Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Van így értelme megpróbálni a...

Van így értelme megpróbálni a fogyókúrát?

Figyelt kérdés
17 éves túlsúlyos fiú vagyok. Nagyon szeretnék leadni legalább 10 kilót, de az itthoni körülmények mellett szinte lehetetlen vállalkozásnak tűnik. A lakásunk nincs rendesen szigetelve, az egész házban így csak olyan 17 C fok körül van a hőmérséklet. De a szobámban, ahol az időm nagy részét töltöm, csak 13-14 C fok körül van. Jól fel vagyok öltözve, de még így is állandóan jeges a kezem. Ráadásul emiatt az étvágyam is hatalmas, hiszen kell a kalória, ami fűt. De ami a legrosszabb, hogy itthon 70%-ban krumpli az ebéd, vagy ha nem az, akkor tészta meg rizs :( Hiába nem eszem kenyeret, mert a krumplival, tésztával ugyanúgy hízlalom magam. Itthon nincs lehetőség mást enni, a szüleimnek nincs pénze egészséges, diétás kajákra. Ha kevesebbet eszem, vacogok a hidegtől... Várjak a fogyókúrával tavaszig? De félek, hogy ha halogatom, nem lesz belőle semmi. És a jó fogyókúrához nem elég, ha kevesebbet eszem, hanem egészséges kajákat kell enni, nem? Mit tehetnék?

2017. jan. 27. 16:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Én 8 fokban koplaltam anno, életem leggyorsabb és legrosszabb súlyvesztése volt, pokoli, ha az embernek nincs pénze... Azért nem irigyellek, 13 fok már durva, olyanban is éltem. Én inkább forró teát innék, valahogy nekem a hideg nem növeli meg az étvágyamat, de logikus az is, ha valakinél ez a helyzet. De ez nem oktalan étvágy, hisz a kalóriafelhasználásod is nő.


Viszont rendesen kell enned. OK, van krumpli, ez még nem gond, energia kell. De mi a fehérje? Van-e zöldség?

S mi változna tavaszig?

A pénz nem kifogás, a káposzta és a tojás nem drága. Jó, a tojás picit az, de a fehérjével általában ez a helyzet. De rizst és sárgaborsót is lehet enni, együtt tipikus komplettálás növényi étrendnél és olcsóbb ételt szerintem elképzelni sem lehet. A földimogyorónak is jó ára van, csórón részben azon élek. A zöldség is olcsó, pl. ott a káposzta. NEM mentség a kevés pénz.


Mozogsz valamit? Szerintem jót tenne a hőérzetednek is. Így is fáznál, persze, de valamit ér, tapasztalat.


Részvétem, tényleg nehéz lehet neked. Rengeteget fagyoskodtam életemben, szegény is voltam, pokoli, ha nincs elég meleg vagy elég étel.


Szóval, mi van szénhidráton kívül otthon? Nyilván esztek mást, különben nem működnétek.

2017. jan. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha a kalóriát "fűtésre" használnád, akkor nem híznál tőle. Tehát nem, nem kell ennyi kalória, csak mert hideg van. Még egy pulóver, esetleg egy kesztyű (igen, a szobába is!) viszont hasznos lenne.

A fogyáshoz nem létfeltétel az egészséges étel. Egyetlen titka van: kevesebb kalóriát kell bevinni, mint amennyi felhasznál a szervezeted. (Az egészséges kaja ahhoz kell, hogy te magad hosszú távon egészséges maradj.)

Ha fázol, javaslom a forró teát (természetesen cukor nélkü), olcsó és hatékony. Főleg a gyümölcsteák korlátlanul fogyaszthatók, a feketével és zölddel vigyázz a koffeintartalom miatt, de 2-3 filter ezekből is mehet naponta. Ráadásul a sok folyadék (főleg a gyümöcstea, ami édes) eltelíti a gyomrot, csökkenti az étvágyat.

2017. jan. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Természetesen a köret mellé általában van valami fehérje is, de nem azzal lakik jól az ember, hiszen abból mindig csak egy kevés van. Ha tojás van reggelire, mindig mondják, hogy sok kenyeret együnk mellé, hogy ne maradjunk éhesek. Saját zsebpénzemből múltkor vettem tojást, azt ettem barna kenyérrel valamelyik ebédkor, és nem maradtam éhes, pedig jóval kevesebbet fogyasztottam, mint egyébként. Mindenesetre nagyon köszönöm a tanácsokat, akkor hétfőn belevágok úgy igazán komolyan is, a teás ötlet nagyon jó, már nyáron is szoktattam magam ahhoz, hogy cukor nélkül is szeressem a teát, úgyhogy ez most pont kapóra jön majd...
2017. jan. 28. 08:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!