptam válaszként, vagy azt sem.
2014. ápr. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Leírhatok 1-2 napot, mindent kimérve (bár a mechanikus mérlegem kissé csal :)), ha nagyon érdekel... Bár én nem vagyok paleós, csak majdnem teljesen az, amíg fogyok :D

De a listámban semmi nem lesz a felsorolt luxusételekből, arra ne számíts... A kókuszreszelék olcsó és hasznos, az lenne benne rendesen, de a többi... :) A vadlazac mondjuk szimpatikus, ha gazdagabb leszek, majd veszek olyat :)

Azt pedig sosem értettem, miért hisz az ember mást, mint ami van, eléggé látványos, hogy mit főzök és eszek... De tudom, hogy az emberek néha nagy ívben meglepődnek naplózáskor. Én nem.

Most nem a saját gépemen vagyok, de a legutóbb logolt napomat később beírhatom.

Egyébként kb. napi ezer forintot költök ételre. Nem tudom magamnak pontosan kiszámítani, a párommal együttesből saccolva ennyi. Minden bevásárlást leírunk, így tudjuk, mennyit költünk ételre.

2014. ápr. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
#1: Étrendet én se tudnék írni másnak... Honnan tudjam, ki mit szeret és bír? De magamnak sincs étrend, eszem, ami éppen jön. A napjaim közel sem egyformák, bár sok közös elem van...
2014. ápr. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

#2: "Étrendet én se tudnék írni másnak... " Senki nem kérte, hogy másnak írj étrendet. A kérés az volt, hogy írd le TE, hogy mit eszel egy nap. :)

"Honnan tudjam, ki mit szeret és bír?" Nem kell tudnod. Paleo táplálkozásról van szó, ez ebben az alkategóriában a téma, nem pedig képzelgés egyéni étrendekről. :)

"De magamnak sincs étrend, eszem, ami éppen jön. A napjaim közel sem egyformák, bár sok közös elem van..." Ez azt bizonyítja, hogy nem vagy (teljesen) tisztában azzal, hogy mit eszel meg egy nap. Erre szokták írni a "szakemberek", "szakírók", táplálkozási "guruk", hogy vezessünk naplót arról, hogy akkor most konkrétan mit is teszünk a szánkba egy nap. Erről van itt szó, hogy kerüljünk képbe. Te láthatólag nem vagy képben. Továbbá mindenki tudja (én is), hogy nem egyforma minden nap, ez nem újdonság, nem ugyanazt esszük minden nap, tehát a megoldás az, hogy veszem egy napomat -- mondjuk szombat --, és leírom azt, hogy akkor "reggel: 9 szem mandula, 3 főtt tojás, fél marék kókuszreszelék" stb. Nem kell patikamérlegen méricskélni, szintén nem volt a "feladat" (kérés) megfogalmazásában :)

Ha leírod mondjuk 3 egymást követő napodat, azt külön megköszönöm. Talán sok embernek sokat segítesz vele, te is képbe kerülsz, és --ha nem sértelek meg-- "rájössz", hogy mit eszel :)

2014. ápr. 19. 15:23
 5/23 A kérdező kommentje:

#1: "Leírhatok 1-2 napot, ha nagyon érdekel..." Igen, ez volt a kérés, és nagyon érdekel. Sőt nagyon-nagyon. Kifejezetten ez foglalkoztat. Ezért is tettem fel a kérdést. Ez körülbelül úgy hangzott, hogy "válaszolhatok is a kérdésedre, ha nagyon akarod". Hát akarom. Választ kérek, nemcsak véleményt. Persze a vélemény is jól jön. Szabad ország, de azért ez mégiscsak egy kérdező oldal, ahol az emberek információkra kíváncsiak, és nem egy fórum, ahol csak úgy kommentelgetik a véleményüket. :)

"Bár én nem vagyok paleós, csak majdnem teljesen az, amíg fogyok :D " Ezért is írtam, hogy igazi paleósok konkrét információit (szárazabban: adatait) kérném leírni.

