Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Le szeretnék fogyni amíg lehet?

Le szeretnék fogyni amíg lehet?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, 171centi és 68kg. Nem vagyok megelégedve az alakommal sem az étrendemmel.

Addig szeretnék lefogyni/életmódot váltani, amíg fiatal vagyok. Viszont kitartásom az nem sok van. 1-2 hétig egészségesen étkezem, jól érzem magam a bőrömben, aztán valamiért 'megtörök' és visszatérek a túlevéshez...

Heti 2x van karate edzésem, illetve tervezek majd ha több időm lesz eljárni futni 30-40 perceket. Valaki tudna tippeket adni étkezéshez, motivációhoz?


Azt kihagytam, hogy tavaly 60kg voltam, és most kaptam észbe, hogy 'felszaladt' ez a 8 kilócska...



2016. ápr. 24. 20:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Az jó, hogy akkor akarsz változtatni, amikor kell, de fogyni éppenséggel fogyhatsz akárhány évesen, életmódváltani sem késő soha.


A "valamiért" a kulcs, arra kéne rájönni, hogy miért térsz vissza a rossz szokásaidhoz... Talán nem elég jó életmódot választottál, ha nem tartod automatikusan. Némi kilengés olykor egész természetes a legtöbb embernek, főleg az elején, de hogy abbahagyd az egészet, az annyira nem normális. Persze vannak önsorsrontó hajlamok, de lehet, hogy hiányzik neked valami... Ezt infó nélkül nem lehet tudni.


Motivációban nem tudok segíteni, nekem az mit sem ér, nekem élveznem kell az életmódváltást és a fogyást, jobban, mint a régi életmódomat. Olyan jókat lehet enni egészségesebben s fogyásra alkalmasabban, s jobban is érzem magam, miért ne tartanék ki? Szerintem ez a legjobb, a neked tetsző s jóleső életmód megtalálása, csak adott esetben ez eltarthat egy darabig s az is elképzelhető, hogy szinte minden fogyókúrás "szabállyal" szembe kell menned, mert nálad nem az működik.

2016. ápr. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szerintem egyáltalán nem vagy túlsúlyos ez az első amit megjegyeznék. Azt gondolom megijedtél mikor meg láttad hogy 8kg több vagy.Ha diétázni szeretnél akkor ne egyél fehér lisztet, és cukrot. A teljeskiörlésű dolgokat választ, cukor helyett mézet vagy épp semmit. Az édesítőket én nem ajánlom. Én így csinálom. Nehéz de megéri!
2016. ápr. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem is nevezném feladásnak, mert ha el is kap a falás vagy megeszek egy sütit utána azért próbálok ugyanúgy étkezni, mint előtte. Utána jövök rá, hogy ez a pár finom falat nem ér meg ekkora bűntudatot, de addigra már késő.


Tudom, hogy arányos vagyok centiben és súlyban, de szép kis pocakot növesztettem, a combjaim is elég vaskosak lettek... Egyszerűen nem érzem magam jól a bőrömben.

Egyébként köszönöm mindkettőtök válaszát!

2016. ápr. 24. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!