Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Az egy hónapos kisfiam nem...

Az egy hónapos kisfiam nem tud magától elaludni, valakinek tapasztalat?

Figyelt kérdés

Most lett egy hónapos a kisfiam és még mindig azzal küzdünk, hogy nem tud elaludni. Elkezd nagyokat pillázni, és mielőtt “átlendülne” és elaludni, felpattan a szeme és nem képes elaludni. Se ringatva, se magamra kötve, se sehogy. A végén sír mert olyan fáradt és úgy alszik el. De olyankor meg az ágyába kell raknom mert ha rajtam alszik el vagy a karomba és berakom a kiságyba azonnal felébred. De ez így szörnyű. Csak állok a kiságy mellett és simogatom a hátát amíg sír és el nem alszik. Reggel 6-tól délután 3-4-ig ébren van.

A kislányom 14 hónapos és több mint két hónapja végig alussza az éjszakát és előtte is csak 1x max 2x kelt fel éjszaka. Így eddig az altatással nem volt gond. De most tanácstalan vagyok


2020. aug. 4. 19:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Pontosan
2020. aug. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%
Mièrt kène, hogy elaludjon 1 hònaposan magàtòl? Honnan jön ez az elvàràs?
2020. aug. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
34%

Egy hónaposan mit akarsz? ő még nagyon pici ehhez! Még vágyik a közelségedre, az illatodra, szíved dobogására. 8 hónap után (!) mertem nagy lelkifurdalással magától elalvásra szoktatni, mert már 9 kg és nehéz ringatni, meg nagy most a kánikula, az a nagy baba teljesen átizzaszt.

Én nem is tudom mit mondjak felháborodásomban... Nem vagy igaz :/

2020. aug. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Valaki figyelmesen elolvasta azt amit írtam?

Sehol nem írtam azt hogy egyedül hagyom az ágyba és aludjon magától. Ha hordozó kendőbe próbálom altatni is ugyan ez van. Amint elaludni felpattan a szeme és nem tud aludni. Délután kb már elájul a fáradtságtól. Beszoktam vele ülni hintaszékbe is, és úgy ringatom, vagy csak járkálok vele és úgy ringatom. Magam mellett is altattam az első három hétben. Próbáltam fehérzajt, dúdolni neki, vagy halkan énekelni. Ha én elfáradok a férjem szokta átvenni. Sose hagynám egyedül a síró gyereket, nem is értem ezt honnan vettétek?

2020. aug. 4. 21:28
 5/15 anonim ***** válasza:
Babakocsi?
2020. aug. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Azt nem említettem, de éjszaka is kiszoktam vele menni, hátha a frisslevegő segít, de sajnos nem. :(
2020. aug. 4. 21:40
 7/15 A kérdező kommentje:
Mármint babakocsival.
2020. aug. 4. 21:40
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Cumi? Tudom, tudom, az az ördög mellbimbója, tűzre vele.


Viszont nálunk jól bevállt.

Illetve olvastam a neten, hogy unalmassá kell tenni neki a környezetét. Mostanság én beállok a sarokba, ahol nincs semmi, és ott ringatom, cumival.

Egyébként valahogy délelőtt se ártana egy alvás, nagyon kicsi még, szüksége lenne 16 óra alvásra naponta legalább.

2020. aug. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Van több féle cumija, de nem váltak be nem tetszik neki. :( Igen ezt én is olvastam, hogy inger szegény környezet kell ilyenkor. Besötétítek, és nincs semmilyen zaj, max a fehérzaj amit bekapcsolok, mert elvileg segít nekik az alvásba, és az agyuk ráhangolódik, ezért a többi zajt kitudják zárni (pl ház előtt elhaladó autó). De próbáltam már fehérzaj nélkül is. Megpróbáltam alaposan körüljárni a témát, mivel a lányommal ilyesmi nem volt. De nem jutottam semmire, ezért kérdeztem hátha valakinek van még valami praktikája.
2020. aug. 4. 22:22
 10/15 anonim ***** válasza:
Nekünk a délutáni alvás a szenvedős. Ami bevált a hinta (adamo) és ha lefekszem én is vele és picit cicizik. Mivel már nagyon fáradt addigra párat szív és alszik.
2020. aug. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!