Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Adnátok tippeket, hogy miket...

Adnátok tippeket, hogy miket egyek?

Figyelt kérdés
Szóval, nem eszem glutént, mert nem tesz jót nekem. Ahogy a többi gabonafélétől sem érzem igazán jól magam. A húst annyira nem szeretem, szinte egyáltalán nem eszek. Tojást néha szoktam, de nem gyakran. Ami nekem nagyon jót tesz, az a banán, de nem élhetek csak ezen. Ha mondjuk mindennap ennék egy pár szem krumplit, azzal sokat ártanék magamnak? A túlzott zsírfogyasztás nem nekem való. Tehát, zöldségen és pár gyümölcsön kívül miket egyek, amitől nem figyok le és energiám is lesz?
2014. júl. 29. 08:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem eszel húst, nem eszel tojást és zsírt sem.

A banán jól esik és a krumpli.


Nem tudom a zöldségeken és gyümölcsökön kívül mi létezik, ami nem hús és nem tojás és nem zsír (állati, növényi), de lehet szegényes a fantáziám, de nem ismerek ezeken kívül más táplálék kategóriát.


Fényt?

2014. júl. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ahogy már az első hozzászóló összefoglalta, elég lehetetlen helyzetet vázoltál fel... Mert én se szoktam húst enni, sőt gyümölcsöt is keveset, de nekem se a tojással, se a zsírral nincs bajom, a zöldségekért pedig odavagyok, s az olajos magokkal kapcsolatban sem fogom vissza magam, mert hiányozna a kieső mennyiség.


De Neked nehéz. Az olajos magok zsírtartalma is gond? A rejtett zsírok máshogyan viselkednek, mint a direkt, ez utóbbin is tud segíteni rengeteg zöldség...

Egyél mindenféléből, amennyit tudsz, s ha az sem elég, akkor jönnek a durvábban szénhidrátos cuccok. Bár a gyümölccsel élből nincs gondom, de az én vagyok.

Amíg nem eszel glutént, csak krumplit vagy rizst, én személy szerint nem is kötnék Beléd, max. még kevésbé leszel paleós, mint én. De a krumplinak rossz a híre, a rizs talán biztonságosabb, de ehhez nem értek, az én testem mindkettőt tolerálja, ha nem sok, de mivel megvagyok nélkülük, nem nagyon eszem őket, főleg a krumplit nem.


Próbálkozhatsz még mondjuk tápiókával, az legalább keményítő, de paleo. Igaz, nem látom, hogyan ehetnél belőle sokat, de egy kis segítség is jól jöhet.

Megengedő paleo még a zab, ha minden kötél szakad... A krumplinál mindenesetre jobbnak tartják.


De a tojásbeviteledet is próbálhatod emelni, főleg, hogy ez lenne jóformán az egyetlen állati eredetű táplálékod (nem mondom, hogy ne lehetne akár vegán paleót csinálni egészségesen, nem tartom elképzelhetetlennek, de ez már hardcore fokozat). S ha csak a fehérjét nézzük is, én igazán sok olajos magot és zöldséget eszem, de a tojástalan napjaimon extra odafigyelés nélkül kezd bajba kerülni a fehérjebevitelem, ami a szokásos tojásos napokon sem valami magas, bár nekem szerintem elég, amíg nem kezdek el intenzívebben edzeni. (OK, nem tudom, mi a megfelelő fehérjebevitel, erről megoszlanak a vélemények és sok tényezőtől függ, de valami hozzávetőleges elképzelésem azért van.)

A házi tojás finom (a bolti, sőt az általam próbált piaci pedig ízetlen, ami előnyös lehet annak, aki nem szereti a tojás ízét, bár nem hiszem, hogy egészség szempontjából a legjobb, de ez sok mindenre igaz) és roppant sokoldalú. Folyton használom, ételekbe, reggeliként, édességekbe, magkenyérbe, sütibe, még a kávémban is van. Van, amiben nem is érződik, nem olyan nehéz megenni napi párat (inkább nem megenni az, ha engem kérdezel :D). Persze, sokfélék vagyunk, nem kell erőltetned, ha nem megy, de akkor nagyon oda kell figyelned, ha valamennyire is megfelelően akarsz táplálkozni...

2014. júl. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A második válaszolónak nagyon köszönöm a segítségét. Valószínűleg kicsit tönkretette a gyomromat a gluténfogyasztás, ezért van az, hogy szinte semmit nem bírok enni. Remélem, ez változni fog. A glutént, tejet, mindenképp kiiktatom, egyedül a rizst hagyom meg. Megpróbálok több tojást és soványabb húst enni.
2014. júl. 30. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!