Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Miért nem fogyok 50g szénhidrá...

Amanda879 kérdése:

Miért nem fogyok 50g szénhidrát bevitele alatt sem?

Figyelt kérdés

2019. nov. 28. 11:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%

Milyen vizsgálatokat végzett az orvos, és mi lett az eredménye?


Ezen kívül: mekkora kalóriakeret mellett ennyi a szénhidrát? Miből áll? Mióta folytatod ezt a diétát? Mennyit mozogsz mellé? Mekkora a súlyfelesleged (vagy még jobb a magasság, testsúly, életkor adat)?


Ezeket elfelejtetted kifejteni a kérdésben.

2019. nov. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
45%
Mert kb 3* ennyit kéne enned és a tested raktároz.
2019. nov. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

160cm vagyok 18 éves.

Kb fél éve vagyok alacsony szénhidrát bevitelen ami legtöbbször zab illetve ritkán rizs. Fittnes versenyre készülök és ebből kifolyólag étkezem így.

Emellett zöldséget, tilápiát, lazacot fogyasztok legtöbbször.

58kg vagyok, 3 hónappal ezelőtt 54 voltam. Láthatóan izom miatt is mutat a mérleg többet, de látom,hogy a zsír nem akar lemenni rólam.

2019. nov. 28. 11:54
 4/15 anonim ***** válasza:
84%

a szénhidrát csökkentése nem mindenkinek megoldás, egészséges embernek nem ez a lényeg. sőt, mivel fitness versenyről van szó, neked valószínűleg ajánlatosabb lenne emelni a szénhidrátot.


ha ilyen versenyre készülsz nem tudom miért nincs szakember melletted, aki irányítani tudna, nyilván már nagyon kevés zsír van rajtad, ilyenkor az étkezés nagyon pontos beállítására van szükség ahhoz, hogy még eredményt láss, itt senki nem fog tudni neked ebben segíteni.


nem a mérleget kellene nézned, hanem a testzsírszázalékot, de nem is tudom hogy készülsz versenyre, ha ilyen dolgokról fogalmad sincs és itt kell kérdezned.

2019. nov. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Áll mellettem felkészítő pont azért mert nem 100%-os a tudásom, de a felkészítőm még mindig csökkentené a szénhidrátbevitelemet.
2019. nov. 28. 12:08
 6/15 anonim ***** válasza:
84%

Zabot meg rizst eszel akkor biztos, hogy több szènhidrátot viszel be mint 50gramm.

Bár ezek a "jó" szènhidrátok zab lassan szívódik fel a rizs is ha pl basmatit használsz.

2019. nov. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%

Egyèbkènt sokan csinálják azt, hogy 100gramm alatti szènhidràt ès helyette jó zsírokat emelik.


Szerintem 18 èvesen neked nem szabadna e nyire drasztikusan lecsökkenteni a cht.


Magas fehèrjebevitel ch 160gramm ès a zsír ami ne legyen magas de azèrt erre is szüksège van a szervezetednek.


Emellè sok sok víz vagy esetleg próbáld ki az időszakos böjtöt.

2019. nov. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Mr.Q77 ***** válasza:
100%

Már ne haragudj, de ha a fitness versenyre készülsz és itt kérsz tanácsokat olyan témában amiből neked/edződnek kéne napra késznek lenned, akkor nagy a baj.


annak hogy miért nem fogysz ezeregy oka lehet (tételesen le kéne írnod a napi rutinod szálkásítás előtt és alatt, milyen kalóriabevitel (makrók aránya) edzéseid leírása + testalkat stb , ezt alapból nem lehet itt megvizsgálni eldönteni.


De erről a témakörről szerintem a fitness/testépítő blogok/fórumok szakirodalom (könyv, újság) már kimerítően írtak pár millió oldalt.


alapból ne itt hanem egy székirányú fórumon érdeklődj.

2019. nov. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Jövőhéten megyek a sportkontrollra Pestre csak előtt kiváncsi lettem volna néhány ember véleményére, tapasztalatára.

Minden fórum mást ír a témáról.

2019. nov. 28. 12:37
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem is tudom, ha nekem 50 g lenne a ch keretem, biztosan nem gabonákból vinném be a túlnyomó részét, hanem zöldségfélékből és kisebb részben olajos magvakból. Ez már majdnem ketogén szint, ha emellett kevés zsiradékot eszel (ami valószínű, elnézve a fehérjeforrásaidat), akkor vagy koplalsz, vagy nagyon sok fehérjét eszel.

Ez sehogy se jó szerintem. Hogy néz ki a többi makród? Ha sokat edzel, nem értem, miért kellene ennél is jobban levinni a szénhidrátot, már így is épp elég alacsony. Az étrended nagyon egyhangúnak tűnik.

2019. nov. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!