Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy tudnám elérni hogy a 4...

Hogy tudnám elérni hogy a 4 éves gyerekem külön szobába aludjon?

Figyelt kérdés

Pici kora óta velünk volt egy szobába mert könnyebb volt éjszaka felkelni hozzá és szoptatni. Végig kiságyban aludt, most már saját ágya van ami még mindig a mi szobánkban van pedig kialakítottunk neki a egy gyerekszobát, pont a mi szobánk mellett van a szobája. De nem hajlandó ott aludni.

Tegnap a férjem még a gyerek oviban volt átvitte az ágyát a másik szobába. Előtte való nap megbeszéltük hogy ott kell aludnia és a szobaajtók nyitva lesznek így ha gond van csak szól. A kislámpát is égve hagytuk. Teljesen örült neki hogy saját szobája lesz mint a többi óvistársának.

Szépen lefeküdt, olvastunk 3 mesét ekkor megvártam még elalszik utána mentem lefeküdni aztán kb hajnal 1-2 felé szaladt át hogy nagyon fél, ekkor visszavittem megnyugtattam és megint megvártam még elalszik, utána kitalálta hogy szomjas, fáj a hasa és egész éjjel alig aludtunk. De folyton visszavittem nem akarom hogy velünk aludjon mert félek később nehezebb lesz elválasztani. Rosszul döntöttem? Olyan bűntudatom van hogy ezt teszem vele :/

A gondom az hogy szóban ezt teljesen megérti csak gyakorlatban vannak gondok. Igaz ez még az első nap volt remélem sikerülni fog.


2021. nov. 5. 09:51
 1/3 anonim ***** válasza:
59%

Nem döntöttél rosszul.

Nekünk 6 évesen aludt külön szobában a kislányunk.

Nemm volt csak egy szobánk a régi házban.

Most három szobás a házunk és hónapok óta külön alszik.

Mi is eljátszottuk azt sokszor, hogy éjjel vissza akart jönni hozzánk de mindig visszakisértem a helyére és megvártam, hogy elaludjon.

Ha éjjel 3-4x fordult elő akkor is.

Szóban persze, hogy örül neki és bezsong. De amikor már egyedül ébred az más.

Még nagyon az elején vagytok. Kitartás. 😊

2021. nov. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Ha fél,én nem erőltetném. Ki tudja milyen nyomot hagy benne. Hasfájás pl.szorongásos tünet,nem hiába mondja. Majd megérik rá.
2021. nov. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Velünk is ez volt. Nyugi, természetes hogy felkel, itt is ez volt,pontban hajnali 3 kor felkelt, és jött át hozzánk. Már annyira fáradt voltam hogy majdnem feladtam, de kb 1 hét múlva már nem ébredt meg hajnalban. Szerintem ne add fel, pár nap és megszokja.
2021. nov. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!