Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Rosszul alvó 6,5 hónapossal...

Rosszul alvó 6,5 hónapossal kezdjek együtt aludni, vagy szoktassam önálló elalvásra?

Figyelt kérdés

Mindig is rosszul aludt, de már tarthatatlannak érzem ezt. Éjjel sokszor ébred, ki kell vennem a kiságyból és úgy visszaaltatni, de már sokszor elalszom közben, vagy amint vissza akarom tenni, elkezd sírni, így hajnalban már sokszor mellettem köt ki, de ott sem alszik jobban. Tehát az együtt alvás maximum annyit segítene, hogy nem kellene kikelnem az ágyból.

Próbáltam már sokszor betenni a kiságyba és ott altatni, de csak felhúzza magát és alig lehet megnyugtatni. Persze sírni sose hagytam, ahogy elkezdte, kivettem, de akkor meg már alig lehetett megnyugtatni.

Tanácsot szeretnék kérni hogy hogyan aludjunk jobban, mit tegyek, kinek mi használt? Akik együtt aludtak, mikor és hogyan tudták később átszoktatni? Esetleg önálló elalvást valamilyen kíméletes módszerrel segíteni?



2021. júl. 29. 11:11
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Neked kell eldonteni. Mi együtt alszunk a 1,5 eves kisfiunkkal de 1 éves kora óta már a saját agyaban alszik csak a mienk mellette van. Nekünk ez nem okoz gondot és jól alszik mindenki.
2021. júl. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

[link]

A könyv és a cikkek sokat segítettek nekünk a lányomnál és a fiamnál is.

2021. júl. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
12%
Pedig hagyni kéne sírni, mer el lesz kényeztetve.
2021. júl. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
Èn magam mellè tennem. Születèsetől mellettem aludt a fiam, ìgy nem viseltek meg az èjjeli gyakori èbredesek.
2021. júl. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha magad melle veszed, sztem annak akkor van ugymond értelme, ha az őt megnyugtatja.

Nalunk ez anno nem valt, izgett, mozgott, nem nyugodott le. Gondolom probaltal mar sok mindent, sötétseg, felhomaly, zene, feher zaj... nálunk az valt, h magara hagytuk, mert önmagat nyugtatta meg. A kezdetektől fogva szopja az ujjat, amint képes volt rá, ezt ő iranyitja. Nem szerette, ha sokaig simogatom, stb. Most 3 eves, most is vagy magara hagyjuk meseolvasás utan, vagy megvarjuk, h elaludjon, ulunk az agy szélén. De nem simogathatom pl.

2021. júl. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos nála nem működik az, hogy magára hagyjuk. Mellettem szeret elaludni, tehát bizonyára valamennyire ez megnyugtatja, de ugyanannyiszor ébred úgy is, mint egyedül, és ugyanúgy sírva. Emiatt nem látom én sem sok értelmét. Ő eddig szopizott, most már nem igen van tejem, úgyhogy arra is számítok, hogy ha majd nem cicin alszik el, talán vissza tud majd aludni önállóan. Ha nem, akkor talán beköltözik hozzánk. 😕
2021. júl. 29. 17:51
 7/9 anonim ***** válasza:
Hat igazából ha nem alszik úgy jobban ha veled van, akkor nem biztos, hogy van értelme. Mint írtam nalunk ez volt a záloga a jól alvásnak. En soha nem hagytam cicin aludni pont azért hogy ne legyen már meg valami amiről le kell szoktatni. Egyes voltam.
2021. júl. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen, én ezt elrontottam sajnos, mert mindig nehezen aludt el, és ez egy könnyebb megoldás volt, csak most isszuk a levét.
2021. júl. 30. 06:00
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen sajnos valamikor meg kell harcolni ezt a kérdést az alvassal, ha az embernek nincs szerencséje. Vagy előbb vagy utóbb.
2021. júl. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!