Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hason altatás így: igen vagy nem?

Hason altatás így: igen vagy nem?

Figyelt kérdés

5 hetes a kislányom, mellettem alszik babaöbölben. Légzésfigyelőt ide nem raktunk, nincs értelme, gyakran átlógok én is az öbölbe, az éjjeli szopikba belealszok és úgy maradok, a peluscseréhez gyorsan kikapom a babát, simán elfelejteném ki-be kapcsolgatni, szóval nincs ott.

A lányom szerencsére nem hasfájós, nem refluxos, de azért neki is néha bántják a pociját a pukik és kakik, vagy csak simán néha olyanja van, és sokat ficereg álmában, motoszkál, nyöszörög, amivel felébreszti saját magát (és persze minket is, de ez most mellékes). Amikor meg hasra fordítom, akkor meg ez másodpercek alatt elmúlik, és ha rajta múlna, átaludná így az egész éjszakát is akár (csak nem rajta múlik, mert én parázok, és miután úgy veszem észre, hogy elég mélyen elaludt, átfordítom az oldalára). Kemény kókuszmatraca van és alatta csak egy tetrapelenka van, de én mégis félek a bölcsőhaláltól, aminek elvileg nagyobb esélye van hason altatásnál, és így, hogy nincs légzésfigyelő, így különösen aggódom, hogy valami baj történik. A férjem meg kelti bennem a bűntudatot, hogy "hát te vagy az anyja, te tudod..." olyan hangsúllyal, hogy tudni lehet, hogy ő ezt nem támogatja, mert ő meg még hatványozottabban félti.


Szerintetek? Ti így mernétek hason altatni akár egész éjjel is? Láthatóan neki az a legkényelmesebb és legjobb pozíció.



2020. aug. 31. 09:27
A kérdező szavazást indított:
Igen, teljes lelki nyugalommal
Max amikor én is ébren vagyok, éjjel nem
Soha
35 szavazat
 1/10 anonim válasza:
100%

Szia! Baba korom ota en is csak hason alszom, anyukám mesélte, hogy sehogy mashogy nem aludtam csak hason, ha mashogy voltam forditva, nyoszorogtem, orditottam nem aludtam.


Az én gyermekem is babakorban csak hason aludt, ma mar minden létező és nem létező pózban.


Két dologra figyeltem én: ne legyen a feje alatt párna és ne legyen a feje korül semmi

2020. aug. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

A fejlődéshez mély alvás kell, ekkor dolgozza fel az agya mindenkinek az információt. Szerintem el van ferdítve és túl van lihegve a hason/háton altatás kérdése.


Ezer éve volt a felmérés, nem volt külön részletezve, hogy hol aludt a baba hason aki meghalt (pl kanapén, puha matracon, párnával stb.) Nem volt megemlítve, volt-e bármi előzetes baja a babának stb...


A háton altatás se jelenti azt, hogy akkor nem lesz csecsemőhalál, csak azt, hogy kisebb az esélye. Azért kisebb az esélye mert szinte nem is tudnak mélyen aludni, mert felkelnek a saját reflexeikre.


Én azóta vagyok boldog ember mióta hason alszik a fiam, mert láthatóan ő is boldogabb, kipihentebb.

2020. aug. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Én altatnám hason, a kiságyában, légzésfigyelövel. Sose értettem, hogy egy felnőtt ember ha alszik egy ágyban a babával miért gondolja, hogy felébredne, ha a baba nem vesz levegőt. Baromság, nem ébrednél fel rá, aludnál tovább.
2020. aug. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom a kiságyában altatni, egy pillanat alatt kipattan a szeme, akármilyen mélyen is aludt látszólag előtte :) Meg én sem tudnék pihenni úgy, a babaöbölben kb folyamatosan rajta van a kezem a kis pociján és érzem, ahogy szuszog, meg bármilyen kis neszezésére rá tudok nézni és látom, hogy éppen mi van vele, ezt nehéz lenne a szoba másik feléből megoldani (nincs hely a kiságyat közelebb húzni).
2020. aug. 31. 14:19
 5/10 khniki ***** válasza:
Szia! Szerintem alhat hason, mi is úgy aludtunk babaként. De én a kisfiamat az oldalára tettem le egész addig, amíg nem kezdett forogni, szóval úgy 3-4 hónapig.
2020. aug. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Én csak háton altatom a - 10 hetes - fiamat, megvárom, amíg magától hasra fog fordulni. 6-8 órát alszik egyben éjszaka tök nyugodtan, mélyen (kettes honnan szeded ezt a hülyeséget, hogy nem tudnak mélyen aludni, mert felébresztik őket a reflexeik?), most már az ujját is szopja ügyesen. Az első alvásszakasz után gyors evés és esetleg pelenkacsere, utána visszaalszik simán még 2-3 órára. Nappal is rendesen alszik. Csak háton.
2020. szept. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Talán, mert felébreszti a babák nagy részét a moro reflex.


Járj után ha nem hiszed.

Az enyém 10 percig alszik a hátán max és sok baba ilyen.

2020. szept. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Oké, hogy vannak ilyen babák, de azért az nem igaz egyáltalán, hogy a babák általában ne tudnának háton aludni emiatt :D A Moro reflex amúgy kb a 4. hónapra enyhül, majd el is múlik.
2020. szept. 8. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja 4 hónapig meg ne aludjon a baba 10 percnél többet? Örülök, hogy a te babád gond nélkül alszik a hátán de igen sok baba nem tud. Mint látod a kérdező babája is "felébreszti önmagát" így a válaszod, hogy a te babád milyen jól alszik háton, nem releváns. Az övé nem. Kíváncsi vagyok ha a te babád is rosszul aludna háton, akkor is ragaszkodnál-e ehhez...
2020. szept. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Akinek háton nem alszik a Moro miatt, de parázós,próbálja ki a pólyát, swaddle-t. Bár az enyém utálja,mint a szart( van baba, aki imádja), ezért beletörődtem, hogy ő hason alszik és pont. Igaz én csak egy szobában alszom vele, ő a kiságyban( így légzesfigyelő is van) de úgy összehangolódtunk,hogy mindig előtte kelek fel kb. 30 másodperccel.Ha cuppog, már cicin van, 15 percig eszik és már vissza is alszik és megy a kiságyba. Egyszer későn váltottam cicit és nagyon tele volt, emiatt már almában bukott egy embereset, de azonnal felkeltem, ahogy arra is, ha nem szokványos hangokat hallat.( elég hangosan alvó baba, még röhögni is szokott almában meg nyígni, nyögni) Szóval szerintem babaöbölbe nem kell légzésfigyelő. Kvázi veled alszik. Altasd csak hason.
2020. szept. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!