Kezdőoldal » Fogyókúrák » Update módszer » Napi hány kalóriát kéne...

Napi hány kalóriát kéne ennem, hogy fogyjak? 161cm magas,60 kg vagyok. Naponta 1 órát edzek intenzíven.21/L

Figyelt kérdés

2014. aug. 7. 19:12
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ma 1666 kcal ettem.
2014. aug. 7. 19:13
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Sok volt az a mai. Ilyen melegben 1400 is elég, a 30 fokban meg 1200.
2014. aug. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne edzz miden nap!

A kalóriát be lehet vinni csokiból is. Ezért hülyeség a kalóriaszámlálás (bár aki normális kajákból viszi be azzal nincs gondom).


Egyél meg naponta 2g/tskg fehérjét illetve 2-3-4/tskg szénhidrátot. Mivel 60kg vagy nagyon sok kész étrendet találsz

[link]

2014. aug. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Válogasd meg az ételeket..inkább minőségiek legyenek...Miért ne edzen mindennap? Én napi kétszer is edztem egyetemi éveim alatt...reggel 3 este 3 kilóméter szaladás, 100 hasizom és egy kiadós s.x:))és ráadásul nem ettem húst.:)
2014. aug. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kalória számlálás hülyeség, az elfogyasztott étel minősége a mérvadó inkább. Ne egyél cukor tartalmú ételeket, meg cukros üdítőket is kerüld, ne egyél zsírosat. Valamint jó minőségű szénhidrátból és zsírból vidd be a napi energiát. Pl. rizs, zab, teljes kiőrlésű péktermékek. Testsúlykilónként vigyél be napi 2-3 gramm szénhidrátot, és 2 gramm fehérjét. Majd ezt csökkentsd le egy 1-1,5 hónapos diéta alatt napi 1 gramm szénhidrátra, és emeld fel a fehérjét napi 3 grammra. Simán le tudsz így pucolni 5-6 kiló zsírt 5-6 hét alatt. Viszont ahogy írták, nem kell minden nap edzeni. Heti 4x elég. Valamint a súlyzós edzés segít abban, hogy az izomzatod megmaradjon, és a zsírt bontsa le a szervezet ne az izmaidat. Nem mindegy hogy izomból vagy zsírból fogysz, nagyon nem mindegy.
2014. aug. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Elnézést, hogy beleszólok, de szerintem a 2g/testsúly fehérje egy kicsit sok, hiszem elvileg neki 120 g lenne a max(!!) amit be kellene vinnie, nem?

A túl sok fehérjefogyasztás tönkreteheti a vesét...

Szerintem egyél inkább max. 80-85 g fehérjét, a többi amúgy okés.

De 1200 kcal-nál ne egyél kevesebbet egy nap, ha mindenképpen számolgatni akarod a kalóriákat, mert annyit éget el a testünk akkor is, ha egész nap csak az ágyban fekszünk.:)

2014. aug. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem teszi tönkre a vesét, mehet nyugodtan 2g/tskg
2014. aug. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez a túl sok fehérje fogyasztás tönkreteszi a vesét, az egyik legnagyobb téves sztereotípia a táplálkozás világában, hát hogy lehet ilyen hülyeséget írni? Ha én hetekig beviszek napi 3-400 gramm fehérjét tönkremegy a szervezetem? Ekkora orbitális marhaságot állítani..... Arcom leszakad akkora fa_ágokat lehet itt olvasni. És ez nem, nem a röhögünk rajta féle hülyeség, hanem az én is elsüllyedek szégyenemben mértékű retardáltság, amit a nők lapjában meg feminában olvasnak. Az emberi butaság legalja, legalább próbálná összerakni az általános iskolás biológiát meg matekot az illető....
2014. aug. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
55%
jojo...aztan ti sem vagytok sokkal ertelmesebbek...te honnan a turobol tudod hogy milyen tapanyag mire veszelyes vagy mire hasznos?talan kiserleteztel?vagy a xrs googlebe olvastal mindenrol...?vagy egy konyvet olvastatok amit ki irt?talan egy kutato?egy tapasztalt orvos?Mielott le retardalsz mindenki ,elobb gondolokodj el a te tudasodon, es azon hogy honnan szerezted azt...mert tudod nem az a lenyeg hogy mit mond az illeto, hanem hogy ki az illeto...
2014. aug. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Figyelj, már csak abból kiindulva, hogy a sportolók nagy része megeszik naponta 3-400g fehérjét, van aki 5-600 grammot is, baromság az állításod. Én is halott lennék ha a sok fehérje kinyírná a vesét, 20 éve megeszek napi 2-300 grammot legalább...
2014. aug. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!