Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Segítsete kérlek, mert már...

Segítsete kérlek, mert már teljesen kétségbe vagyok esve...mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kislanyom 16 hónapos. Azért irok honapot mert szerintem nagyon fontos h még másfél éves sincs. Szóval 16 hónapos és kb 3 hete nagyon durva gondok vannak a nappali alvással. 1 éves kora után gondoltam beállt vegre a rendszer de valami megint nem stimmel. Nagyon korán már 9 hónapos korában át állt 1 alvásra es most teljesen ugy tűnik mintha azt az egyet is el akarná hagyni,bar nyilván tudom h meg túl korai és szuksege van rá. Leirom a napunkat és kerlek probaljatok meg segíteni. Még annyi h mar 10 es fel hónapos kora óta jar szóval szerintem bőven megvan a napi testmozgas is,mivel napi 2x 1,5 órára megyünk ki a friss levegőre ha esik,ha fúj...mi mindig megyünk...szóval a napunk: reggel 7-8 között ébred ( általában 7:45)

Itt reggelire tápszer van,aztán 10 előtt van tízórai es 10:30 megyünk ki délig. Délben bejövünk es ebéd. Eddig fél 1kor kezdtem altatni de ez ahogy írtam is mostanában nagyon nem megy...alszik kb másfél órát szóval olyan 14:00-14:15-ig ,15:15 uzsi, aztán megint ki megyünk 5ig. 6kor vacsora 19:45 fürdés, 8korul meg egy üveg tápszer es kb 20:45-re alszik el...

Délután a nagy ágyon altatom...nekem úgy tűnik fáradt hisz ragad le a szeme de énekel, ficánkol mindent csinal csak nem alszik es ezzel total felturbozza magát...nem szeretném nagyon odébb tolni az alvást (mar ebben a korban) mert akkor mi lesz később...teljesen kétségbe vagyok esve :( tudna valami valami jó tanácsot adni vagy bármi?

Bocsánat h hosszú voltam



2021. márc. 13. 13:09
 1/7 anonim ***** válasza:
9%
Szia a fiamnál bent voltam hónapokig, ő a kiságyba én fogtam a kezét 1-1.5 óra alatt aludt el. Gondoltam letojom megpróbálom, hogy leteszem kijövök, első nap 15 perc sírás, bementem leraktam kijöttem majd megin és megint, másnap kb 5 perc besem kellett mennem, 3.nap amikor kiértem az ajtón vége is volt az anyázásnak. Max 30 perc sem és alszik azóta. Múltkor megint volt anyázás bent maradtam ugyan úgy 1 óra volt, hogy elaludjon.
2021. márc. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nálunk az vált be, hogy ébresztem. Reggel 7kor és délután is csak másfél órát hagyom aludni. Előtte kín szenvedés volt altatni.

Ő is hamar járt és állt át 1 alvásra.

2021. márc. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni h teljesen mindegy h 7kor kel vagy 8kor ugyanolyan katasztrófa...az volt a tervem h még egy jó darabig el leszünk ezzel a napirenddel majd mikor már nagyobb lesz es sok lesz igy az alvas akkor majd koltom hamarabb...de rendesen keresztül húzta a számításaimat 🤣
2021. márc. 13. 13:37
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet, h.mire odajuttok, h.altatás már túl van fáradva?

Picit korábban ebédelni.


Van rutinotok? Pl.együtt behúzni a függönyt/lehúzni a redőnyt, odaadni neki a kis takaróját, alvókâját, mesekönyvnézés, ezekkel hangolod az alvásra.

2021. márc. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is arra gondoltam hogy túlfárad. Sok inger éri ebben a korban amit már felfog, emiatt túlpörög.

Nálunk is ez ment ennyi idősen, énekelt, tapsolt,emelette a lábait, mindent csinált csak nem aludt, pedig hulla fáradt volt.

Nekem az volt erre a megoldás hogy finoman "lefogtam". Ettől megszűnt ez a kényszeres mozgolódása, gyorsabban lenyugodott.

Ekkora gyereknek kell még az alvás,nem szabadna kihagyni.

2021. márc. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálam kiságyban alszanak nappal is. Próbáltad ?
2021. márc. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindenesetre ne ess ketsegbe, valoszinuleg valtasban van, kevesebb mar az alvasigenye, de ez meg nem a vilagvege, be fog allni. Nekem is ket nagyon nehezen alvo gyerkocom van. Nekunk a ringatas valt be, illetve ennyi idosen nekem meg cicizett is. Lehet kevesebb inger is kellene neki, de csak talalgathatunk.
2021. márc. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!