Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Most akkor mi az igazság?...

Most akkor mi az igazság? Hogy van ez?

Figyelt kérdés

Tegnap találtam egy egész jónak tűnő leírást a táplálkozással kapcsolatban. ( [link] Ott ezt írja:

"A zsíroktól általában óvakodni szoktak a fogyni vágyók, ami nem csoda: grammonként 9 kalóriát tartalmaznak, szemben a fehérjék és szénhidrátok grammonkénti 4 kalóriájával. Ez még azoknak is feltűnik, akik csak a kalóriákat számolják. Ráadásul szervezetünk kevésbé hatékonyan is hasznosítja ezeket a kalóriákat, magyarul, könnyebben tárolódnak.A zsírok fogyasztás után nem kerülhetnek rögtön a véráramba, mint a cukrok, hanem testünk előbb lebontja azokat zsírsavakra és glicerolra. A zsírsavak szolgál­tatják az energiát a nyugalmi állapotban lévő izmoknak, míg a glicerol — egy sor kémiai folyamaton keresztül — glükózzá alakul."


Én is tapasztalom, ha magamhoz képest több zsírt eszem, akkor hízok. Ezért lehet hogy mégis hízlal? Akko r miért működik a ketogén és a paleo?



2014. szept. 14. 09:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Azért mert "szinte" egyikben sincs szénhidrát.


A másik meg nem mindegy milyen zsírt viszel be, de ez az általad leírásban is benne van.

2014. szept. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha több zsírt viszel be, mint amennyi kell, akkor természetesen elraktározza a tested a felesleget. Már azt a gént is megtalálták, ami növeli a zsír miatti hízékonyságot.
2014. szept. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%

Csak zsíros étrenddel tudok fogyni :)

Mivel az okoz kalóriadeficitet nálam, a zsír laktat. Plusz vigyázok a szénhidrát szintjére.


A sok zsír, sok szénhidrát, kalóriatöbblet igen hizlaló kombó... Ott a remekül eltárolható többlet zsír, a magas inzulinszinttel... Minden kedvez a zsírraktározáshoz.


Vannak tévhitek, igen. Jobb helyeken azért tudják, hogy inzulin, glukagon szint és ketogenesis ide vagy oda, a ketogénnel is csak akkor fogysz, ha elég keveset eszel ahhoz képest, amit felhasználsz. Sokan kalóriaszámolás nélkül is fogynak vele, mert valamiért leesik a kalóriabevitelük (no, én nem ilyen vagyok), egyeseknek ez direkt gond. Szóval megvan a biológiai háttér, sőt könnyű kalóriadeficitet csinálni ketogénben, de az igenis kell a fogyáshoz, mágia nincs. A test nem olyan buta, hogy felhasználja a zsírpárnákat, amikor nincs rá szükség, hisz jött az ételből elég.


A paleo kicsit hasonló, bár ott nincs szénhidrátlimit és van, aki sok szénhidrátot eszik, csak ezt nehezebb megtenni, mint normál étrend mellett. Sok paleóra áttérőnél automatikus kalóriadeficit jelenik meg. Nálam nem, ezért a paleóval nem fogytam nagy felesleg mellett sem. Semmi meglepő nincs ebben.

2014. szept. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha úgy eszel sok zsírt, hogy közben sok CH-t is eszek, akkor hízni fogsz...ha a sok ch-t mellőzöd, akkor fogyni.


De természetesen logikusan véve, ha több kalóriát eszem meg, mint amire szükséged van az életviteled mellett, akkor elraktározódik.


Paleo és ketogén diáta mellett is lehet hízni, ha valaki túl sok kalóriát visz be.

2014. szept. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Mi közöd Tőle ***** válasza:
Én arra gyanakszom, hogy nem a zsír a baj. Én eléggé sok fehérjét eszem. Ezt kombinálva a magas zsírbevitellel, tényleg hizlal. Mondjuk szerintem ez a plusz tömeg izom, nem pedig zsír. Tehát nem mondanám hátrányosnak. A viszonylag alacsony fehérje és ténylegesen alacsony szénhidráttal és sok zsírral fogyni lehet...
2014. szept. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kösz mindekinek!

Kedves Utolsó, szerinted hány gramm az a fehérje-zsír mennyiség testtömegre vonatkoztatva, ahol ez működik? A CH-bevitelem elég alacsony, max. 1 g/ kg.

2014. szept. 14. 21:37
 7/7 anonim ***** válasza:
A paleo egy hatalmas tévedés. Az ősember nem ezért volt sovány, mert paleosan evett, hanem azért, mert azt meg kellett szereznie. Te egy mozdulattal leveszed az áruház polcáról a fél kiló magot, de ő ezért 1 napig gyalogolt, leszedte, megszárította, közben védte magát, hogy vegyék el tőle, megkergette egy tigris, futnia kellett, stb. Kíváncsi vagyok, mikor fullad ki ez a hülyeség.
2014. nov. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!