Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Ki mennyit fogyott ketogén...

Ki mennyit fogyott ketogén diétával?

Figyelt kérdés

Mennyi idő alatt? Mikor fog elmúlni a szénhidrátok utáni sóvárgás? 20 g, 30 g vagy 50 g ch-t fogyasztottál?


Köszönöm a válaszokat!


2016. márc. 8. 10:50
 1/5 A kérdező kommentje:

Én még nagyon az elején vagyok, és majd meghalok egy szelet csokiért.

Néztem különböző videókat a témával kapcsolatban, és azt mondják, egy idő után már nem kívánja az ember a szénhidrátot, sőt éhségégérzet is egyre ritkábban jelentkezik. Nekem főleg ezért szimpatikus a ketó, mert eddig kalóriaszámolással fogytam, de mindig éhesnek éreztem magam és visszahíztam.


Sportoltatok is?

2016. márc. 8. 10:54
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Úgy másfél év alatt (kilengtem ám itt-ott, najó, sokat, de zöme azért ketogén volt)... 5 kilót? Azt is a 2. hónapomban (ami félig ketogén volt, félig nem, a fogyási ütem mit sem változott, mert ugyanannyit ettem, ugyanúgy nem mozogtam s nekem nem kavar be a ch ilyen szempontból), egyébként mindig stagnáltam.


30-40 gramm a tipikus, csak néha megyek 20 g alá, 10 alatt pedig végképp ritkán vagyok. Zöldségimádóként eszembe sem jut tartósan nagyon alacsonyra menni. Plusz nekem minden ételem szénhidrátos, mivel húst sem eszem, hozzáadott zsírra is alig jut a kalóriakeretből... De simán ketózisba kerültem már az elején ennyivel, semmi gond. Van, akinek alacsonyabbra kell mennie (vagy többet mozognia :)).


Nekem az első naptól kezdve nincs sóvárgás, ha nem viszek be ch-t. Amikor még nem bírtam a ketogént, akkor is tartottam egy-egy ilyen napot és ez elvágta a legtombolóbb csokizási hullámot is :) De mással még nem találkoztam, akire ilyen hatást gyakorolt volna, általában van szénhidrátéhség az elején.

Az elektrolitokkal képben vagy? Én az elején nem tartanék deficitet, ha anélkül is nehéz (a saját esetemben sem volt, pokolian éhes lettem volna úgy. de később leesett az éhségem, azért fogytam. s véglegesen megváltozott az éhségérzetem típusa).


Nagyon szeretem a ketót, választott életmódom, s ha minden trükköt bevetek, fogyni is fogok (igazából már el is indult újra). De anélkül is hasznos, energia és egészség szempontjából... Plusz jókat eszem, bár ez nálam mindig alap.

2016. márc. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
*azt is a 2. és a 3. hónapomban. 1 hónap alatt azért nem ment le 5 kiló :D Egyébként több volt a fogyásom, csak később visszajött egy kicsi, mint mindig. Plusz a vízsúly is ott van, most pedig még izmosodom is, elég nehéz ezeket pontosan megmondani.
2016. márc. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bocs, írok még.

Mozgás nem volt, max. néha séta, életem leginaktívabb évei állnak mögöttem, máskor mindig túráztam, bicajoztam, mászkáltam...

Ez az egyik ok, hogy inkább stagnáltam, mivel keveset enni nem tudok, ha bírom az éhezést, akkor lerobbanok (ami tuti elmúlna, de nem vagyok hajlandó várni, hogy a testem abbahagyja a hisztit és rendesen működjön, tudjak aludni éjjel meg ilyenek. pokoli ám az, semmi agy).


Most heti három teljes testes edzésem van és egypár óra gyaloglás, túrázás... Ezt majd emelem, csak ne essen folyton az eső. De ettől nem fogyok jobban, úgyhogy szigorítottam az étrendemen. Eredetileg 20 grammra akartam menni (a ch felezés mindig segít nekem stagnáláskor), de nem volt rá szükség, elég, ha minimalizálom a hozzáadott zsírt és az olajos magvakat, azok nem laktatnak jól. A fehérje-zsír kombó sokkal inkább. Úgyhogy főleg tojáson élek most, remekül jóllakom vele, csak arra kell vigyáznom, hogy ne egyek túl keveset, mert akkor nem működöm, már írtam.


Tipikus az éhségcsökkenés, bár változó. Van, aki 800 kcal fölé nem tud menni ketóban. Van, akinek mindenképp éheznie kell egy kis deficithez (szerintem ez ritka és étrendváltoztatással, időzítéssel bizonyára sokszor így is meg lehetne oldani. én se nagyon tudok deficitet tartani éhezés nélkül, ha nem elég szigorú az időszakos böjtöm).

De az éhség jellege nagyon megváltozik. Többé nincs erős éhség, csak valami finom kis jelzés. Én ennek se tudok ellenállni s nem is akarok, s ugyanúgy sokat kell ennem a csillapítására, mindenesetre nagyon jó így. Ha cúszik az étkezés, nem tűnik úgy, hogy rögtön éhenhalok. Kvázi mindenkinél ez van ketóban, kivéve azokat, akik soha nem éhesen egyáltalán s csak azért esznek, mert mondjuk már 2 napja nem. Extrém alacsony ch mellett nekem is teljesen kikapcsolt az éhségem és az étvágyam, szürreális.

2016. márc. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kimerítő választ, tényleg nagyon hálás vagyok.
2016. márc. 8. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!