Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Hogy lehet jó paleolit-féle...

Hogy lehet jó paleolit-féle palacsintát, kekszet, kenyeret sütni?

Figyelt kérdés
A palacsintát mandulalisztből, kókusztejből, tojásból próbáltam, de nem sikerült az állaga. A többivel nem is próbálkoztam. Hiába van meg a szakácskönyv... nekem az alapján nem lesz olyan az állaga semminek sem. Tökmaglisztből olyan lesz a kenyér, mint a szivacs és tökre tökmag íze lesz :S A szezámmag meg rohadtul keserű...

2014. júl. 24. 15:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
61%

Sehogy. A paleolit csak egy bukott informatikus találmánya. Ugyan az ősemberek, akiknek az étrendjét akarjátok követni, hol termeltek zabot, tököt stb. Hogyan csináltak belőle lisztet? Még véletlenül sem azt ették, amit Szendi állít.

Maradjatok a normális ételeknél, ha nem akarjátok tönkre vágni a szervezetetek.

2014. júl. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Első, honnan tudod, hogy "még véletlenül sem azt ették amit Szendi állít"? Ott voltál?


Kérdező: Én erről a blogról szoktam kísérletezni [link]

Van banános és mákos-almás palacsintája is, de ezek amerikai típusú palacsinták. Ízre finomak. Mást is próbáltam már tőle, az is jó volt.

2014. júl. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
41%
Mert aki kitalálta ott volt. Sőt olyan széleskörű információkkal rendelkezik az ősemberek táplálkozását illetően. Ez ismét csak egy hülyeség amibe sok embert beleugrasztanak mert jó üzlet.
2014. júl. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
2014. júl. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván ő sem volt ott. (de ha olvastad Szendit, vagy bárki mást aki a témában írt, hogy nem az ősember étkezését veszik alapul)


A helyes megfogalmazás a részedről ez lett volna: "nem tudhatjuk biztosan, hogy csak azt ették, amit Szendi állít"

2014. júl. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
*tudhatnád, hogy nem...
2014. júl. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
58%
Én darált zabpehelyből szoktam palacsintát csinálni, teljesen jól működik, vékony szeletek sem szakadnak, és a családban is mindenkinek ízlett, pedig finnyásak tudnak lenne :)
2014. júl. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
előbb tanuljatok kicsit arról, hogy működik a test, mire van szüksége, mire nem, és mik a következmények (NE A NETEN TALÁLT KAMUCIKKEK ALAPJÁN TÁJÉKOZÓDJATOK)
2014. júl. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
73%
2014. júl. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy jó-e a paleolitnak nevezett táplálkozási mód. Csak az után tudok nyilatkozni, miután a saját bőrömön tapasztalok meg valamit. A paleolit táplálkozás esetén ez még részemről nem történt meg.

Számomra teljesen mellékes, hogy hogyan hívják, akárcsak az, hogy ki bukott vagy ki nem... sőt még az sem, hogy az őskorra hivatkozik-e vagy a keresztes lovagokra.

Egy viszont biztos: a szervezetem általában jelzi, hogy időnként nem oké számára, amit megettem. Ennek pedig az az oka, hogy vagy velem nem oké valami vagy az adott kajával. A szervezetem szerencsére rendben van. Tehát a kajával nem oké valami, pedig nem konzerveken éltem eddig se. (akkor nem lenne oké a szervezetem)

Úgyhogy van valami bizonyos kajákban, ami számomra nem oké. Mivel én is emberből vagyok, ezért lehet, hogy ami nekem nem jó, az esetleg másnak se tesz jót. Nem tudom. Ki kell kísérletezni és kiderül, hogy van-e értelem pl. a paleolitnak nevezett táplálkozási módban.

Az a felfogás se jó, hogy: "rákattanok, mert azt mondták, hogy ez a tuti" de az sem, hogy "bukott informatikus meg ősemberek"...

Kísérletezés nélkül, nincs eredmény. A többi információ lényegtelen. Nem hinni kell, hanem tudni. Tudást, tapasztalatot pedig csak próbálkozás útján lehet szerezni.

Nem kell mindent bekajálni, amit kitalálnak, de nem is előnyös kísérletezés nélkül, másodlagos információk által következtetéseket levonni.

Ez az én véleményem. Lehet, hogy rosszul látom...


A kérdésem viszont: gabonaféléket nem ajánlott fogyasztani a paleolit szerint. A zabpehely miért kivétel? Most hagyjuk a Glikémiás Indexet...

2014. júl. 25. 00:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!