Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Érdekelne más 7 hós baba...

Érdekelne más 7 hós baba napirendje!?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Leírnátok nekem a 7hós babátok napirendjét? Hányszor eszik, alszik? Éjszaka hány órát alszik?

Illetve lenne pár kérdésem! Nekünk így néz ki:

6-7 fele kel, majd reggeli tápszer

9-10 körül tejpép vagy gyümölcs

10-11 alvás kb 1-2 óra

13-14 ebéd

15-16 körül alvás amihez megeszik kb 90-120ml tápszert

17-18 tejpép

19 fürdés

majd fürdés után 21 óráig részletekben megiszik kb 180ml tápszert és 21 órától alvás

Enni néha felkel, néha nem, van mikor csak felkel, nincs kedve aludni, majd 1-2 óra múlva elalszik.

Érdekelne, hogy szerintetek normális, hogy van mikor a reggeli (vagy bárrmelyik étkezés) tápszer teljesen kimarad, mert nem akar enni?

És hogy éjjel 9 órát alszik csak? Nappal pedig 3-4et? És ezek az ébredések? Van mikor sírás nélkül felébred és egyszerűen nincs kedve visszaaludni..

Szerintetek ez igy normális egy 7hós babánál?



2021. nov. 30. 17:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, minden teljesen normális.
2021. nov. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Illetve még egy olyan kérdésem lenne, hogy nem tudom mennyire érzik vagy tudják ezt a babák, de apuka németországba dolgozik, és hazajött egy hétre majd tegnap visszament. A kisfiam pedig nagyon kötődik az apjához, nagyon szereti.. normális, hogy ilyenkor egy kicsit kedvtelen? Ezt vettem észre rajta.. mintha keresné őt, olyan. Eddig nem nagyon volt rá példa, de most ahogy elment, mintha rossz kedve lenne egész nap.. van ilyen? Vagy ők ezt még nem nagyon érzékelik?

2021. nov. 30. 19:16
 3/6 anonim ***** válasza:
55%

6-6:30- ébredés, szopizás

9-10:30- alvás (plusz-mínusz fél óra)

11:00- ált. húsos-zöldséges püré, utána valamikor, amikor kéri, szopizás

14:00-15:30-alvás

16:00- gyümölcsös püré v. tejpép, utána 1 órával kb. szopizás

19.30- 150 ml tápszer, mert estére kevés a tejem

20.00- alvás.


Éjjel 2-3x szopizik még. Szerintem nem alszik keveset a babád.

2021. nov. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem ht után nem fogadott el már tápszert, sem anyatejet, bárhogy próbálkoztam, így a napirendünk:

6-7 között kelés

7-8 reggeli, vagy tejbegríz vagy sinlac, vagy hippes műzlis pép

9-10:30-ig alvás

11 körül tízórai gyümi valami kásával péppel

12-13-ig alvás(mostmár néha kimarad, nem tudom elaltatni)

14 körül ebéd főzelék

15-16:30 között alvás egy óra, aztán uzsi, vmilyen tejpép, vagy gyümi, vagy amit mi eszünk… nem tudom ez mindig más még nem állt be, eddig tápszer volt de inkább nem eszik ha az van.

18:30 fürdés

19:00 evés sinlac pép

19:15 ágyban van és alszik

Így kb 11-12 órát alszik éjjel, többször is felsír, vagy iszik vagy cumi, éjjel általában megetetem egyszer tápszerrel álmában… ha hagyja. 😊

2021. nov. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Teljesen normális.


Itt egy táblázat alvásigényről:

[link]


Az esti és nappali alvásra is rendben van. Hogy miért kell fel este, nem tudom...ha cumit vagy enni kért, jól jártál, ha szórakoztatásra vágyik, akkor nem. De ez utóbbi is csak neked lehet "rossz".


Az se baj, ha egy-egy étkezés el marad, mi sem mindig tartjuk a napi előírt 5 étkezést. Lesz olyan, hogy egész nap eszik és olyan is akár, hogy kb semmit. Ha éhes úgy is fog enni.


Egyre nagyobb és nyílik az értelme, egyre többet fog fel.

Kötődés fontos náluk, elképzelhető, hogy megérzi az apukának a hiányát. De könnyebben felejtenek, gondolom nem tart heteken keresztül ez a rossz kedv.

2021. dec. 1. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

6-7 között kel, akkor anyatej

9-10 körül anyatejjel elalvás, kb. 1- max. 2 óra alvás

Ebéd: 12.30.-13.00. körül, főzelék, majd tejci

Ezután 40-60 perc levegőzés.

14-15 óra körl alvás (szopi után), kb. 1,5 óra

Fél 6-6 körül tejpép gyümölccsel,

7- fél 8 fürdés, anyatej, alvás kb.fél9-9.

Éjjel általában kétszer ébred. Van, hogy hamar visszaalszik, van, hogy ringatni kell fél órát.

2021. dec. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!