Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Kenyeret pirítva eszem akkor...

Rozaliagyula kérdése:

Kenyeret pirítva eszem akkor kevésbé hízlal?

Figyelt kérdés
már nem tudom hol hallottam . tényleg jó ? Vagy baromság?

2016. márc. 3. 11:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szalonnát megpirítom, akkor kevésbé hízlal? (azon kívül hogy kisül belőle egy kis zsír)
2016. márc. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Utóbbi.

Mitől hizlalna kevésbé? Annyi történik vele a pirításkor, hogy kiszárad - de azzal nem távozik belőle a szénhidrát.

Ez olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy kevésbé hizlal-e a franciakrémes ha jól összelapítva eszed.

2016. márc. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
Ez a kategória egyre inkább legalja. Sírok. :DDD
2016. márc. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
hű :D egy nem is elég let volna . gondoltam h baromság csak rákérdeztem hátha :D
2016. márc. 3. 11:38
 5/15 anonim ***** válasza:
81%

# 1/2 Időpont ma 11:32

A logikád jó, csak a példa nem az, amit hoztál.

Mert pld. a szalonna pirítva tényleg kevésbé hizlal, éppen azért amit te is írtál, mert közben zsiradék sül ki belőle. És bár igazából a szénhidrát hizlal, a zsiradék is tartalmaz kalóriát, így amennyi kisül, annyival kevesebbet viszel be, amikor megeszed a pirított szalonnát.

De ugyanez az elv fordítva: ha ugyanazt a húskeveréket olajban sütöd ki fasírtnak, akkor az jobban hizlal, mintha sütőben sütöd Stefánia vagdaltként.


( Igen, tudom, hogy a kalória többlet hizlal - ez az végletekig leegyszerűsített alapelv. De a kép ennél árnyaltabb, a lényeg, hogy a hízásért elsősorban a szénhidrát a felelős, mert azt alakítja át hájjá a szervezet. Ennek a másik végletig leegyszerűsített elvén alapul az egész Norbi-univerzum. Az igazság a két véglet között van: nem csak a kalória számít, hanem tápanyagtípusok - fehérje, zsír, szénhidrát +rost - beviteli aránya is.)

2016. márc. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

"egy nem is elég let volna ."

És azzal mennyivel lettél volna beljebb.

Valahol hallottad hogy igen, itt olvastál volna egy nemet. És?!

Ebből hogy tudnád eldönteni, hogy melyiket hiszed el?

2016. márc. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

#5: A test zsírként tudja tárolni a szénhidrátot, a fehérjét és a zsírt is... Ráadásul simán csinál glükózt fehérjéből, de akár zsírból is lehet, csak nem tudom, ezt mikor alkalmazza, mert ketózisban is inkább bont izmot... Nagy a téma, sajna lassan haladok vele, mert túl sokat írogatok itt.

A szénhidrát mindössze a legnagyobb inzulinválaszt váltja ki (ez így nem pontos, de nem akarok belemenni), ami a zsírtárolás irányába hat. Már ha van mit tárolni. De nem mondható, hogy jobban hizlalna, mint a többi. Biztos van, akinek bekavar, nekem aztán fogyás szempontjából tökmindegy, miből eszem a kalóriamennyiségemet, csak éppen szénhidrátosan nagyon éheznék és rosszul lennék.

S persze ha el is használjuk a szalonnát, több lesz a kalória s ha mellette már van szénhidrát, akkor azt is eltárolhatja a test, ha a szalonnával fölémentünk az igényünknek... De szinte semmi szénhidráttal is lehet hízni.


Kérdező, lehet, hogy te nem tudod, de ez nagyon unalmas kérdés már, ráadásul nagyon nagy butaság. Csak akkor vesztesz kalóriát, ha szénné égeted (nem írom, hogy kevésbé hizlal, mert ez értelmetlen egy ételre, a kalóriaegyenleg számít).

2016. márc. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

#7:

"De szinte semmi szénhidráttal is lehet hízni. "


Ezért is írtam, hogy a két végletes felfogás között van az igazság.

Tényleg nagy téma, amire ez a fórum nem elég kitárgyalni.

Egy biztos, a beviteli arányok sokat számítanak: Én úgy fogytam egy év alatt több mint 30 kg-ot, hogy figyeltem a napi kalóriabevitelre, amit néha- néha túlléptem, de a legszigorúbban szénhidrátbevitel csökkentését vettem, és azon belül is teljesen kizártam a "luxus" szénhidrátokat ( fehér kenyér, finom pékáruk, leveles tészták, fehér rízs...)

2016. márc. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

#8: Ez nagyon jó irány, egészség szempontjából is támogatom s ugye, az inzulinválasz és a rossz laktató hatás miatt sokaknak amúgyis jó a viszonylag kevés szénhidrát :)

De attól még a kalóriadeficiten múlik a fogyás, az energiamegmaradás törvényét nehéz kicselezni... Azt simán elhiszem, hogy valaki ugyanolyan aktivitás mellett ugyanakkora kalóriabevitellel máshogy fogy, ekkor a szénhidrát vagy valami más nyilván bekavar a kalóriaégetésbe, mert más lehetőség nem igazán van.

Én sem viccből ketogénezek, ha fogyni akarok (meg máskor is s amúgysem fogyok sehogy, de valami halvány esély van rá, ha minden trükkömet igyekszem bevetni), de attól még cukrokkal is ugyanúgy fogyok, ráadásul azonos aktivitás és kalóriabevitel mellett, mert nekem nem kavar be (mindössze éhezem és rosszul vagyok úgy, egyetlen korszakomban nem, azóta tudom, hogy eléggé ugyanúgy fogyok. természetesen pár hét rövid idő ennek igazán megalapozott megállapítására, de nekem azonos táplálkozás mellett nem ugrál a testsúlyom s meggyőzött, bár mérget így sem vennék rá, hogy abszolút semmit nem kavar be a ch a fogyásba. De ez mindegy is, mert van, akinek bekavar, van, akinek nem, az egyéni esetem nem számít sokat).

2016. márc. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
én például pirítósból kevesebbel is jól lakok, mint sima pirítatlan kenyérrel. max így lehet igaz az állítás,hogy kevésbé hízlal:D hogyha kevesebbet is eszel belőle
2016. márc. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!