Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Hatásos ez a szénhidrát...

Hatásos ez a szénhidrát szegény diéta napi 60 g szénhidráttal és sok fehérjével?

Figyelt kérdés

Napi 60g szénhidrát,sok fehérje (tofu,túró,joghurt),sok saláta, napi 1-2 alma vagy egy marék bogyó. Mellette naponta futás (7-10 km) es séta.Heti 1-2 súlyzós edzés.

3 napja csinálom a kaja részt,a sport az eddig is megvolt. Ennél sokkal kevesebbett ettem feherjeből,es több gyümölcs volt.Marha fáradt vagyok.Mikor indul be majd a fogyás (3-4 kg )?



2014. jan. 4. 18:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Mennyi kalóriát eszel? Gondolom, nem valami sokat.

Nos, az ilyen fehérjecentrikus diéta pont az, amiről keveset tudok, nekem elég fura, miből szerzed az energiát? Ha a szénhidrát kevés, vidd fel a zsírt, az jó. Szerintem főleg ez lehet a gond, bár az is lehet, hogy Neked sok szénhidrát kell, esetleg még szokatlan Neked az egész, bár én nem szoktam erőltetni azt, ami mellett nincs energiám.

(A 60g CH nekem jól hangzik, azzal én már működöm, csak elég zsír legyen.)

2014. jan. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom hány kalóriát eszem,kb 1000. Eddig eleg kevés fehérjét ettem,erre most jöttem ra.A fura,hogy ugy veszem észre,hiztam ebben a 3-4 napban,pedig 3-4 óránként eszem,salátákat meg tofut leginkabb,mivel vega vagyok.Vegülis a zsír is megvan,hiszen a salátákat olajos-ecetes öntettel eszem,meg a túróban es joghurt bán is van...
2014. jan. 4. 22:57
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen, hatásos. :)

Számold ki az energiaigényed mindenképp! Az 1000 kcal nagyon kevés. Számold ki továbbá azt is, hogy ténylegesen mennyit viszel be. Ezeket nem lehet csak úgy érzésre tudni, max. ha évek óta ezzel foglalkozol. Legalább az első 2-3 hétben számolj, mindent.

A fogyás belövésénél, mivel edzel is, ne a mérlegre hagyatkozz, hanem a látványra. Simán lehet, hogy épp felszaladt rád némi víz, mert menzesz előtt vagy, vagy éppen az edzés miatt az izomtömeged nőtt.

2014. jan. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszokat!Holnap kiszamolom a kaloriat,feherjet meg a szenhidratot is.Ennel többet nem nagyon tudok enni,mert ez is több,mint amit eddig ettem.Nincs feleslegem latszatra,de hajas vagyok a vadlimat leszamitva.Eddig rengeteg gyümölcsöt meg zöldseget ettem,es feherjet alig.A sulyom alacsony,de a BMI egy baromsag,tenyleg hajas vagyok,mert eddig leginkabb csak futottam,mert hülyen ettem.Sokat koplaltam,aztan probaltam normalisan enni,de egyböl hiztam,es ezert megint hülyen ettem.

Szoval arra lennek kivancsi,hogy akkor igy kb mikorra varhatok lathato valtozast?tehat nem kilokban,hanem igy formara.

2014. jan. 6. 16:52
 5/10 A kérdező kommentje:

Most meg csak az ebednel tartok, de kiszamoltam szinte mindent. Kivetel a zsirt meg a feherjet nem tudtam rendesen


Reggeli:

1 szelet kenyér:100 kcal, 14 g CH, 4 g feherje

Lapka sajt: 25 kcal

Tejföl: 15 kcal


Ebéd:

1 szelet kenyer: 61 kcal, 3,4 CH

15 dkg salata: 15 kcal, 2,2 CH

3 dkg madársaláta: 10 kcal, 1,5 CH

10 dkg uborka: 11 kcal, 2,2 CH

15 dkg tofu: 150 kcal, 0,6 CH, 15 g feherje

1 EK repceolaj: 90 kcal

1 EK tökmagolaj: 90 kcal

4 EK balzsamecet: 53 kcal, 10,2 CH


5 dkg afonya: 29 kcal, 7,2 CH

15 dkg joghurt-turo: 75 kcal, 5,8 CH, 12 g feherje


Kaloria: 724

Szenhidrat: 47,1

Feherje: ca 40 g


Eleg maceras mindent kiszamolni..A feherje lehet, hogy több is, de nem sokkal.

Most jöttem ra,hogy a balzsamecetben mennyi ch van. Van valami jobb salataöntet tippetek?

Nagyon köszönöm elöre is!

2014. jan. 7. 12:47
 6/10 anonim ***** válasza:

Nos, én töredék ennyi balzsamecetet használok, de néha tárkonyos ecetet is, azt is nagyon szeretem s való igaz, a balzsamecet sokkal szénhidrátdúsabb a normál ecetnél...

