Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Ez így mennyi szénhidrát?

Ez így mennyi szénhidrát?

Figyelt kérdés

Egy napi étkezésem:

Reggeli: 1kávé pici tejjes és édesítőszerrel,egy szelet rozs kenyér vajjal,2 szelet felvágott pl parizer,1 szeletsajt az trappista és 2 levél saláta.

Ebéd: 2 comb sült csirke ez vagy hagymásan ízesítve vagy éppen lecsósan vagy csak sima fűszerrel

Vacsi meg ugyan az mint a reggeli. Ezzel az étrendel lehet fogyni?Most raktam le a fehér kenyeret és heyette rozs kenyeret eszem meg a cukrot is helyettesitem édesítőszerrel plusz napi szinten tornázok. Köszönöm a válaszokat, egy anyuka :)


2016. febr. 13. 11:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

www.kaloriabazis.hu


Itt ki tudod számolni, hogy hány kalória, ha nagyon érdekel.

Egyébként szerintem minden csomagoláson rajta van, hogy az adott mennyiségből mennyi a szénhidrát. Szóval annak is utána tudsz nézni.

2016. febr. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Szabi.L ***** válasza:
45%

Ez így nagyon rossz. Semmi zöldséget nem eszel. A parizer feldolgozott moslék. A sajt elég zsíros, ahogy a csirke comb is. Ha kalória mínuszban vagy, akkor fogyni fogsz,de valószínűleg nem zsírból, főképp ha vacsira is eszel ch-t meg zsírt is bőven.


Ezt javaslom, hogy nézd át: [link]

2016. febr. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Ezt így nem lehet megmondani. A pontos súlyokat kellene ismernünk (grammra pontosan lenne a legideálisabb) ahhoz, hogy ki lehessen számolni. Egy szelet felvágott, sajt, kenyér, egy levél saláta, egy csirkecomb súlya nem fix, ezért így nem lehet megmondani.
2016. febr. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ahogy írták, ezt nem lehet megmondani, de nem lehet sok a ch. Csak a reggeliben van kenyér, ugye? Én ott sem enném s a parízer ipari hulladék, a tej sem az igazi, az édesítőszered nem tudom, milyen, de én elég kritikus vagyok, neked attól még ez megfelelhet (bár a parízer...).


De az ebéded és a vacsorád remeknek látszik. Kevés ch (sokak nem is bírnák ennyivel), fehérje, kis zsír, opcionálisan zöldség, brilliáns.


Az a helyzet, hogy napi egy szelet kenyérrel mint valamirevaló szénhidrát, bizonyára zsírosabban kellene enned, gondolom, a csirkecombokhoz nem használsz dekákat... Bár ha nem nagy a kalóriaigényed és sok a fehérje, lehet, hogy jó ez, ezt nem tudhatom, nincs elég adat.

2016. febr. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Szia! Én terhesen cukros voltam, így szénhidrát diétát kellett követnem. Nem is híztam sokat, és amikor beállt a tej mennyisége ugyanerre a diétára álltam vissza. Nekem használt. Amit itt leírtál nagyon kevés ch max 100g szerintem, de ez nagyon függ a mennyiségektől (mekkora szelet a kenyér, mennyi a lecsó, hagyma, mennyi tejet teszel a kávéba)

Én azt javaslom nézd meg a 160g-os ch diétát, vagy esetleg a 140-eset. Ezeknek az a lényege, hogy napi ötszöri étkezésre osztod ezt az adag szénhidrátot. Megadott időben megadott mennyiségű ch. Nem fogsz éhezni, viszont rá leszel kényszerülve, hogy gyümölcsöt, zöldséget is egyél, és lesz energiád is.

Sok sikert!

2016. febr. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#5: Nem kötözködésből, mert nyilván sokaknak jó ez, de az nagyon emberfüggő, hogy éhezik-e 140-160g ch mellett (én kalóriadeficitben szinte tuti, hogy azt tenném, nekem a töredéke kell a jóllakottsághoz, de akkor sem megy nagy deficit, nem baj) s nincs ch keret, ami mellett az ember rákényszerül a zöldségre. Fogyáskor nagy rá az esély, hogy az ember kihasználja a zöldségekben rejlő lehetőségeket, de ha valaki utálja, éppúgy nem eszi 140, mint 500 vagy 30 g ch mellett.
2016. febr. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nem gondolom, hogy a kérdező utálja a zöldséget, ahogy írta eszi. De a hús mellé nyugodtan lehet többfélét, változatosabban. Itt a hangsúly a gyümölcsön van, esetleg tejtermékeken, amiket tízoraira, uzsira be lehet iktatni és szerintem szükségesek. Nyilván mindenki más, én csak a saját tapasztalataimról tudok beszámolni. Én pl a kalóriaszámolással nem mentem semmire, holott barátaim körében is sokaknak sikerült vele fogyni.
2016. febr. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A gyümölcs és a tejtermék nem szükséges. Nincs ételcsoport, ami szükséges lenne, bár a zöldség elég erősen áll e szempontból :) De ez csak apró megjegyzés, egyéni döntés, ki mit eszik (pl. én is eszem gyümölcsöt, ha nem is szükséges s ha kicsit nehezen is fér össze az életmódommal ;)).
2016. febr. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!