Észrevettem, hogy nem vagy paleós, mivel több helyütt írtad, hogy nem eszel húst. Már ki is akartalak ábrándítani, hogy akkor nem vagy paleós, tudn'illik, nem létezik olyan, hogy vegetáriánus-paleós. Szóval, ne is haragudj, de a véleményed az adott témában nem releváns. Tudom, hogy ez most durva :) Ezzel együtt, a tapasztalataidra azért kíváncsi vagyok adott esetben.

"De a listámban semmi nem lesz a felsorolt luxusételekből, arra ne számíts..." Nem számítottam luxusételek leírására. Ezt hol olvastad? Hol volt benne a "feladatban" (kérésben)? Példákat írtam le. Ja, hogy szándékosan ilyeneket választottam? Mert az amerikai blogok, könyvek és a Mezei Elmira és társai féle receptek hemzsegnek az efféle alapanyagoktól. Már bocs, nem az én "hibám" :)

"A kókuszreszelék olcsó és hasznos, az lenne benne rendesen, de a többi... :) A vadlazac mondjuk szimpatikus, ha gazdagabb leszek, majd veszek olyat :) " Köszönöm, hogy leírtad a magánvéleményedet, de ez egy információs oldal (lenne), ezzel a válaszhoz nem jutottunk közelebb.

"Azt pedig sosem értettem, miért hisz az ember mást, mint ami van, eléggé látványos, hogy mit főzök és eszek..." Akkor ezek szerint simán tudsz VÁLASZOLNI is a kérdésre. Ha még segítőkész is vagy, tedd meg! Bátran! Erre bíztatlak :)

"De tudom, hogy az emberek néha nagy ívben meglepődnek naplózáskor. Én nem. " Várom...

"Most nem a saját gépemen vagyok, de a legutóbb logolt napomat később beírhatom. " OK :)

"Egyébként kb. napi ezer forintot költök ételre. Nem tudom magamnak pontosan kiszámítani, a párommal együttesből saccolva ennyi. Minden bevásárlást leírunk, így tudjuk, mennyit költünk ételre." OK. Ha az is valahogyan ki fog jönni, hogy mennyi egy átlagos-értelmes-normális magyarországi paleós napi költése a kajára, akkor külön örülni fogok. Kérdés, hogy van-e olyan, hogy "átlagos-értelmes-normális magyarországi paleós" :))


Mindezzel együtt köszönöm a reakciódat :) Nyugodtan írj, végül is elférnek a betűk az oldalon. Viszont több információt, kevesebb magánvéleményt várnék soxor a kérésekre :)


Üdv.

2014. ápr. 19. 15:42
 6/23 anonim ***** válasza:

Az elsö vagyok: az étrendet NEM nekem kellene írni, hanem azt az étrendet leírni, amit egy paleós eszik egy héten/nónapon keresztül.


Ez segítene abban, hogy egy kivülálló el tudja ténylegesen képzelni, hogy mit lehet enni ilyen megszorítások mellett.


De az, hogy "magkenyér" nekem nem mond semmit, ehhez legalább is egy belinkelt recept kéne, mert a neten kb millió van, és ezek közül nem lehet kitalálni, hogy menyil használható. Azt meg végképp nem lehet elvárni, hogy csak kiváncsiságból készitesen valaki több száz ételt, aminek a háromnegyede ehetetlen, mert rossz a recept.

2014. ápr. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
... ja, itt az átlagoson volt a hangsúly, értelmes biztos van, de átlagos nem biztos. A paleolit táplálkozás meg eleve nem "normális", mert manapság nem ez a norma.
2014. ápr. 19. 15:47
 8/23 anonim ***** válasza:

1.3 db főtt tojás,100g csirkemell sonka,2db paprika,1 kv kókusztejpor,xilit,mega daily one plusz 1 kapszula.

