Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Ha a család nem paleós, ki...

Ha a család nem paleós, ki hogy oldja meg az étkezéseket?

Figyelt kérdés

Például ha még a szüleiddel élsz, és mondjuk anyukád főz az egész családnak, hagyományos módon. Vagy ha a pároddal élsz, aki nem paleós. (Kényszerítés, rábeszélés kizárva!)


Akik főznek, győzitek idővel azt TELJES MUNKAIDŐ mellett, hogy gyakorlatilag mindent nektek kell előállítani,és nem lehet csak úgy 2 perc alatt összedobni egy szendvicset zsemléből meg parizerből?


Hogyan küszöbölitek ki az egyoldalúságot? (Többen leírták egy másik kérdésnél, hogy reggel-este tojást esznek tojással, délben meg hús + zöldség.)


2014. ápr. 24. 15:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Nincs teljes munkaidő, amúgy jelenleg a párom főz (de speciel teljes munkaidő mellett is nekiálltam otthon főzni, akár este 9-kor, túlóra után is, nekem ez fontos volt. Munkába pedig lazán lehet magkenyeret vinni, ha nincs jobb ötletünk, nekem azért lenne még pár, de a magkenyér túl kínálkozó úti étel valakinek, aki vega paleós ételekben gondolkodik). Ő nem paleós, mondjuk én se, de majdnem. Az alapételeinket zöldség, tojás, némi olajos mag vagy magliszt alkotja (plusz növényi zsír), ezek közösek. Aztán ehhez ő rizst eszik, én semmit vagy zöldséget, néha magkenyérfélét, olykor kesutejfölt :) Attól függ, mi az adott étel.

A nem főétkezés pedig sokszor egyéni (főleg a reggeli, amit 4-5 óra eltéréssel eszünk, de sokszor együtt eszünk, én reggelizek, ő ebédel, de ugyanazt), ő rizst eszik kb. mindig, persze nem magában, hanem valamivel, néha sósan, többnyire édesen, én pedig mikor mit.

Változatosság van, csak az alapanyagok korlátozottak. De azért azok se nagyon. Rengetegféle zöldség van s azok még csak a zöldségek :D Nem tudom, a reggeli péksüti mitől lenne változatosabb. de van, aki az egyhangúságot is bírja. A párom pl. heti 20 étkezésre is boldogan eszik rizst. Bár az se egyhangú, az előbb pl. még teát is öntött bele a mostanság szokásos mazsola, kakaó, meggy és méz mellé :D Az előző étkezésünk ugyanaz volt, sült zöldséges pita, remek recept egy paleo blogról, már a pita, a töltelék mindig változó és egyéni. Én zsírtejet is ittam hozzá, bár ez étkezésem fix része. Azt is lehet gyümölccsel, kakaóval vagy simán, lehet mogyorós, mandulás, ésatöbbi. Én többnyire vaníliával, kesuval, dióval és kókusztejjel készítem. Épp mandulahiány van itthon, amúgy lenne benne az is.

A recepteket pedig rugalmasan kezeljük mindketten.

A tojás különösen változatos étel, rengetegféleképpen készíthető még a rántotta is... De a kedvenc verziómat (len, mandula, sült hagyma, többféle nyers zöldség) heti többször meg tudom enni az unalom esélye nélkül...

2014. ápr. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

a 2 perces felvágottas témához-

dehogyisnem lehet.

fogom a sonkát,tarját stb felvágok hozzá pár zöldséget és már eszem is.

ez körülbelül ugyanannyi idő,csak le kell ülni hozzá.

mondjuk én simán elnyújtom 10 percre is akár,hogy rendesen meg legyen rágva mielőtt lenyelem és szeretem egyformára vágni a zöldséget is.

jóga mesterek szerint 50 rágás körül a legideálisabb nyelés előtt.

a tojás,vagy marha protein megivása is annyi,hogy bele a víz,rá a por,összerázom és iszom,ez 1 perc.

a grillezett csirke amit sütni kell,a zöldség megpárolódik 20 perc alatt.

azt az étrendet amire meg az emberi test ki van találva,elég nehezen lehetne egyoldalúnak nevezni.

azt viszem be a testembe amire igénye van és erre van igénye,mert erre van tervezve,kívánós meg sose voltam,az evés elsősorban funkcionális tevékenység,nem élvezeti,de persze lehet élvezni is ha esztétikus és finom.

a másik dolog,hogy szeretem az állandóságot és legtöbbször ugyanazt enni,ugyanakkor.

a sütést meg az ilyeneket a nőm csinálja,úgy oldom meg.

magának meg az csinál amit szeretne,ha mást szeretne enni.

2014. ápr. 25. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem a vitatkozás volt a célom, tényleg arra lettem volna kíváncsi, hogy aki gyakorlatban küzd időhiánnyal és a család ellátásával, hogy képes minden igénynek megfelelni, de látom, reménytelen.

