Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Szendi Gabor miert utalja az...

Szendi Gabor miert utalja az orvosokat?

Figyelt kérdés
Nem sikerult bejutnia az orvosira?vagy honnan hord ossze ennyi baromsagot?
2014. okt. 25. 21:23
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
nem hord össze semmiféle baromságot.
2014. okt. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Aha,cikkei kozott talaltam,hogy bizonyos belgyulladasokra feregterapit javasol,azaz.petek lenyeleset
2014. okt. 25. 21:31
 3/5 anonim ***** válasza:
56%

Szendi eredetileg informatikus volt, de kirúgták. Majd pszichológus lett, de kifecsegte a betegek titkait, ezért bevonták a működési engedélyét.

Ezután olvasta egy amerikai "ötletét" a paleoról. Rájött, hogy ebből jól meg lehet gazdagodni, és divatba hozta itthon is. Még egy kicsit változtatott is rajta. Recept könyvet ad ki, hogy minél több pénze legyen.

Sok ostoba ember pedig bedől neki.

2014. okt. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Julie S ***** válasza:
65%

#3-as, te milyen jo pletykafeszek lennel (vagy mar vagy is). :D Ferditsd meg, szinezd ki meg jobban a sztorit, aztan kuldd el Szendinek, hadd rohogjon egy jot.


Szendi oldalan nagyon sok cikk csupan forditas amugy. Soknak az angol eredetijet is olvastam. Szoval nemcsak o "utalja" az orvosokat, hanem az eredeti cikkek szerzoi is. Es itt tulajdonkepp nem orvos utalatrol van szo, hanem evolucios megkozelitesrol. A mainstream orvoslas sem mindenhato, nem is tevedhetetlen, szukseg van mas megkozelitesekre is, hogy meg kozelebb jussunk az "igazsaghoz". Nem kell egyetertened ezzel az irannyal, ha nem szimpatikus.

2014. okt. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
75%

"Szendi eredetileg informatikus volt, de kirúgták. Majd pszichológus lett, de kifecsegte a betegek titkait, ezért bevonták a működési engedélyét.

Ezután olvasta egy amerikai "ötletét" a paleoról. Rájött, hogy ebből jól meg lehet gazdagodni, és divatba hozta itthon is. Még egy kicsit változtatott is rajta. Recept könyvet ad ki, hogy minél több pénze legyen.

Sok ostoba ember pedig bedől neki."


Szendit nem rúgták, mikor informatikus volt, hanem önként hagyta abba, a Magatartástudományi Intézetből rúgták egy a depresszióról ír cikke miatt. Érdemes lenne esetleg olvasgatnod kicsit először talán, nem csak reflexből marhaságokat írkálni. Receptkönyv:). Na, ebből látszik, h el se olvastad, 10-20-30 oldalon keresztül sorolja kutatások eredményeit.


"A mainstream orvoslas sem mindenhato, nem is tevedhetetlen, szukseg van mas megkozelitesekre is, hogy meg kozelebb jussunk az "igazsaghoz". Nem kell egyetertened ezzel az irannyal, ha nem szimpatikus."


nagyon enyhén fogalmazol, de egyetértek veled. A mai orvoslással óriási gondok vannak. A mai átlagos orvos semmilyen ritkább betegséget/zavart nem képes diagnosztizálni, ha ilyenben szenvedsz, akkor bizony nagyon megszívod, és neked kell az orvos helyett gondolkodni, nyomozni.

Szendi nem utálja az orvosokat, csak el kéne olvasni pár könyvét legalább, mielőtt hülyeségeket írkálsz össze, ahogy a 3. válaszoló. A mai modern orvoslást kritizálja, azt, h csak a tüneteket próbálják elnyomni, nem érdekli őket a végső ok, és nem is tudnának gondolkodni, mert meg van kötve a kezük. Többek között erre is felhívja a figyelmet Szendi. Én nem vagyok paleós, de kiderült, h gluténérzékeny vagyok, ami nem az orvosok érdeme, nekem kellett helyettük kutatni, mert nem igazán boldogultak stb. Rengeteg emberrel beszéltem az utóbbi időben, akiknek vmi ritka betegsége volt, és hát..h mondjam, olyan hibákat követtek el az orvosok. A másik meg, h olyan mértékű gőg és beképzeltség jellemző a legtöbb orvosra,h hihetetlen, engem azért cseszett le egy orvos, mert magamtől mentem el egy vértesztre, amiből sok minden derült ki, ő meg nem jött rá semmire:)

Tehát: Szendi csak arra hívja fel a figyelmet ,h gondok vannak, sztem a mai orvosok többsége annyira jó, h receptet írjon meg lábat gipszeljen, a holisztikus gondolkodás nem erősségük, és meglepően tájékozatlanok is.

2014. nov. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!