Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Szénhidrát-szegény köretek+ hús?

Szénhidrát-szegény köretek+ hús?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A problémám az, hogy le szeretnék adni 7-8 kilót a hasamról, esetleg a combomról. 85 kg, 21 ffi vagyok. A problémám az, hogy ennék szívesen rizst, vagy bármilyen más köretet, de azok tele vannak szénhidráttal. Milyen köretet lehetne, és mikor enni? Illetve a másik, talán legnagyobb problémám az, hogy nem eszek se csirkét, se pulykát. Egyedül a marhahúst eszem, ami "komolyabb" hús. Így a sovány marhahúsra gondoltam (10% alatti zsír) csak ebédre, ez mennyire lenne jó? Illetve még szójaprotein. Meg persze az eddzések. Mit gondoltok erről? Lehetne vele pozitív eredményt elérni?

2014. szept. 30. 10:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez neked való cikk: [link]
2014. szept. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi! :) a húsról esetleg tudtok vmit mondani?
2014. szept. 30. 11:01
 3/10 anonim ***** válasza:
Párolt/főtt zöldségek, esetleg zöldségek tojással vagy tejföllel megsütve, főzeléknek ( [link] szénhidrátcsökkentett tészta (pl Norbis, bár ez irreálisan drága...), zabnokedli.
2014. szept. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

1-es, remek cikk volt, köszi!


A zellert is fel lehet használni úgy mint a krumplit, persze kicsit érezni rajta azt a tipikus zeller ízt de nem olyan erőteljesen. Nekem kellemes meglepetés volt.

2014. szept. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
salata, brokkoli, en ezt a kettot eszem foleg.
2014. szept. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ilyen nincs hogy a hasadról meg esetleg a combodról akarsz fogyni. Helyi zsírégetés nincs, ha fogysz akkor mindenhonnan fogsz fogyni. Azt hogy honnan mennyit a genetikád fogja eldönteni. Legalább 70%-ban az étrendtől függ mennyire leszel sikeres. Szálkásító étrend kell, sok fehérje, kevés CH és zsír. Mellé pedig het 3x súlyzós vagy testsúlyos edzés.

Fehérjéből kell testsúly kilogramm x 1.5-2g, CH-ból 1-2.5g, zsír 1g kb de ezt ki kell tapasztalni mert mindannyian mások vagyunk és a lényeg hogy kalória mínuszban legyél. Mert csak ebben tudsz fogyni.

A szénhidrát lassú felszívódású legyen egyrészt másrészt pedig a mennyiség a fontos. Ehetsz sima rizst is ha hússal és zöldséggel eszed, ezek lassítják a felszívódását.


Néhány alapanyag ezekből vagy hasonlókból is összerakhatod a kajádat:

fehérje: marha, hal, tojás, sovány túró, tejsavó fehérje turmix

szénhidrát: barnarizs, durum tészta, teljes kiőrlésű kenyér, zabpehely

zöldség: brokkoli, káposzta, répa stb párolva

Multivitamin reggel, 2 teáskanál lenmagolaj, L-karnitin edzés előtt, fehérje bevitel edzés után, este sovány túró, napközbe 1 csésze zöld tea.

Kerülni a feldolgozott és tartósítószerrel televágott ételeket.

Napi 5x kajálás


Úgy kell fogyj hogy a lehető legkevesebbet veszíts izomból és a lehető legtöbbet zsírból. Ezért kell a sok fehérje és egy olyan edzés amivel tényleg adsz terhelést az izomnak. A jó és rendszeres étrend felpörgeti az anyagcserét, az edzés szintén plusz segít megtartani az izmokat.

2014. szept. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Attól még, hogy szálkásítani akarsz, ehetsz rizst. Csak legyen kalóriadeficited. Ha a szénhidrát akadályoz ebben, akkor muszáj más irányban gondolkodni (habár én is a szénhidrátcsökkentést preferálom, el tudom képzelni, hogy van, akinek ez nem lenne élvezetes. a párom is ilyen, de neki nem kell fogynia).

A marhahússal mi a gond? Én semmilyen húst nem szoktam enni, de nem látom a problémát, be kell vinni a fehérjét másból és kész. Én tojásból, olajos magból, zöldségből szoktam, néha sajtból, de más lehetőségek is vannak, akinek máshogy nem megy, ott a fehérjepor. De Te még húst is eszel, úgyhogy végképp nincs gond.

Viszont ne próbáld egyszerre minimalizálni a szénhidrátot és a zsírt, az nem jó, akkor túl sok fehérjét kellene enned vagy túl kevés kalóriát.

2014. szept. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Karfiol püré.
2014. szept. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
7.voltam, de szénhidrátszegény köretet nem írtam, ejnye. Nos, ez nem mindenkinek fekszik, de én zöldséget szoktam enni, ha olyan ételt eszem, amihez köret kell. Nyersen vagy sütve vagy főzelékként. Zöldsége válogatja, hogy szénhidrátdús lesz-e vagy sem. Ketogénezek, szóval nálam a szénhidrátszegénység elég keményen van fogva, viszont a kieső szénhidrát helyébe bejövő zsír biztosítja az energiát. Nekem ideális s olcsóbb is így, mintha hatalmas mennyiségű fehérjét ennék (ami egy szinten túl nem is egészséges).
2014. szept. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szerintem olvass bele: [link] Minek iszol fehérje turmixot reggel, ha nem edzel utána? Illetve miért előtte iszol? Szerintem meg csak egy jól felépített edzésterv és a paleohoz közeli táplálkozási szisztéma aztán teljes a siker!
2014. okt. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!