Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Szénhidrátszegény vagy 90napos...

Szénhidrátszegény vagy 90napos diéta? Melyiket válasszam? Kinek mi vált be?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Hétfőn szeretném elkezdeni vagy a szénhidrátszegény vagy a 90napos diétát.

Ki melyiket javasolja?

Nekem mind a kettő szimpatikus szóval nem tudok dönteni.

Mondjuk, inkább az a szempont a legfontosabb hogy ne legyen káros hatással az egészségemre/fejlődésemre.

8-10kg pluszról van szó, itthon tornáznék és eljárnék sétálni heti 5-6 torna, és 5-6 több órás séta lenne mint mozgás.

Fiatal vagyok 14éves tudom életmódváltás kellene de nem tudok mértéket tartani, jobban szeretek diétához igazodni.

Melyik lenne jobb már a koromra tekintőlegesen ha mindenképp diétázni szeretnék?

A szénhidrátszegényben így nézne ki egy napi étkezésem:

-Reggeli: valamilyen párolt zöldség (20deka)

+10 deka füstölt SZÍNHÚS semmi tartósítószer sonka


Ebéd:…20deka zöldség 2főtt tojás és a vacsi is ez

Na?


2014. dec. 19. 13:49
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:

Jó a ch szegény, de könnyű elrontani például ha csak színhúst eszel, érdemes a buktatóit átbeszélni.


De a 90 naposban mi a szimpatikus?

2014. dec. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
90 napos hülyeség, amint abbahagyod garantált a visszahízás. Ch szegény táplálkozás viszont jó döntés, magas fehérjével és zsírral, de az utóbbit azért ne vidd túlzásba.Reggelire ehetsz komplex ch-t, tehát zabpehely, tk kenyér (de csak 1-2 vékony szelet), esetleg ch csökkentett barnakenyér. Reggelire még natúr joghurt is mehet gyümölcsökkel, olajos magvakkal. Délután viszont a köret már zöldség legyen, ebédnél és vacsoránál is
2014. dec. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
90 napost nem ajánlom, többször megcsináltam már, és leginkább izomból fogy az ember, és könnyű visszahízni. Kiderült később, hogy inzulin rezisztencia miatt szénhidrát diétát kell csinálnom, és hogy a 90 napos nekem pl kifejezettem káros. A CH diéta viszont az életem részévé vált, és nem élem meg diétának vagy akkora lemondásnak. Ha tényleg annyit tudsz mozogni, amit írtál, akkor nem is kell olyan szigorúnak lenned magadhoz. Napi 5x egyél inkább, és reggelire teljes kiörlésű kenyér, sonkával/mozarellával, paradicsom/paprika, tízóraira egy gyümölcs vagy tejeskávé, ebédre mehet a párolt zöldség husival, uzsonnára lehet megint gyümölcs, vagy ilyenkor lehet picit bűnözni gyorsan felszívódó szénhidráttal, mert jobban dolgozza fel a szervezet délután, vacsi lehet ugyanaz, mint a reggeli.
2014. dec. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:

A teljes kiőrlésű kenyér is ronthat inzulinrezisztencián, Kérdező ezt is vedd figyelembe. Az is tömény szénhidrát, és a szervezetünk, nagy kár de nem igazán erre lett kitalálva. Tejtermékek szintén :(

Az inzulin érzékenységben okoznak ezek problémát, és ez sajnos baj.

2014. dec. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
nem tudom a kommenteken most sírjak vagy nevessek...
2014. dec. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
Mindkettőt egyszerre, miközben elszívsz egy macskát. Ez korrekt reakció, ha a véleményedet nem tudod normálisan leírni ^^
2014. dec. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

leírtam már sokszor

szerinted a zsir meg a fehérje meg a szénhidrát különböző formában kerül a vérbe ha energianyerés a cél?


glükóz az összes...

2014. dec. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Fogj egy mikroszkópot vagy megfelelő mérőműszert.


És nézd meg mennyire glükóz a lipid és az aminósav.


A kommented után leírom, hogy ne érezd magad egyedül: mi is sírva röhögünk rajtad, úgyhogy tesó vagy tesó ;)

2014. dec. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
14 éves vagy, nem kéne még szénhidrátszegény diétába kezdened. Célszerű az lenne, ha a gyorsan felszívódó CH-t csökkentenéd, helyette lassabb felszívódásúakat fogyasztani, GI segít benne. Ha lassú felszívódásúakat eszel, a mennyiség is csökkenni fog, mivel tovább telít.
2014. dec. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

nem ezt mondtam te pacalarcú állat... szövegértés általános első osztály?


ajánlgattok itt mindenféle gagyi diétákat mint a szénhidrátszegény, csak azt felejtitek el, hogyha nincs glükóz a vérben egyszerű forrásból mint a szénhidrát, akkor megoldja zsírból és fehérjéből

barátkozz a ketózis és a glükoneogenezis fogalmával

ha inzulinrezisztens pont attól lehet ketoacidózisa, hogy a sejtek éheznek mégis vészjelet ad le a máj meg telereszti a zsír glükózzá alakítása során létrejövő melléktermékével a ketontestekkel a szervezetet

persze ez marha jó hangzik csak a sorrend valami ilyesmi

vázizmok->nem szervközi zsírok->zsigeri zsírok (az izom kivételével minden gyönyörűen vissza fog szaladni)

és közben ha valaki olyan hülyeségre adja a fejét mint a ketogén diéta (ami még mindig jobb mint a szénhidrátszegény) akkor az egyébként baromi drága fehérjét használja a szervezet a be nem vitt szénhidrátforrásra


eljutunk oda amit egyébként mindenki tudott csak kell egy kiskapu ami olcsóbb meg könnyebb, hogy kiegyensúlyozott étrend kell baromi sok fehérjével és szénhidráttal meg zsírral és sok mozgás ami nem norbi vagy réka torna, hanem súlyzós edzés. Már ha gyorsan, látható eredményt szeretnénk, és miért nem akarnánk?!

Evolúciós szempontból nem kényelmes szellemi munkára és telített zsírokon való otthonülésre rendezkedtünk be.


a lipid meg távolról sem egyenlő a zsírral , lipid például a tesztoszteron is, meg a karotiondok... hidrolizálhatóság szteránváz hallottál már ilyen dolgokról?


és ez még baromi basic szint, látszik hogy semmit nem tudsz a szervezeted működéséről

2014. dec. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!