Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » A kevés szénhidrátbevitel...

A kevés szénhidrátbevitel okozhat ingerültséget?

Figyelt kérdés

2016. febr. 7. 19:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Bármilyen táplálkozásbeli változtatás okozhat ilyesmit...

Pusztán mert nincs sok szénhidrát, a testnek nincs gondja, de az emberi lélek, ugye, más, ha kihúzzák alóla a megszokott dolgot.

Nekem semmi ilyesmi nem volt soha. Más gondot okozott, amikor nagyon mélyre vittem túl hamar, de ingerültséget pont nem.

2016. febr. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Igen, okozhat.


[link]

2016. febr. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A linkelt oldal pedig nagyon hasznos..akkor ez nálam a gond.
2016. febr. 7. 19:47
 4/11 anonim ***** válasza:

+2: Nem mondom, hogy lehetetlen, hogy valakinek fizikai okból is gondja lesz, hisz írtam, hirtelen változtatásra nekem is volt, de ezek a kísérletek elég semmitmondók.

Csodálom, hogy nem készültek ki a ketogénre fogott túlsúlyosak, engem már a koplalás is gyilkos hangulatba kergetett volna (1400-1700 kcal nekem koplalás, ha el vagyok hízva, de ha nem, akkor sem viselem jól az ilyen kevés ételt), de az a napi 15g ch... Kristályos borzalom, főleg egy zöldségkedvelőnek. Amúgy pont ez az a szint, ahol 2 nap alatt első osztályú zombi lettem, csak éppen volt annyi agyam, hogy rájöjjek, szénhidráthiányom van s tegyek ellene (azért haszna is volt az ilyen napoknak).

Túl sok tényezőt változtattak meg ahhoz, hogy tudni lehessen, mi volt a gond.

Igazából elég fontos, mennyi az a kevés? 140 vagy 14 gramm, nem mindegy... Az utóbbi már keményen beszorítja az étrendet, a növényekből alig marad valami. Nem sok ember viseli ezt jól, nálam gyilkos indulat, szuicid hajlam és paranoia fejlődne ki igen hamar, kizárólag kényszerrel folytatnám a diétát (pedig nekem még nem is kell sok szénhidrát, mint sokaknak).

S mikor? Az elején, durván, huszadára csökkentve az addigi bevitelt? Vagy hosszútávon?

S kinek? Van, aki jól elvan szabad akaratból napi 5 gramm szénhidráttal, másokban fel se merül, hogy 20-30 alá menjen tartósan, megint másoknak pedig sokszor annyi kell, vagy mert konkrétan nem bírják kevés szénhidráttal, vagy mert napi 5000 kcal az igényük s bár ezt elvileg könnyebb bevinni főleg zsírból, a napi 500 grammot közelítő zsírbevitel valamiért nem esik jól nekik, míg rengeteg szénhidrát az okés...

2016. febr. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Elnézésedet kérem, #3-as, hogy a kérdésre válaszoltam adekvát módon, röviden és lényegretörően. Nem érzem szükségét, hogy itt a gyk-n bizonygassam névtelenül, mennyire okos és tájékozott vagyok.:-)
2016. febr. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Pardon, #4-eskének szólt.:D
2016. febr. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Krisz85 ***** válasza:
persze hogy okozhat, ketózisnak hívják....., a test a szívizomzaton kívül kizárólag szénhidrátból táplálkozik, fogyni szénhidrát nélkül olyan, mintha nem töltenél benzint az autóba, de elvárod, hogy 500 km-t menjen 4 literrel és motorolajon
2016. febr. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7: Arról nem hallottál soha, hogy a szénhidrát nem esszenciális tápanyag? Pedig ez akkora tény, hopgy a legkülönfélébb oldalak leírják, nemcsak a ketogén étrendet támogatók :) Az agy egy része az egyetlen, ami nem tud ketonokkal működni, ez napi 20-30 grammot jelent, amit sok ketós simán bevisz, mások nem, pont a ketózis tuti elérése érdekében. De mivel glükózt simán csinál a test másból, minimális szénhidráttal sincs gond.

Ha nem bírnánk szénhidrát nélkül, akkor éhezéskor 1-2 napon belül elpusztulnánk, mert az agy nem tudna működni. Ennél hatékonyabb az evolúció ;)

2016. febr. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Krisz85 ***** válasza:
30%

#7: Arról nem hallottál soha, hogy a szénhidrát nem esszenciális tápanyag? Pedig ez akkora tény, hopgy a legkülönfélébb oldalak leírják, nemcsak a ketogén étrendet támogatók :) Az agy egy része az egyetlen, ami nem tud ketonokkal működni, ez napi 20-30 grammot jelent, amit sok ketós simán bevisz, mások nem, pont a ketózis tuti elérése érdekében. De mivel glükózt simán csinál a test másból, minimális szénhidráttal sincs gond.

Ha nem bírnánk szénhidrát nélkül, akkor éhezéskor 1-2 napon belül elpusztulnánk, mert az agy nem tudna működni. Ennél hatékonyabb az evolúció ;)



EGyrészt ezt nagyon rosszul tudod, de mindegy. Persze, az agy nem tud ketogénnel működni, mert mivel is működik?! JAh megvan! Glükózzal! ahham!, tehát akkor szerinted Én úgy értettem, hogy nem viszel be Ch-t akkor meghalsz? vagy úgy, hogy a glökoneogenezisnek nevezett folyamat révén az izomzati fehérjéből visszaszintetizál glüközt a test, hogy az agy kapjon elég glükózt?! hmmmm?! mert úgye lehet fogyni izomzatból is hanem eszel eleget és koplalsz hosszú időn át ugye?!


Én arról beszélek, hogy anyagcserelassulás következik be, és a test nem működik optimálisan nap 100 g szénhidráton, kipróbáltam én is a klasszikus kevés szénhidrát magas fehérje közepes zsír diétát, nagyon jó volt, izomból fogytam, is, persze zsírból is, majd ingerült lettem, falási rohamok stb.


Most napi 550 g szénhirátot eszem 15 g zsít és 100 g fehérjét, és láss csodát zsírból fogyok?! akkor hogy is van ez?! jah, és a vérkép értékeim is látványosan javultak


ne vedd kézpénznek mások gondolatát!


tapasztalj!!!

2016. febr. 10. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

utolsó, köszönöm, én is pontosan ezt akartam leírni! Az agyad, a szervezeted glükózzal "működik".

(Freelee a videóiban amúgy nagyon jól elmagyarázza ezt, az egyetlen amit nem szeretek, az az erőszakossága a vegánsággal kapcsolatban. A sok low-carb diétás barom igazán megnézhetné néhány vidóját)

2016. febr. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!