Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mikor és hogyan szoktassuk át...

Mikor és hogyan szoktassuk át a csecsemőnket (2. gyerek) a gyerekszobába?

Figyelt kérdés

Kezd aktuálissá válni a kérdés, mivel 4 hónapos. Az első gyerekünket (2 éves) ekkortájt, az éjszakai szoptatás elhagyásával együtt helyeztük át a gyerekszobába. Egy pár hónapig még éjszakánként 1-2x felsírt, és cumisüvegből kapott tápszert, de aztán megtanulta végigaludni az éjszakát.


Hogy lenne érdemes csinálni a másodikkal? A gyerekszobába még nem tehetjük, mert felkeltené a nővérét. A hálószobánkból ki kéne költöztetni, hogy ne szokjon rá arra, hogy velünk alszik. Tegyük a nappaliba addig, amíg nem alussza át az éjszakát, aztán költöztessük megint? Vagy tartsuk inkább a hálószobánkban egészen addig, amíg átalussza az éjszakát?



2020. okt. 19. 14:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%
A gyerekszobaba kell szoktatni. A nagyot is majd vissza altatod.
2020. okt. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
16%

De miért baj ha veletek alszik?

Mind a három gyerekünkkel egy szobában alszunk, nekik erre van most még igényük. (A legnagyobb is most lesz még csak 4 éves.)

2020. okt. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
33%
Első perctől kellett volna
2020. okt. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%
2-es, érdekes lehet a nemi èletetek a pároddal...3 gyerekkel egy szobában.🥴
2020. okt. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
35%
#4 nézd, egyrészt sok közöd nincs hozzá, másrészt huszad rangú kérdés, bárhol máshol megoldhato, van még pár szoba.
2020. okt. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

#1, #3: Nem fog felborulni a nagyobbik alvása ettől? Nem altatjuk vissza éjszaka, ha néhanapján meg is ébred, 5 perc általában elég, hogy magától visszaaludjon. Ritkán, kb. havonta 1x megyünk be hozzá, amikor nem alszik vissza magától 5 perc után se. Ha nem aludna ilyen jól, és hozzá is jönnénk-mennénk, nem vacilálnék, de nem akarom elrontani a jó szokását. Nálatok hogy volt?

#2: Filozófia kérdése, én nem vagyok híve az együttalvásnak, és szerintem egy gyereknek sincs különösebb igénye, hogy a szüleivel aludjon, végképp nem háromnak. De ebbe nem is érdemes most belemenni.

2020. okt. 20. 14:40
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
De, a pici gyerekeknek igényük van rá. Nagyobbaknak meg a külön szobára van igényük. Ilyen az élet. Raktam én már másik szobába, hajnalra ott volt nálunk. Akkor már inkább legyünk egy szobában, de külön ágyon, úgy el is férünk kényelmesen.
2020. okt. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nem "ilyen az élet", hanem minden család más, ti egy szobában táboroztok, mi nem. Felesleges erről vitatkozni.
2020. okt. 20. 15:08
 9/16 anonim ***** válasza:
11%

Értem, mi "táborozunk", de ti nyilván nem táboroztok, mert ezt a degradalo jelzőt csak rám biggyeszted. Mert az csak táborozás lehet, ha nem rakjuk a 0-4 éves korú gyerekeket rideg tartásban külön szobába. Ha egy szobában vagyunk akkor az már táborozás.


Ti amúgy pároddal is külön szobában alszotok vagy ti ketten azért össze táboroztok?


És ha nektek, felnőttként jól esik nem egyedül aludni akkor miért olyan furcsa, hogy a kisgyermek se szeretne egyedül?


Persze bármire ránevelhető, szoktathato a gyerek, nyilván. De minek erőltessem rá, mikor semmi jelentősége? Arra a havi pár alkalom szexre inkább mi megyünk másik szobába, sokkal egyszerűbb.

2020. okt. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Semmi köze a szexhez, itt a határokról van szó, és nem fogok most kisesszét írni arról, hogy miért hiszek a hálószoba / gyerekszoba elvben. A kérdésem sem az volt, hogy menjen-e a gyerekszobába, hanem hogy mikor.
2020. okt. 20. 15:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!