Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Szénhidrát szegény és fehérje...

Szénhidrát szegény és fehérje dús diétát kell alkalmaznom, hogy kezdjek hozz? Mit nem egetek egyáltalán?

Figyelt kérdés
pl ma ehetek ilyet? csirkemell csíkok cukkínivel, paradicsommal, répával, sonkával, rizskörettel összeforgatva
2014. jan. 30. 14:19
 1/7 anonim ***** válasza:

A rizst hagyjad ki, a többi jó.


Ne egyél semmilyen kenyeret, rizst, kukoricát, burgonyát, gabonapelyhet, cukrozott dolgokat (üdítőket se), édességet, tésztákat.


Nagyjából ha ezeket elhagyod, akkor már jó vagy.

2014. jan. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm, de ha ezeket teljesen elhagyom akkor teljesen szénhidrát mentes lesz nem? Valamennyire pedig szükségem van, terhes vagyok....
2014. jan. 30. 14:40
 3/7 anonim ***** válasza:
Terhességi diabéteszed van? Mert akkor gondolom megadták, hogy hány gramm ch-t fogyaszthatsz. Számold ki, mi fér bele. Neten fent van minden kaja tápanyagtartalma, ott meg tudod keresni, és kiszámolni. Válaszd mindig a lassabb szénhidrátot, barna rizst, teljes kiőrlésű kenyeret.
2014. jan. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Senki nem tudja, mi a szénhidrát? Egek.

Ha eszel zöldséget, akkor eszel szénhidrátot. Zöldségből és gyümölcsből rengeteget be tudsz vinni, de ha szénhidrátszegény diétát kell tartanod, akkor főleg nem tudom, mi a gond. Amit az első írt, a durván szénhidrátos dolgokat hagyd ki (ha nagyon kell, ehetsz olyat is, de pici mennyiségben, nem az étel szerves részét képezve).

2014. jan. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

De tudjuk. Igen, azt is tudjuk, hogy a zöldség, gyümölcs is szénhidrát. Meg rost. Viszont egy ch szegény diétába szerintem beleférnek (ha a fehér rizst és a krumplit, hüvelyeseket elhagyjuk). Én ma megettem egy adag zöldséget, sárgarépa, fehérrépa, zeller, és összesen valami 60 gramm szénhidrátnál tartok, de ittam két tejes kávét is és becsaptam egy falat csokit :)

Ha a kérdezőnek terhességi diabétesze van, akkor elvileg kellett kapnia útmutatást, hogy milyen makrotápanyagból mennyit vihet be. Ezeket szem előtt tartva szerintem ehet szénhidrátot zöldség formájában is, de akár barnarisz vagy teljes kiőrlésű kenyér formájában is.

2014. jan. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.


Nem leszel szénhidrátmentes, mert gyümölcsöket fogyaszthatsz, és ajánlatos is ezekből minél többet fogyasztani, amiben van természetes szénhidrát.


Mondjuk a terhességi diabéteszed van, akkor még a gyümölcsöknél is figyelni kell a gyors és lassú szénhidrátokat. Pl. a szőlő cukorbetegnek nem jó, meg a banán sem. Ha ilyen komolyabb problémád van, akkor érdemes diabetológussal összeállíttatni az étrendet, főleg, hogy terhes vagy. Mi nem vagyunk orvosok, és nem is akarunk ilyen szinten felelősséget vállalni.


Egy sima diéta az más, ott kísérletezhetsz, de terhesen jobb szakemberre bízni.

2014. jan. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem diabèteyzem van hanem kori terhessègi magas vèrnyomàs, így nem kaptam semmi útmutatàst, csak ezt írtàk a lapomra meg hogy sószeeny de az sohasem ettem. Eskicsit erõsnek tartomnhogy csak pàrolt húst ès zöldsèget ehetek 5hónapig úgy hogy minden tàpanyagot biztosítsak a kicsinek mellette. Tojàst nem ehetek ekcema miatt...
2014. jan. 30. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!