Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy alszik éjjel a babátok?

Hogy alszik éjjel a babátok?

Figyelt kérdés

2 honapos, iszsz fiam van, és szerintem szörnyű alvó. Mindenutt olvasom hogy nekik csak 1x, 2x kel fel a baba, nekem rengetegszer.

7 kor altatok / mostanaban az altatás is macerás/ akkor kb 8 ra elalszik —->23:30—->1:30—>3:00—>5,6 aztán ha szerencsém van 6—-> 8 ig

Éjjelente könnyebben vissza alszik, cicizik, bofi és alszik is.


2021. nov. 20. 17:44
 1/6 anonim ***** válasza:
62%

Nálunk is ez volt

Szerintem a 4.trimeszter miatt is van ez

Aztan hasra raktam le aludni es csak 5 óránként ébredt fel

Sokszor nem is ehes volt csak háton a moro reflex felébresztette

Hason nem ébreszti fel es szinte végig aludja az éjszakákat

2021. nov. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én is hason altatom este először, de rettegek, háton szornyen alszik, rajtam szokott jókat aludni es a kocsiban.
2021. nov. 20. 18:30
 3/6 anonim ***** válasza:

Az első 4hónapban konkrétan rajtam aludt, én meg félfekvű pozícióban próbáltam, de nem mindig sikerült. Ha a kiságyba raktam, kismilliószor kelt. Most 9hónapos, kb 8ra le tudom tenni a kiságyba, 10ig felkel vagy 2x, akkor visszaaltatom, lerakom. Ha 10után ébred akkor már magam mellé veszem, cici a szájába aztán elalszik. Reggelig kb 6x ébred meg de akkor cicivel visszaalszik.

Az én környezetemben is mindenkinek nagyon jó alvó babája van, rohadt idegesítő mikor mondják, hogy, jajj hát 1-2x kel vagy egyszer se.

Bízok benne, hogy idővel jobb lesz, addig is kárpótol, hogy extra aranyos :)

2021. nov. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
35%
Egyhuzamban 9-10 órát aludtak 6 hetes koruktól, de ettől neked nem lett jobb. 😊
2021. nov. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Fuh, 3-as neked sem lehet könnyű! :o kitartast! ❤️
2021. nov. 20. 22:43
 6/6 anonim ***** válasza:

Ne rettegj a hason altatástól, vegyél légzésfigyelőt inkább.


Tapasztalat. Én is rettegtem, pokoli volt amíg rá nem vettük magunkat a hason altatásra.

Kb 30 percenként ébredt.


Most 1,5 éves és kb 50% hogy átalussza az éjszakát, 25% hogy egyszer feklek hajnali 4-kor, eszik, és alszik tovább 7-ig, és kb 25% az esélye hogy felkel mondjuk hajnali 3-kor, dáridózik mint Lagzi Lajcsi 2 órát, és aztán alszik vissza nagy nehezen, max 7-ig.


Mostanság hajnalban én nem tudom visszatenni az ágyába, mert azonnal felkel és mászik vissza az ölembe, ellenben a férjem megoldja 10 perc alatt, úgyhogy szégyen nem szégyen felkeltem a férjem éjjel hogy tegye vissza nekem nem megy.


Ma is már 1 órája kínlódtam, nem ment, azonnal pattant fel ahogy letettem. Szóltam a férjemnek, eskü nem volt több mint 5 perc és jött vissza, a gyerek meg vígan csicsikált (de legalábbis feküdt) az ágyban.


Hason vagy oldalt alszik, és mostanra jó alvónak mondanám, kivéve a dáridós éjjeleket. Szerintem szeparációs szorongás okozza mert úgy ölel mintha az élete múlna rajta.

2021. nov. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!