Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Tényleg 80g a max szénhidrát/n...

Tényleg 80g a max szénhidrát/nap mennyiség amit be lehet vinni ha fogyni akarunk?

Figyelt kérdés

164 cm vagyok es hát 65 kilóról akarok lefogyni kb 10-12 kilót nyárig. Mar 2 hete így étkezem, emelett természetes mozgok is és odafigyelek arra is hogy amit eszek az egészséges legyen. Tényleg 80g szenhidratnal többet nem vihetek be? Ez így elég kevés, és nehéz betartani mivel nem norbi updatés minden kajám itthon :D

22/L



2020. jan. 22. 18:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

ui. az jutott még eszembe a kalóriaszámolással kapcsolatban, hogy te ugye a szénhidrátot helyettesítetted fehérjével és zsírral. a fehérje hasznosításához a szervezet több energiát használ fel, mint a szénhidráthoz (termikus effektus). kb. a fehérjekalória 30%-át le is lehet vonni. ezért van újabban pár javaslat arra, hogy ne 4 kalóriával számolják a fehérje grammját, hanem 3,2-vel.

esetleg innen is eredhet a tévedésed, de ez csak egy ötlet, ha úgy gondolod, nézz utána.

2020. jan. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Én olyat olvastam...vagy hallottam? Már nem emlékszem, hogy a zsír alapú étrendnél, a szervezet átáll arra, hogy ebből nyerjen energiát, és ehhez a szervezet több energiát használ fel, tehát ez is hozzásegít a fogyáshoz.

Szénhidrát alapú étrendnél más az energiafelhasználás, nem kerül annyiba a testnek ch-ból energiát nyerni, mint mikor zsírból csinál energiát. Úgy rémlik ez konkrétan a ketogén diéta kapcsán hallottam. Ami persze nem az amit én csinálok, de ugyanúgy zsír alapú az étrend annál is. De nekem a ketogén szint már nagyon nem az ami menne... Aki amúgy nem csinál hasonló étrendet, nem is gondolja, hogy mennyi minden belefér egy 80g ch körüli keretbe:)


és találtam egy ilyet is. Azt, hogy mennyire hiteles, fogalmam sincs:)

[link]

2020. jan. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Lehet egyébként, hogy azért is utálom annyira a kalóriamegvonásos mizériát úgy általánosságban, mert nekem rengeteg szenvedést okozott, mert rengetegszer próbálkoztam vele hiába. ÉN csalódtam benne, és már nem hiszek abban, hogy az összkalória lenne a mérvadó önmagában. Inkább maguk a tápanyagok és a minőségük.

És itt is ugye felmerül az, hogy ha az ember jóllakik mondjuk 2300-2500-al (teszem azt egy alacsony ch magas fehérje és zsír kombóval) akkor nem kell több energia. Nem azért mert megvonjuk a kalóriát mert fogyni akarunk, hanem azért mert tele van az ember és nem éhes 2-3 óránként. Mint én anno a sok szénhidrát mellett.

Mert ha visszagondolok a régi időkre mikor még szénhidrátból ettem legtöbbet, bizony nem laktam jól tőle annyira, mint a zsírtól, és kb etette magát, és bár kevesebb benne az energia, a szervezetemre rossz hatással volt. Nem tudom máshogy mondani, érzem a különbséget na:)

Azért arra igyekszem odafigyelni, hogy ne ajánlgassam boldog boldogtalannak.

2020. jan. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

12-es, már kiderült róla azóta, hogy nem hiteles, de sajnos annyira népszerű lett a dolog, hogy ez kb. mindegy az embereknek (ezt ennél a kérdésnél is láthatod). ez egy újságíró 10 évvel ezelőtti könyve alapján készült, azóta megdöntötték.


ironikus módon, a magyar verzió ezt le is írja a végén, nyilván nem sejtették, hogy a feljebb leírt elmélet lesz az, ami megdől, ez lesz a meglepetés, a következő fordulat:


"Elég őrült fordulat, hogy végül is a hosszú évek óta üdvösnek és egészségesnek tartott szénhidrátok a bűnösök, különösen, hogy annyira logikusnak tűnt, hogy a zsírevéstől leszünk kövérek. Ennek alapján el kell gondolkodnunk azon, hogy vajon hány meglepetést tartogat még nekünk a táplálkozástudomány."

2020. jan. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"Lehet egyébként, hogy azért is utálom annyira a kalóriamegvonásos mizériát úgy általánosságban, mert nekem rengeteg szenvedést okozott"


ez simán lehet, mármint hogy azért utálod már a gondolatát is.

de hogy érted, hogy rengeteg szenvedést okozott? hogyan fogtál ennek neki és mit csináltál, hogy szenvedtél?

2020. jan. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Na hàt ez úgy indult hogy én IR meg egyebek miatt voltam endokrinológusnàl, és ő azt mondta, hogy egyek 1400-1600 kalória között 160 g szénhidràttal, és le fogok fogyni. Én ezt kalóriabàzisban szàmolgattam fél évig minden nap, szénhidràtot elvileg egészséges dolgokból, zöldségek és gabonafélékből nyomtam fel az ajànlott mennyiségre, és 1-2 kg testsúlyingadozàstól eltekintve semmi nem vàltozott.

Mellette szinte folyton éhes voltam, fàradt, amikor lehetett ( hétvégenként- amikor nem dolgozom) 12 óràkat aludtam és utàna is àlmos voltam. Próbàltam eleinte bebeszélni magamnak hogy pàr hét és jobb lesz, nem leszek annyira éhes, meg kókadt, nem lett jobb:(. Kínszenvedve elmentem esténként sétàlni, tornàztam is rendszeresen, semmit nem fogytam.

Azóta màr màshogy eszem , összeadva sokkal magasabb az energiabevitelem mint volt, és 80-85 g chval érdekes módon fogyok. Dietetikus mondta, bejött. Ennyi. Igaz ő csak 100 gramm alatti cht javasolt IR esetében. Én àllítottam be magamnak azt amivel dolgozom.

Én elhiszem, hogy vannak akiknek bejön a kalórialimit meg a ch alapú étrend, nekem se fogyàs, se àltalànos közérzet tekintetében nem működött. Több ismerősömnek se ( de ez nem hivatalos statisztika)

2020. jan. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

akkor örülök, hogy megtaláltad az utadat, tényleg.

de ahogy írod, hogy kalórialimit meg szénhidrát-alapú, úgy hangzik, mintha szerinted a másik kettő (csökkentett szénhidrát és kalóriadeficit) nem létezhetne együtt.

kérlek hidd el (vagy csak fontold meg), hogy előzőleg nem voltál deficitben, bármit is mértél. ennek sok oka lehet a bevitt kalóriamennyiség mellett, de nem voltál. most pedig, bár látszólag (vagy ténylegesen) több kalóriát viszel be, tényleg deficitben vagy, és ez örvendetes, mivel fogysz. kalóriatöbbletben nem lehet fogyni, kérlek ezt fogadd el.

és ezért mondom mindig, hogy kismillió módszer van arra, hogy az ember ezt a deficitet elérje (betegség mellett sokkal, de sokkal nehezebb , szóval minden tiszteletem), és - jó esetben - mindenki a magának hosszú távon megfelelő módszert fogja választani.

2020. jan. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!