Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mikor lett "vége" a 4 hónapos...

Mikor lett "vége" a 4 hónapos alvásborulásnak? Vége lett egyáltalán?

Figyelt kérdés

Az eddig jól alvó babám (max 2 kelés, evés, alvás) 4 hónapos kora óta óránként kel, cicizik, sír, néha nehezen alszik vissza.

Már az elalvás is nehezen megy este. Ringatom, vagy ha nagyon nem, akkor cicin alszik el. Nehéz letenni, van hogy háromszor is felébred és vissza kell altatni.

Minden elromlott, én egyre fáradtabb vagyok. Fogzik is.

Van ennek vége vagy készüljek hónapokra?



2021. febr. 10. 14:16
 1/9 A kérdező kommentje:
Kérlek, alvástréningezést és sírni hagyást ne is ajánlj! Köszönöm
2021. febr. 10. 14:17
 2/9 anonim ***** válasza:
Nálunk sajnos még mindig megy az óránkénti kelés, ma lett 16 hónapos, de azért ahogy olvasgatok itt-ott, bőven van arra is példa, hogy jóval hamarabb vége. Viszont legalább annyiban tudlak nyugtatni, hogy azért nekünk is van elvétve egy-egy átaludt éjszakánk.
2021. febr. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Én ezt olvasgattam mikor 4 hónapos lett a kislányom, mert fel akartam készülni. Szerintem elég jól elmagyarázza a dolgot. Szerencsére nálunk úgy tűnik annyiban merül ki a dolog, hogy jó 2-3 hétig elég korán ébredt a babám (negyed 6-6 között), de mostanában úgy tűnik kezd visszaállni a fél 7-7 közötti kelésre. Ő átalussza az éjszakát továbbra is, remélem már így is marad :)

2021. febr. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
Nálunk nem volt ilyen.
2021. febr. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a cikket olvastam, a könyv megvan. Nehéz kiságyba szoktatni. De ha ott is alszik el, akkor is ébred órankent.
2021. febr. 10. 15:11
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
14 hónapos, rosszabb éjszakákon óránként kell, a legjobbon 3x. Én a más fél év körüli idegrendszeri érést várom, hátha megérik a hosszabb alvásra.
2021. febr. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ohh beernem 3 kelessel, de ez az óránkénti... Borzalom
2021. febr. 10. 16:21
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
Erről most hallok először, pedig 4 gyerekem van. Mindannyian átaludták az éjszakát 4 hónaposan és azután is.
2021. febr. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 khniki ***** válasza:
Én hülye fejjel 1,5 hónapig hagytam, hogy ez legyen. Aztán azt mondtam: elég. Kipateroltam a babaöbölből a saját szobájába, a saját kiságyába és először 4:30 előtt nem szoptattam meg, aztán 5, majd 5:30. Eleinte sokszor ébredt, mindig átmentem hozzá, segítettem visszaaludni. Aztán fokozatosan egyre kevesebb volt a kelés, míg végül elkezdte teljesen átaludni az éjszakát.
2021. febr. 22. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!