Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 16 éves lány vagyok és hát kissé el vagyok hízva bár sosem voltam vékony. :/ 76kg vagyok 170cm-hez. Most határoztam el hogy valamit kezdenem kell magammal, fogyni szeretnék. Normálisan heti max -1kg-ra gondoltam és nem szeretnék éhezni. A szénhidrátot szeretném csökkenteni és a fehérjét növelni az étrendemben :) Tanácsokat szeretnék kérni. Szerintetek mit kellene változtatnom ezen ? vagy ez jó igy? és milyen mozgást ajánlotok mellé? sosem határoztam még el igazán hogy fogyni szeretnék. Jó persze próbáltam már de az a "nagy" lendület még sosem volt meg :) remélem kitartó leszek, bízom magamban ;)15-20kg-t szeretnék leadni. Na, várom a tanácsokat' :)

2013. nov. 3. 20:51
 1/5 anonim válasza:

kocogj/fuss,hasizom gyakorlat ez az alap + készíts egy étrendet magadnak,elég sok anyag van hozzá a neten.

nasikat kerüld,esténként meg óvatosan egyél,lefekvés előtt közvetlen ne..

2013. nov. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Vörösnefelejcs ***** válasza:

16 évesen bármilyen mozgás jó, amit szeretsz és csinálni fogsz hetente többször, mondjuk háromszor egy-egy órát.

Ez akármi lehet, amire beíratkozol, csapatjáték, önvédelmi sport, konditerem, bici, korcsolya, tenisz, vagy otthon cd, szobabici, ugrókötél, hullahopp karika, jóga, pilates, hogy legyen olyan is, ami lazít.


Kaja: elfelejted a tészta/krumpli köretet, max. rizst eszel, max. egy héten, a többi köret zöldség, bármi, amit szeretsz.

A sütőtökben, céklában sok a cukor, azt ne nagyon, de a többi jöhet. Nincs péksütemény, sütemény, helyette gyors kajának kemény tojás, vagy alma, körte, saláta.

Minél kevesebb szénhidrát, ugye. Helyette zöldség. CSirke, hal (olajos hal is), tojás, sovány túró, sovány sajt. Kefír, joghurt, cukor nélkül, gyümölcsöt törhetsz bele. Fehérjepor nekem bevált, ha éhes lennék kaja közben.

Ennyi. :)

2013. nov. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Előzővel értek egyet.


Bár személyes tapasztalat, hogy néha belefér a krumpli is. Bár nem olajos formában, tehát mióta egészséges(ebb)en étkezem, csak sütőpapíron sütöm meg és nem adok hozzá semmit, bár egy hónapban egyszer eszem, nem vészes. A tészta tényleg kerülendő, bár azt én nem szeretem annyira, a rizst egészen megszerettem mióta a barnát fogyasztom, de én is azt ajánlom, hogy zöldséget egyél inkább, az sokkal jobban megy a húshoz, halhoz szerintem.

Ú, a péksütik... sajnos nagyon szeretem Őket, de egy héten egyszer max. kétszer eszem és beleszámolom a keretbe, de erről nem tudok lemondani. Mondjuk mivel 15-20 kg-ot tűztél ki, eleinte ne add be a derekad.

De jó hír, hogy egy idő után nem is fognak ezek jól esni. Múltkor ettem pizzát, ittam két korty szénsavas üdítőt és egyáltalán nem ízlett. Pedig régen el sem tudtam képzelni, hogy ne egyek ilyeneket. Tehát kitartás.

A sok fehérje jó ötlet, így nem izomból fogysz, hanem zsírból. Napi 1,5x-2x ttg kell, tehát esetedben minimum vagy 80 g fehérje, de inkább több. :)

Mozgásnak tényleg bármi jó. De 40 perc legyen (legalább) és heti 3x-4x. Én szoba biciklizni és aerobikozni szoktam, néha pedig berakok valami zenét és táncolok egy jót vagy takarítok:)

Remélem segítettem.


u.i: Mondjuk a gyümölcs is trükkös, a ch és cukor tartalom miatt, de úgysem eszel meg egy kg-t/nap, gondolom.

2013. nov. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, a fehérjeszükségleted minimum 114 g, bocsi, nem tudom miért 80 g-t írtam.
2013. nov. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, remélem beválik :))
2013. nov. 5. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!