Elhiszem, hogy akinek a párja főz (meg nincs munkahelyhez kötve napi 8+ órában), annak ez semmi. Örüljenek neki. :) De nekem ez nem volt segítség.


Másik problémám, hogy attól, hogy a rizs meg a tojás önmagában egészséges, ha valaki naponta kétszer eszik 2-3 tojást, meg nagyjából csak rizsen él, az egyoldalú és egészségtelen.

Hiába húsra meg zöldségre van szüksége a szervezetnek, a csirkében zöldséggel meg mandulával nincs meg az ÖSSZES tápanyag. Mert az egyik zöldségben ez van, a másikban az.

Attól, hogy rizs van minden nap, csak az változik, hogy sós vagy édes, az attól még rizs. Hasonlóan a minden nap csirke történet. Az egy dolog, hogy unalmas (elhiszem, hogy mások szeretik az állandóságot, de én azért ennék többféle kaját egy héten), de egyoldalú is.

A 2 perces szendvicset meg nem rágás nélkül értettem, hanem megcsinálni 2 perc, aztán mindenki addig kérődzik rajta, ameddig akar.


Ha esetleg van GYAKORLÓ háziasszony, aki tényleg érdemi tapasztalat alapján tud válaszolni a kérdésemre, annak megköszönöm.

2014. ápr. 25. 12:56
 4/6 anonim ***** válasza:

Márpedig mi ketten válaszolók leírtuk a kérdésedre a választ, hogy mi hogyan oldjuk meg s látjuk a dolgot. Ha másra vagy kíváncsi, légy egyértelműbb, s ha reagálni akarsz, legalább olvasd el, mire. Írtam, hogy túlóra mellett is főztem és azt is, hogy változatosan eszünk. Ezt más is könnyen megteheti. Írod, hogy többféle zöldségre van szükség. Akkor egyél többfélét, ahogy mi is, nem értem, mi ezzel a gond :)

A 2. válaszoló pedig mondott gyorsan összedobható ételt, azzal sem tudom, mi a gond.

2014. ápr. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Te észlény.


"a csirkében zöldséggel meg mandulával nincs meg az ÖSSZES tápanyag."


A paleo nem véglényeknek lett kitalálva. Ha húsból (a csirke teljesértékű táplálék) és TÖBBFÉLE idényzöldségből összerakod az ételedet, akkor az teljesértékű. Ennek felfogásához még nem is kell a 100+os IQ.


Nem hisztizni kell, hanem kinézni a piacra, megvenni a kaját aztán megenni. Ha nincs időd főzni akkor nyers zöldség és nyers/füstölt hús is fogyasztható.


A gondolatokat pedig nem ezek a problémák, hanem a megfelelő edzés és az élet többi részlete köti le, remélhetőleg :D

2014. ápr. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Jelentkezem ! Mint gyakorló háziasszony,és kezdő "paleos" :) / pár hetes/

A párommal élek,ő nem paleós,de mutass egy olyan férfit akinek nem tetszik ha minden nap sült hús a kaja..:) Általában ő is zöldségkörettel eszi,semmi gondja vele. Az ő részére szoktam esetleg sajtot olvasztani,ha igénye van rá .

Zöldségleves,raguleves,húsleves ezeket ugyanúgy megeszi. Általában nagyobb adagot főzök, 2-3 napra is elég,illetve a húslevesből lefagyasztani is szoktam. Bent a munkahelyén nem tudom miket eszik,de mivel séf,kétlem,hogy éhezne .


A tojásból én előre megfőzök vagy 10 darabot,megpucolom,és ahűtőben vígan elvan egy műanyag dobozban. A zöldségeket folyamatosan pótlom (saláta,sárgarépa,paradicsom- én nem vagyok nagyon szigorú paleos,babot,és kukoricát és fogyasztok bár nem minden nap) . Mireliteket is szoktam venni,karfiol-brokkolit főleg.

Az egyoldalúsággal nekünk nincsen bajunk. Ez maximum az élvezeti értékét csökkent(het)i az étkezésnek,de egészség szempontjából teljesen megfelelő minden nap húst,halat,tojást,zöldséget enni. Nem muszáj mindig csirkét,nyugodtan főzhetsz egy jó zsíros marhapörköltet is,halat,disznót,kacsát,amit akarsz!

Zöldségből meg millió féle van,had ne soroljuk fel az összeset:D

A vacsora lehet még tonhalkonzerv is zöldséggel.Én ezt szoktam,meg főttojást,vagy rántottát. Más nem jut eszembe,de valaki biztos tud javasolni .. mivel engem abszolúte hidegen hagy,hogy ugyanazt eszem majdnem minden este,vagy csak 2-3 félét,ezért nem kutakodtam más megoldások után.

2014. máj. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!