Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Szálkásító diéta, most akkor...

Jani az útonálló kérdése:

Szálkásító diéta, most akkor hogy van?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem hogy ugye kb 2g/tskg fehérje kell meg ugyanennyi szénhidrát és idővel majd a szénhidrátot csökkenteni kell.De nem egészen értem hogy (lehet hogy orbitális hülyeséget mondok, de nem értek hozzá)akkor ha 108 kg vagyok akkor naponta 216 g fehérjét kell ennem? És ha igen akkor úgy hogy mondjuk megeszek 216 g csirkét? És ugyanez a szénhidráttal. Nem értem, kérlek valaki magyarázza el.

2014. aug. 28. 10:35
 1/9 anonim ***** válasza:
a "csirke" fehérjetartalma kb 20% (csirkemell, comb), tehát 216gr csirkében van kb 20gr fehérjét, tehát mennyit kell megenned belőle? igen annyit
2014. aug. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

1g csirke nem egyenlő 1g fehérjével.

216g fehérjét kell bevinend húsból,tojásból,tápkieg.ből..stb. A zöldségeket ne számold, nem teljes értékű (hiányoznak belőle egyes aimonsavak)


Csirke,pulyka,hal,marha,tojás,túró mind jó fehérjeforrás.

A zab,zöldség,rizs pedig jó szénhidrát forrás.

2014. aug. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ, most már értem.
2014. aug. 28. 11:20
 4/9 anonim ***** válasza:
A zsír is fontos, ez főleg a halak tartalmazzák, de olajos magokból is belehet vinni (omega 3 zsírsav pl)
2014. aug. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Igazából zsírmentes testsúlyt kell alapul venni, ez kövéreknél elég nagy eltérést jelent, normál embernél kevesebbet, mindössze lesz egy kis plusz, ami nem árt.

Úgyhogy nem mindegy, hogy izmos vagy, pici felesleggel vagy kövér, sokkal. Vagy hogy mennyit edzel.

2014. aug. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Itt nem annyira számít, mert a kérdezőnek nincs baja a hússal, de az nem gond, hogy a zöldségek nem teljes értékűek, változatosan kell őket enni s a test összerakja, amit kell. Aki kevés húst eszik, annak igenis beleszámít a növényi fehérje.
2014. aug. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Összeállítottam egy étrendet, ez az én súlyommal jó nem? 2g/tskg fehérjével és szénhidráttal számoltam és 20 g zsírral


REGGELI:

Zabpehely 30 g

Tojásfehérje 4db

TÍZÓRAI:

Csirkemell 130 g

Rizs 40 g

Jégsaláta 100 g

EBÉD:

Csirkemell 260 g

Rizs 130 g

Jégsaláta 200 g

Olivaolaj 20 g

UZSONNA:

Fehérjepor 70 g

VACSORA:

Csirkemell 190 g

Rizs 90 g

Karalábé 100 g


Emellett napi 2x edzenék (reggel futás + saját testsúlyos

este ugyanez, biciklivel

2014. aug. 28. 16:44
 8/9 A kérdező kommentje:
Zsírmentes testsúlyt honnan tudom? Amúgy én izmos vagyok de háj is sok van.Hát...úgy képzeld el h haverok szerint nem vagyok kövér, csak átlagos de gondolom azért mert a legtöbb zsír a combomon van és azt annyira nem látják...Én azt mondanám h kövér vagyok sok felesleggel
2014. aug. 28. 16:52
 9/9 anonim ***** válasza:
Vannak módszerek testzsírszázalék mérésére, neten könnyen rá lehet keresni. Valószínűleg nem gond, ha a teljes testsúlyoddal számolsz, csak azért írtam, amit, mert 108 kg-ba már elég sok felesleg fér és nem kell feltétlenül annyi fehérjét erőltetni, van, akinek macerás/drága. Csak lazán. A 2g/ttkg csak egy egyszerűsítés (a nem nettó testsúly miatt főleg), a konkrét igényt amúgyis több tényező befolyásolja... Ha eszel mondjuk 180 gramm fehérjét, az is jó, ha 210-et, az is...
2014. aug. 30. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!