Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Aki megtanította a babáját...

Aki megtanította a babáját egyedül elaludni, megosztaná a tapasztalatát?

Figyelt kérdés

Érdekel a hogyan, milyen módszerrel, meddig tartott a tanítás?


Most töltötte be a 7. hónapot a babám és küzdelem minden egyes altatás.

Éjszaka is ha ki ébred véletlen kb 2-3 óra mire vissza alszik.

Nekünk is főleg neki lenne jó ha magától menne.



2020. okt. 2. 15:16
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Amelyik gyerekem nem aludt el az elejétől egyedül, ő csak egy éves kora körül, már megbeszéléssel tudtuk meggyőzni, hogy jobb így neki. Meseolvasás után megkapja a könyvet, plusz még egyet választhat, aztán kimegyünk. Kicsit beszélget, énekelget és alszik. A másik 3 már az elejétől elaludt egyedül, velük sosem kellett mászkálni, cipelni.
2020. okt. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
29%

Az egy évesem már végig alussza az éjszakát. Nálunk mindig meg volt a sorrend. Evés, fürdés, alvás. Simán hagyom fél órát pancsolni. A meleg víz ellazítja, és le is mozogja a kádba a maradék energiáját. Amíg kicsi volt mellettünk aludt rácsos ágyba, de én nem altattam közöttünk, így nem is szokta meg. Most már kéri a cumisüvegét eszik, aztán fogja a malacka plüssét átöleli és alszik is. A cumisüveget az éjjeliszekrényre rakom, ha éhes lesz este, elveszi magától eszik egy kicsit és vissza alszik. Már különszobába van, sima ággyal 16 hónapos.

A 3 hónapossal szintén ezt csináljuk. Fürdés, evés, alvás. Amikor mi megyünk lefeküdni (10 óra körül) akkor felkeltem, hogy egyen még egy keveset és akkor fél négyig elalszik. Utána eszik és reggel fél nyolckor kell.

Mindig próbálok következetes lenni, amióta csak megszülettek. Az alvásnak mindig ugyanaz a menete. Illetve én nem hagytam hogy 5 órákat aludjanak nap közben. Legalább egy pelenkacserére felkeltettem őket, így a hosszabb alvások 5-6-7 óra estére maradt. Plusz a fürdésből már tudták, hogy éjszakára mennek aludni.

2020. okt. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%
1. vagyok, a mieink is átaludták 6 hetes koruktól az éjszakát. 😊 Ettől még az egyiket el kellett altatni, mielőtt letettük.
2020. okt. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Arra lennék kíváncsi hogy felvesz-letesz módszerrel vagy hasonló módszerrel van-e valaki itt akinek ez sikerült?

2020. okt. 3. 11:57
 5/5 anonim ***** válasza:
62%

Már volt elvétve, hogy leírtam itt, mi hogyan csináltuk, de a ringatáspártiak (amivel nekem aztán semmi gondom nincs), mindig lepontoztak. De egye fene, bevállalom megint :D

Szóval az első gyereknél úgy csináltul, hogy minden napközbeni lefekvésnek csináltunk ceremóniát (ugyanaz a dal, átöltöztetés, sötétítés, fehér zaj és be az ágyba). Kijöttünk. Ha nyikorog, de nem sír, akkor be sem megyünk. Ha sír, akkor azonnal. Kiveszem, megvárom, amíg megnyugszik és visszateszem legfeljebb félálomban, de még mielőtt elaludna a kezemben. Ha szükséges ezt 1-2-3-4-5 perc várakozással csinálom meg. Ha nem sikerült elaludnia, akkor még egyszer megnyugtatom, visszateszem, hümmögök vagy sustorgok a fülébe és paskolom a fenekét (hasonfekvős). Ha elszenderedik, abbahagyom a paskolást és sustorogva kitolatok a szobából. Így eleinte nem alszik el klasszikusan egyedül, de legalább az ágyában éri az álom, nem a karomban. Szűk egy hónap alatt fokozatosan eljutottunk, hogy az esetek 90%-ában elsőre elaludt. Most 2,5 éves alszik délután és este: letesszük, akár fél órát énekelget, beszélget a macijával, de mindig elalszik.

Most a kistesónál ilyenre sajnos nincs lehetőség, mert a nagyot nem szívesen hagyom felügyelet nélkül, így nem tudok sustorogni, popsit paskolni 10 perceket. Így nála is megvan a ceremónia és 3-5 percenként bemegyek hozzá megnyugtatni és visszatenni, ha szükséges. Ő 4 hónapos és éppen most teljesen egyedül, nyikorgás nélkül elaludt.

Nekünk bevált, de mindenki csinálja úgy, ahogy neki és a gyerekének a legjobb.

2020. okt. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!