Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Mennyi az "ajánlott" minimális...

Mennyi az "ajánlott" minimális vagy maximális CH bevitel ami nem egészségtelenül kevés már vagy éppen sok?

Figyelt kérdés

Itt ebben a táblázatban mintha sok CH-t +írnának elő..

[link]

Mik a tapasztalatok...?


Mennyi az annyi, ha egy arany középutat akar az ember megcélozni..

Az oké hogy az ember megszabadul a fölös zsírtól toka pocak stb, de egy idő után nem lesz " túl kevés" a CH általánosan...?


2014. aug. 26. 12:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Én azt olvastam, hogy az élettani CH minimum 0. Azaz semennyi CH nem kell az életben maradáshoz, mert ilyenkor az a májban keletkező ketontestekből is képes fedezni az energiaszükségletét. Ez a ketózis. Szóval ha semmi CH-t nem ennénk, akkor is életben maradnánk. Lásd ketogén diéta, amit gyógyászatban alkalmaznak, pl. epilepsziás betegeknél. Igaz ez egy szélsőséges eset, nyilván mindenki közérzete jobb, ha fogyaszt némi Ch-t.

Van aki rosszul tűri a ketózis, és van aki jobban.

Aki rosszul tűri annak a közérzeti minimuma kb 120 gramm CH naponta. Szóval ha ennyit megeszik, akkor nem lesz idegbeteg. Ha nem a gyors súlycsökkentés a cél, akkor nyugodtan felmehet 160-180 grammig is a CH. Szerintem kb 200 gramm CH az ami még úgy fogyasztható, hogy nem mondanám rá, hogy felesleges, ha éppen nem sportol semmit az ember. Természetesen aki aktívan sportol, annak ez jóval több is lehet. Komoly testépítők tömegelési fázisban 6-700 grammig is mennek, de ez külön kategória. A linkelt honlap is másként számol akkor ha mozog az ember.


Túl kevés CH akkor van, ha aktívan sportolsz, mert a CH az izmok elsődleges táplálóanyaga is és sérülésveszélyt jelent, ha kemény sport mellett kevés CH-t fogyasztunk.

A link szerintem nagyjából reális számokat közöl.

2014. aug. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm tehát akkor a 150 200 Ch akkor némi sporttal elmegy még ha jól értem heti 1-2 5km futás előtt után például egy két banán mondjuk és le van tudva.


Fehérje étrend kiegészítőkkel is pluszba lehet elvileg izmot építeni főleg szálkás izomzatra gondolok, például fegyencedzés, kevés súlyzózás.

2014. aug. 26. 13:20
 3/5 anonim ***** válasza:

Ember-, diéta- és mozgásfüggő ez, az első hozzászóló jókat írt, nem eszenciális tápanyag, de sokunk nagyon kikészül a közel nullától, főleg, ha nem szokta meg, van, akinek pedig egészen sok kell, úgy érzi jól magát.

Az is könnyen előfordulhat, hogy valaki sok szénhidráttal éhes marad, fogyáshoz bőven túl magas kalóriabevitelnél is, nekem ezért kellett levinnem a szénhidrátot 80g alá, hogy fogyjak (a kevés evés nem opció). De most már ez se működik, most 40-nel próbálkozom (ez nekem még reális, alatta már nem), megvannak az előnyei. Pl. hogy kevesebb fehérje is elég, az izmok nincsenek különösebb veszélyben, valamint nincs gyötrő éhségérzet és édességvágy sem (lehet, hogy van kivétel, de velem és akikről eddig olvastam, ez a helyzet).


Nekem az arany középút 100g körül van (jól bírom alatta, de figyelni és számolni kell, sőt pár dolgot kerülni. a 100g kényelmesebb, bár azt is nagyon könnyű túlszaladni de csak nagy mennyiséggel vagy szénhidrátbombákkal), a párom ennek többszörösét igényli minimálisan, nem érzi jól magát alatta. Ez azért alapvetően fontos szempont.

2014. aug. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha eltekintünk a ketogén diétától, akkor kell CH. Ez viszont hogy mennyi a genetikától/testalkattól és a céltól függ. Mindenkinél egyénre szabott és a testsúly ehhez egy kiindulási alap. Egy 100 kilós embernek több CH-ra van szüksége mint egy 70 kilós embernek pl a szálkásító időszakban. Ilyenkor a zsírvesztés és az izom megtartás a cél.

De még a fenti példa sem 100% mert lehet hogy a 70 kilós ember, testsúlykilogramm x 2g CH-tól is szálkásodik viszont az is lehet hogy a 100 kiló csak 1 alatt.


Tehát nagyvonalakban a súlyhoz a súlyhoz kell belőni a CH-t Egy közép értéket írok.

Ha a zsírvesztés a cél és az izom megtartás akkor szálkásító étrend kell, testsúlykilogramm x 1-2g CH, plusz 1.5-2g fehérje(hús, tojás, protein turmix)

Szálkásító étrendben nem lehetséges izmosodni.


Izmot csak kalória pluszban és sok CH-val lehet építeni, tk x 4-5-6g CH-val plusz tk x 2g fehérjével.

Olyan nem lehetséges hogy izmot építesz és közben zsírt veszítesz mert lehetetlen.


Viszont létezik egy közép út, ebben az esetben izmot tudsz építeni lassan és a zsír% relatíve csökken. Azért relatíve mert itt zsírból nem lesz kevesebb viszont izomból meg több lesz. Vékony jég. Itt a fehérje mennyiség tk x 1.5-2g a CH mennyiség pedig 2.5-3-4g de ez egyén függő. Ezt saját mgagadnak kell kitapasztalni.


Bárhogy is csinálod van a táplálkozásban egy kritikus pont, ez pedig közvetlen az edzés után 1 órán belül. Edzés után azonnal fehérjebevitel hogy ne épüljenek le az izmok. Tk x 0.5g tehát egy 70 kilós embernél 35g fehérje közvetlen edzés után.

Pl egy étrendkiegészító, pl. protein turmix az kapásból a legjobb erre a célra, mert gyorsan felszívódik.

2014. aug. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Annyi a jó mennyiségű CH, amennyitől jó a közérzeted.

SOKKAK kevesebb ch van vígan lehet élni, mint amennyit egy átlag halandó a kenyér+liszt+kukorica+rizs kombóval magába nyom.


Töredéke elegednő aléthez, de persze csak ha zsírral és fehérjével pótolja azt...a szervezet abból is elő tud állítani energiát, nem is keveset...

2014. aug. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!