Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Olyan feszült leszek amikor 1...

Olyan feszült leszek amikor 1 órán keresztül altatom a gyereket, fel tudnék robbanni magamban. Van hasonló esett itt?

Figyelt kérdés

15 hónapos, lehet az a baj hogy még 2X alszik, mert délelőtt 10-10:30 körül alszik kb 1 órát és du 3-4 körül alszik el és változó mennyit alszik napközben. Van hogy összesen 1,5 órát, de van 2,5et. Ásít és törli a szemét, de amikor aludni kellene csak dobálja magát össze vissza az ágyon. Már látszik hogy hulla fáradt mindettől de akkor sem...

Én meg 1 órán keresztül altatom, fekszek mellette, van hogy énekelek neki simogatom ő pedig gyakran úgy lefejel hogy elered az orrom vére. És mindettől hogy tehetetlennek érzem magam, közbe beleadok az összes energiámat (faradtan, terhesen) olyan feszült leszek hogy sírhatnékom van és úgy érzem mindjárt felrobbanok. Mit tehetek szerintetek azért hogy a dolgok megváltozzanak? Akik kritizálni vagy bármi sértőt írnának tartsák meg magukban kérem, mert arra most nagyon nincs szükségem!

Előre köszönöm a kedves válaszolóknak!


2021. jún. 25. 16:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%

Az Én kisfiam 13 hónapos. Nálunk egy nap 1x alszik, olyan 11-13ig általában, ez az össz alvása napközben. Néha nekem is meggyűlik vele a bajom, bár én mindig vízzel vagy teával altatom, szépen lefekszek mellé és többnyire ivás közben elalszik. Azonban nálunk is előfordul, hogy vergődik, csapkod jobbra-balra, ilyenkor az Én hajam is az égnek tud állni, de suttogva (!) határozottabban rá szoktam szólni, hogy 'tessék lefeküdni és aludni!'. Kezdetben volt, hogy sírva fakadt tőle, olyankor megfogtam és kb el is aludt, de ma már ha így szólok, tudja, hogy alvás van, ilyenkor minden nélkül eldől és elalszik.:)

Kitartás neked!

2021. jún. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
28%

Hát pedig nehéz erre úgy válaszolni, hogy csupa báj legyen.

Tudod, ki fejelne le egy 15 hónapos, hát engem tuti nem.

Sok a két alvás már neki, tessék szépen kialakítani egy új napirendet, egy alvással.

2021. jún. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat első! Már régóta rá szerettem volna szoktatni a napi 1 alvásra, csak mindig volt valami. Vagy nem éreztem rajta hogy bírja, vagy valaki rám szólt hogy ezért-azért ne jobb neki ha 2x alszik. De ezt már én sem bírom, mert mindketten szenvedünk. Nem mondom hogy úgy könnyebben alszik majd el, de az is benne van a pakliban. Én is rá szoktam szólni, hogy elég legyen, most alvás van vagy valami hasonlót, de ugyan úgy szokta dobálni magát, most pláne a meleg miatt is csinálja szerintem.
2021. jún. 25. 16:49
 4/15 anonim ***** válasza:
97%

Úgy szokott rá nálunk, hogy besötétítettem a szobát. Ezáltal többet is alszik egybe, mert nem zavarja a fény. Ezt esetleg probaltad? :)

#1 voltam

2021. jún. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Másodiknak : Nyilván nem direkt fejel le egy 15 hónapos és ezért nem is lehet haragudni rá. Köszönöm, azon leszek hogy ezt kialakítsam.
2021. jún. 25. 16:56
 6/15 A kérdező kommentje:
Igen, nálunk is be kell sötétíteni, mert ha van fény nem alszik jól. Illetve a kiságyában sem szeret aludni, napközben ha beteszem miután elaludt hamar fel is ébred. Ezért sokszor itt fekszem mellette amíg alszik az ágyunkban.
2021. jún. 25. 16:59
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Értem. En van, hogy egy kis tápszert (igen, még tápszerezünk :D ) is adok neki az elalváshoz, hogy ne legyen az 1 óra múlva, hogy felkel arra, hogy éhes :)

Ez is általában még elnyomja, és 2 óra leteltével magától kel.

2021. jún. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! Te mikor teszed le aludni? Nálunk délben van az ebéd általában, az után gondoltam 12:30-13 között.
2021. jún. 25. 17:19
 9/15 anonim ***** válasza:
50%
Egyrészt igen, fáradjon el jobban, másrészt nem kell neked ott ülni és őrizni. Ki is szabad jönni abból a szobából. Ha pedig ez semmiképp nem megy, fülhallgatóval hallgass podcast-ot, zenét, akármit ami megnyugtat. Én nyelvet tanultam míg fel-alá járkáltam, mert beteg volt, vagy altatni kellett piciként. Ha feszült voltam sose aludt el rendesen, én meg nem vagyok egy buddha, hogy lenyugtassam magam tudatosan. Ilyen "eszközökhöz" nyúltam, hogy segítsek magamnak megnyugodni és bevált. Ahogy én higgadtam és ellazultam, ő is. Ilyenkor fele annyi ideig se tartott, mint mikor már előre feszültem, hogy és akkor innen még 1-1.5 óra mire "szabadulok".
2021. jún. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy van, hogy felkel reggel általában olyan fél 8-8 körül, ritkán alszik tovább, inkább előbb kel ha úgy van. Akkor reggeli, játszunk stb, és olyan 11 körül már rá van állva hogy alvás van. Olyankor már olyan fáradt, hogy evésre esély sincs, mert egyszerűen nem eszik, ezért adom a tápszert altatáshoz. Felkel 1 körül, utána ebéd :) nálunk ez a rendszer jött be, ezt szokta meg, ezt igényli. És igen, én mellette szoktam feküdni abba a 2 órába, nekem is az a 'pihenő idő', SŐT van, hogy En is alszok vele!! :D

Az egyéb teendőket pedig együtt csináljuk, amikor fent van. Mindig ott tevékenykedek, ahol éppen Ő játszik.:)

Délelőtt általában alvás előtt megfőzök, így arra sincs gond, kész az ebéd mire kel és nem forró ;)

Ja és nem, nem egy gané domb a házunk, szerencsére rend mániás vagyok, így a takarítás is megy napközben, gyerek mellett :)

1voltam.

2021. jún. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!