Ha normál kenyeret eszel (nekem minden normál, ami keményítős, vagyis szénhidrátdús) mint étkezés, akkor eleve nehéz összeegyeztetni a megfelelő kalóriabevitelt a kevés szénhidráttal... Ilyenre a szénhidrátszegény napjaimon nem is gondolok, igaz, én elvagyok a magkenyereimmel.

1000 kalória nagyon kevés, akármit is mondasz, de azt nem mondom, hogy erőszakkal egyél többet.

Próbálkozni kellene más ételekkel, jobbat nem tudok mondani. A kenyér és a lapka sajt szerintem sokak szerint nem a legjobb ötlet, én a legtöbb tejterméket is kerülöm (normális sajtot eszem csak, azt is keveset), mert érzem, hogy nekem nem jó, de nem vagyok szakértő, így nem vagyok ama nézet szószólója, hogy rosszak, nekem azok, illetve feleslegesek, más döntse el magának, illetve olvasson utána. A tofu is ez a szekció, állítólag csak az erjesztett szójatermékek jók, én sosem szerettem a szóját, így nem próbáltam kiigazodni az ellentmondó állítások halmazán, ami a táplálkozás terén oly gyakori.

Én bepróbálkoznék az olajos magvakkal, azokkal könnyű kalóriát bevinni, ásványi anyagban is jól állnak, sokuk szénhidráttartalma pedig alacsony, ha nem számítjuk a rostot. A fehérjebevitelemben is nagy szerepet játszanak (mivel én minden ajánlás maximumot többszörösen túlszárnyalok, fitátok ide vagy oda, de kisebb mennyiségben kevesen kötnek bele, kivéve a zsírtartalmukat, ami igen magas. de ha nem szénhidrátdúsan eszel, akkor nem gond egy kis zsír). Zsírtalanabb, fehérjedúsabb verziójuk a magliszt, az is hasznos tud lenni. A tojást is roppant hasznosnak tartom (főleg a jóféle házit, ami igen ízletes), nem tudom, azt eszed-e.

2014. jan. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Altalaban nem ilyen a reggelim,nem nagyon szoktam ilyeneket enni.1 evig vegan voltam,mostanaban eszem csak tejtermeket. A kenyer az ilyen feherje kenyer,eleg keves a szinhidrat benne.Ilyen lenmagos,szojas cucc.Ezt is csak most eszem ket napja,eddig zabkasat ettem xilittel meg gyümölccsel,de a xilitben meg a gyümölcsben is sok a szenhidrat..A zabrol nem is beszelve.Magvakat eszem,leginkabb kesut,tökmagot.Tegnap amugy megvolt az 1200kalori is utana,de ez csak a menzesznek köszönhetö,azt hittem szetdurranok.

Tojasra nehezen szanom ra magam,undorodom töle.

Az a baj,hogy vegankent akarhogy is figyeltem,hiztam,mert eleg nehez jollakni csak salataval meg tofuval.Meg nagyon maceras es idöigenyes..

Ma mar almaecettel ettem a salatat,es ettem ilyen hazi raffaelot kokuszzsirbol.

Miert keves az 1000kaloria?Mennyit kene akkor ennem? 1500tol mar hizok...

2014. jan. 8. 13:42
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha macerásnak érzed a számolgatást, akkor használd ezt a kalkulátort: [link] . :) (De ne azt vedd alapul, amit ő megcélzott napi bevitelnek ír.)

A válaszaidból kiindulva még arra jutottam, hogy valószínűleg el kéne menned konditerembe egy picit "gyúrni". Na, nem úgy értem, hogy egyből fitness királynőnek kell lenni, csak ott igazán jól át tudod mozgatni magad, és ami fontosabb, egy pici izmot magadra kéne szedned. Nem sokat, tehát nem leszel tőle testépítő, ellenben sokkal formásabb leszel, és hatékonyabb lesz az anyagcseréd is.

A BMI önmagában tényleg vacak, mert nem tudja belőni az izomtömeg-zsírtömeg arányodat, ezt is figyelembe kell venni, meg a csontjaink sem azonos sűrűségűek.

2014. jan. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja, és ismét én: ha szeretnél egy kis segítséget az étrend- vagy az edzéstervezéshez, szívesen segítek. Van csomó hazsnos jegyzetem, meg tapasztalatom. :) Az e-mail címem: verszomjas.pocok@gmail.com
2014. jan. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

Járok konditerembe,de csak 2-3hete sulyzozok,eddig csak elipsziseztem meg futottam.Az a baj,hogy a trenerek közül mind mást mond.Egyik szerint 20ismetles nem tul nehez sulyllal a másik szerint meg 10....es szeretnek vékony maradni,csak mellette feszes

2014. jan. 15. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!