2.40g zab,25g tojás protein,víz,1 narancs,1000mg c vitamin.

3.1db grillezett csirkecomb,100g brokkoli,1db alma.

4.1db grillezett csirkecomb,100g brokkoli.

5.edzés utáni tojás protein 25g vízzel,1000mg c vitamin.

6.3db tojásból rántotta,kókuszzsír,1 paprika.


És nincsenek napok,minden nap ez megy.Vasárnap a reggelihez a sonka helyett 100g bacont csinálok ennyi a változás.

2014. ápr. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Kérdező, az elsőnek írtam, hogy étrendet írni az más :)

Első: OK, akkor félreértettem, illetve feltételeztem, hogy azon kérdezők közé tartozol, akik maguknak várnak étrendet, mert sok ilyen van. Most már értem, de ahogy írtam, saját konkrét étrendet se nagyon tudnék írni, illetve egy kiragadott napot igen, de mindig más és én magam se tudom, mit fogok enni pár óra múlva :) Ha csak példaként érdekelnek ilyenek, az értelmes kérés, azt értem, de nekem azt is macerás lenne összeszedni, főleg, hogy csak a saját egyedi esetemről tudnék írni, ami nem hiszem, hogy sokaknak hasznos.

Senki nem várja, hogy sok magkenyérreceptet kipróbálj. (Nem is kell magkenyeret enni a paleóban.) Azt se, hogy paleózz. Mindez a Te döntésed. Receptet tudnék adni, de az mitől lenne több, mint a netes receptek? Nekem bejött, Neked lehet, hogy nem. Ez már csak ilyen. Senki nem várja, hogy tegyél a kíváncsiságod kielégítéséért, de a paleósoktól se várja senki, hogy mások miatt akármikor időt, energiát áldozva írjanak részletes étrendet (amit még maguknak sem). Bár itt sokat csevegnek az emberek, nem tudom, pont a hozzád hasonló érdeklődők miért nem kapnak választ.


Kérdező: TUDOM, mit eszem. Csak mert eszem, ami jön és változó a napom, miért ne tudnám? Én eszem meg, tudatosan. De ha támadást kapok, minden kedvem elmegy a kutatómunkától... Majd jön valaki, aki megfelel a magas igényeidnek, én csak egy apró hedonista vagyok, akinek nyilván nincs fogalma semmiről, akkor se, ha az utolsó spenótlevélig van fogalma arról, mit és mennyit eszik, de ilyen persze ritkán van, mert utálok számokkal a fejemben táplálkozni s abszolút semmi előnyöm nem származik abból, ha mindennap méricskélek. Párszor megtettem, mert kíváncsi voltam s tanulságos volt. Plusz a ketogén napokon is elkerülhetetlen számomra.


S de, ez egy olyan oldal, ahol az emberek a véleményüket írják le sok esetben, a táplálkozási és családi témakörök kifejezetten ilyenek.


De, vannak vega palósok (bár én nem vagyok vega, úgy havi 20 deka húst eszem), a paleo nem írja elő a hús fogyasztását. A paleo elsősorban tiltólistát ad.

Vagy rosszul tudom? Sosem hallottam, hogy kötelező lenne a paleóban a húsevés, márpedig feltűnt volna a dolog.


De akkor OK, bocs, hogy itt voltam, további szép napot azért :)

2014. ápr. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

#8 Éljen! Megérkezett az első értelmes paleós, aki tudta értelmezni a kérdést, és válaszolt is rá! Nagyon szépen köszönöm! Szép munka!


Ha viszont minden nap ezt eszed, akkor valószínűleg könnyedén meg tudod mondani, hogy heti/havi/(akármilyen időegység) szinten mennyibe kerül a kajálásod. Kérlek, tedd meg! Sokkal egyszerűbb és főleg pontosabb lenne, mint nekem kiszámolgatni, összeadni. Köszi!

2014. ápr. 19. 16:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!