Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Mennyi szénhidrát/kalória...

Mennyi szénhidrát/kalória bevitelt javasoltok egy 38 éves, ülő munkát végző férfinek, aki 10 kilót szeretne fogyni, főleg hastájékról?

Figyelt kérdés

2016. jan. 13. 21:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%

Mozgás nélkül felejtse el...

Hastájróla legnehezebb fogyni.


Előbb fog mindenhonnan lemenni a zsír és onnan a legvégső esetben.


Szerintem ez egyszerű kalóriamegvonással kivitelezhetetlen, főleg ha nem csak bőr alatt van zsír hanem a beleken, szerveken is.



Én a napi 1 óra futást ajánlom, és max ezer kcal-t per nap legalább 4 részre elosztva.


Megkínoz, de lefogyaszt 2 hónap alatt, ha szigorúan be van tartva!


Nyers gyümölcs, zöldség nem számít a napi Kcal-ba, csak minden más egyéb!



Ananász, citrom, grapefruit, jó zsírégetők!

Ajánlott minden nap fogyasztani belőlük a futás mellett!



Kemény meló lesz! Sok sikert!

2016. jan. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mellesleg jó lenne tudni a súlyod, 140 kilóval nem fogsz tudni egy órát futni mindennap..


Lépcsőzni is lehet, azzal is kiváltható a futás.

2016. jan. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló elég nagy hülyeséget írt. 1000 kalória egy férfinak? Nem tudom a kérdező hány kiló, de ne nevettess már, hogy szerinted egy férfinak elég 1000 kalória. Nem izomból akar fogyni szerintem, hanem zsírból. Ezzel pedig először izomból fog.

A zöldség gyümölcs ne számítsa bele a kérdező a napi kalóriaszükségletébe? Szóval ha megeszik egy ananászt, három almát, fél kiló borsót, két banánt meg két körtét, akkor vegye úgy hogy az nem is létezett? Ez nem igaz. A gyümölcsökkel is mértéket kell tartani.

Kalóriamegvonással is lehet fogyni, a napi egy óra futást is túlzásnak találom. Jó, ha valakinek van rá ideje meg ereje, de kevesebbel is lehet jó eredményeket elérni.

Kérdező, szerintem kár szénhidrátot számolgatni (most biztos sokan ellenem lesznek), iktass be kisebb nagyobb változtatásokat, hagyd el a nagyon szénhidrátgazdag ételeket, és figyelj a mértékre. Nem tudom, hogy eddig mennyit meg mit ettél, miért híztál, de ha már néhány dolgon változtatsz, és mellette mozogsz, akkor mennyi fog.

2016. jan. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

185cm magas vagyok, és 100kg. Lehet, hogy többet kéne fogynom, mint 10 kiló, de én azzal már elégedett lennék.

Nem zabálok, viszont este is eszek és a sétán kívül, ami nem túl sok, nem mozgok.

Szobabicóm van. Azt megéri nyüstölni? Ha igen, mennyit kéne tekerni? Az ilyen hasizom gépeknek van értelme? (otto chili)

2016. jan. 13. 23:14
 5/12 anonim ***** válasza:

Mások is esznek este, ez a vacsora :) Az se gond, ha későn van, nem az számít (nem közvetlenül lefekvés előttre gondolok, bár van, aki úgy fogy le, nyilván nem kizáró ok, inkább más miatt célszerűtlen sokunknak).


Valóban elég vadakat írt az első, én 2000 kcalnál kevesebbet nem mondanék kezdetnek (én azzal fogytam 70 kg alá, mozgás nélkül és alacsony nőként. a mozgás nagyon kell, de nem tudtam rávenni magam, de senki ne kövesse ezt, mert nem jó, én is tudom).

S azért gyümölcsből van, aki bevisz napi párezer kcalt, igenis számít a mennyiség. Konkrétan számolni azért nem kell, az macera (én számolok, rég, megszoktam, de az s abba fogom hagyni, de most kíváncsi vagyok, miből mennyit viszek be és segít is valamit).


Mindenféle mozgás jó (ami nem okoz sérülést). Ülőmunka mellé nagyon kell valami, én annak idején túráztam és napi 2-3 órát gyalogoltam munkába, az megütötte az alapszintet, de ma már teljes testes edzést végzek, a többi izmomat sem árt emlékeztetni, hogy szükségem van rá...

2016. jan. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha szobabiciklid van, akkor használd, napi egy-két órát tekersz, akár tévénézés közben is, tempósan, akkor már sokat tettél a fogyásod érdekében, főleg, hogy eddig nem mozogtál szinte semmit. Kezdetnek jó lesz.

Vacsorázni kell, de akkor azért már nem vágj be egy tányér tésztát. :D Valami szénhidrátszegényet vacsorázz mindig. Apróságok is segítenek, pl a kávét cukor nélkül idd, ne igyál cukros löttyöket, alkoholt is nagyon mértékkel, ha nassolni akarsz, akkor gyümölcs, zöldség inkább stb... Súlyzós edzéseket is csinálhatnál, ha van rá lehetőséged, akár otthon is.

2016. jan. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Cukrot nem fogyasztok, mert cukorbeteg vagyok. Továbbá nehezíti a dolgot, hogy kondizni sem mehetek a szemem miatt. Ne gúnyoljatok ki, tényleg így van - az erőlködéstől leszakadhat a retinám. Nem én találtam ki, orvosi papírom van róla. És nem egy sarki kuruzslótól, hanem egy ismert szemész szaktekintélytől. Szóval az emelgetés nem jó.
2016. jan. 14. 10:05
 8/12 anonim ***** válasza:
Oké, de gondolom pár fekvőtámasztól nem fog leszakadni a retinád. Biztos van olyan, amit csinálhatsz. Azt nem írtad, hogy cukorbeteg vagy. A cukorbetegek hajlamosak nagyon sűrűn enni, folyton nassolgatni valamit, mert "nekik mindig enni kell, hogy rendben legyen a vércukruk". Nem egy ilyet láttam, ha ez rád nem jellemző, akkor nem szóltam semmit, de azért gondold át.
2016. jan. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ahogy látom, te annyit tudsz a cukorbetegségről, hogy ismersz valakit, aki látott már cukorbeteget. Ez nem baj, örülj neki, csak ne írkálj marhaságokat.
2016. jan. 14. 10:41
 10/12 Krisz85 ***** válasza:

szia


írj privátot! segítek!

2016. jan. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!