Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » A féléves babám kétóránként...

A féléves babám kétóránként felkel éjszaka és cicit követel, máshogy nem alszik el. Hogy változtassak ezen?

Figyelt kérdés

Anyatejes a kisfiam. A születése után mindig bealudt az esti szoptatásba, így nem igazán alakítottam ki másféle rutint, miután bepilledt, letettem az ágyába és kész.


Nyilván éjszaka felkelt, akkor megszoptattam, néha fent voltam vele 2-3 órát is az elején, ilyenkor magam mellé vettem az ágyba, de egyre javult az alvása. 4 hónapos korára már viszonylag szépen bírta az éjszakákat, cicin bealudt 9 fele, aztán 1-2 alkalommal kelt enni reggelig.


Próbáltam átszoktatni, hogy félálomban leteszem az ágyba és simogatom, dúdolok vagy kézben ringatva altatom el, de nem ment, mindig ordítás és órákig tartó altatás lett a vége.


Aztán 4 hónapos kora körül totál megborult minden :/ Elkezdett egyre gyakrabban ébredni éjszaka a kiságyában ordítva, én nyilván cicire tettem, mert másképp nem aludt vissza, bármit próbáltam, aztán már ott tartottunk, hogy egyáltalán nem lehetett visszatenni az ágyába sem...


De mellettem felkel óránként, két óránként, sírva ordít a ciciért, én meg őszintén szólva olyan hulla vagyok már, hogy egyáltalán nincs erőm próbálkozni azzal, hogy máshogy altassam, hisz eddig sem ment. Azt érzem viszont, hogy ezt sem bírom tovább...


Van valami tanácsotok, ötletetek?



2021. okt. 7. 21:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
31%

Márpedig erre tényleg csak az a megoldás, hogy egyszerűen nem adod oda neki a melledet. Durva lesz az első két-három éjszaka, de kitartás. Lerakod az ágyába mielőtt elalszik, simogatod a fejét/hátát, fogod a kezét, de nem veszed fel. Esetleg itt az ideje egy új plüssnek, vagy alvórongynak, amit magához szoríthat éjjel.

Persze valahogy győződj meg róla, hogy tényleg nem éhes, nem azért ordít.

2021. okt. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
55%
Növekedési ugrás is lehet. Nálunk 5 hónapos koruk körül volt ilyen, én bevezettem a tejpépet estére.
2021. okt. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

"simogatod a fejét/hátát, fogod a kezét, de nem veszed fel"


Ez az, amivel kb. 1 hónapos kora óta próbálkozom, mert eredetileg így szerettem volna szoktatni. De egyszerűen ordít, nem 5, hanem 25 percig is, már fuldoklik a takonytól és akkor is... :/

2021. okt. 7. 21:28
 4/15 anonim ***** válasza:
60%
Cumi esetleg?
2021. okt. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Jó lenne a cumi, de nem fogadja el egyáltalán, sokszor próbálkoztunk, kiköpi és sír, ha a szájába rakjuk.
2021. okt. 7. 21:30
 6/15 anonim ***** válasza:
66%

Milyen cumival próbálkoztatok?

Nekem például csak a hagyományos cumit fogadja el,a fogszabályozósat mindig kiköpte.

Szerintem -bár sokan azt mondják felesleges- sok baba igényli a cumit,mégis jobb mint mindig cicit keresni éjszaka.Igaz,hogy az elején kísérletezni kell vele,hogy neki melyik jön be,de ha megvan sok kellemetlenséget megspórolsz vele.

Az is lehet,hogy jön a foga.


Vagy! Fél éves,lehet hogy kezd neki kevés lenni az anyatej önmagában és tényleg megéhezik ilyen gyakran.Végül is ez egyre inkább csak folyadék lesz neki innentől,mint táplálék.

Ilyenkorra ki szokták próbálni éjszakára az éjszakai pépeket.

De persze csak egy tipp,mindenki babájánál más jön be.

2021. okt. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
32%
Ne vàrd meg mìg üvölt , szoptasd meg az első jelre. Majd kinövi. 3 èvesen nem fog 2 òrànkènt cicizni.
2021. okt. 8. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
51%
Ki fogja nőni valamikor azután hogy kijöttek a kisőrlő fogak, vagy felfüggeszti ha épp fogzási szünet van, szoptasd meg ha kéri. Ha néha elveszed, majd viszzaadod a szopi lehetőséget csak még jobban fog hozzá ragaszkodni. Kapja meg mindig, és meg fog nyugodni hogy ott vagy neki. Este próbálj tartalmas vacsorát, lefekvés előtt pótvacsorát adni, utána vizet, mert szomjas is lehet.
2021. okt. 8. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
10%
Nálunk az segített, hogy bevezettem, éjszaka csak víz van. Először tápot kapott éjjelente, utána a tápot elkezdtem higítani (egyre kevesebb tápszert tettem a vízbe), míg végül olyan híg lett, hogy beleszívott és kiköpte a cumit. Akkor volt egy hisztis, követlező sírás (természetesen ott voltam vele, simogattam, nyugtattam, amíg elaludt), utána csak vizet kínáltam neki, amikor ébredt. Két éjszaka után átaludta az éjszakát.
2021. okt. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nekem alapvetően az elaltatással van problémám, mármint azzal, hogy csak cicin megy a dolog. Emiatt meg se tudom próbálni, hogy vizet adok neki.


Egy ideig próbáltuk ringatva altatni szopik után - még adtunk neki plusz tápszert, hátha éhes, de ugyanúgy kelt -, de 1,5-2 órákat kellett járkálni vele és mihelyst ágyat ért a feje, felébredt...


Most úgy altatom, hogy cicin elalszik az ágyban, átteszem a kiságyába, akkor nem kel fel, van 2-3 nyugis óra. De aztán felkel és onnantól indul a cirkusz. Nyilván ilyenkor az lenne a legjobb, ha ismét a kiságyába kerülne be, de nem bírok vele éjjelente 3-szor 2 órákat fent lenni...

2021. okt. 8. 08:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!