Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Meddig lehet és mennyire...

Meddig lehet és mennyire káros porszívó mellett altatni a babát?

Figyelt kérdés
3 hónapos és kb másfél hónapja csak így alszik el, de így azonnal. Próbáltuk lecserélni hajszárítóra, mobilos appra, fehér zajt lejátszó plüssre (ezek nem annyira hangosak), de az nem jött be neki. Féltem őt, hogy károsítja a hallását. Kb 2,5 m távolságra van a kiságytól, mobilos applikáció szerint kb 45-55 decibel.
2022. jan. 10. 19:31
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
54%

fehér zaj. keress rá akár youtube-on is. olvass utánna. igy tudod szabslyozni legalabb a hangerot :)

nekunk a hovihar valt be. de porszivo hajszatito stb van

2022. jan. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a többiek írják. Minden külső ingerrel az a "baj", hogy egy idő után le kell róla szoktatni, ami minden érintett félnek nehéz. Még csak három hónapos, nem kell semmit se szokásként tekinteni, ebben a korban rengeteg dolog változik egyik hétről a másikra. Próbálkozzatok különféle - számotokra hosszútávon is vállalható - megoldásokkal, újra és újra.
2022. jan. 11. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Tudom hogy fehér zaj.

Miért gondoljátok, hogy nem próbáltuk másképp?

Evésbe nem alszik bele, hordozásba sem, ringatásba sem, babakocsiban csak (nagyon)ritkán és nem fogom idebent tologatni a kocsit, hogy vagy elalszik vagy nem, autóban alszik ameddig jár, de természetesen azt sem fogom menetni feleslegesen. Adamohinta sem volt jó, hintaszékben ringatás sem és az sem ha simogatom(ha ha), cumit is kiköpi, többet próbáltunk már, pólyázás sem volt jó. Hosszan és sokat alszik, csak elaltatni nehéz. Orrszívás közben aludt be rögtön a porszívóra, azóta használjuk B opcióként, de mindig kell.

Hogyan kellene erre a simogatásra átszoktatni? Tegyem be a kiságyba és simogassam ameddig elalszik, ő meg sír? Vagy hogyan? Komolyan kérdezem. Nyílván hosszú távon az a lenne a legjobb, ha csak betenném a kiságyba és aludna magától 😅

2022. jan. 11. 07:44
 14/20 anonim ***** válasza:
58%
Igen, ha a simogatva altatásra akarod átszoktatni, akkor nincs más, mint hogy ülsz mellette és simogatod és kibírod, hogy az első időkben sír, és reménykedsz, hogy pár nap alatt megszokja és sírás nélkül is elalszik. Nálunk is volt ilyen, de akkor már 9 hónapos volt fiam, kb. 3 nap volt, mire sírás nélkül is elaludt, és aztán már a simogatást se kérte (lerázta magáról a kezemet), csak hogy üljek ott mellette, amíg el nem alszik. 12-es voltam
2022. jan. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Ez nem sírni hagyás?

Van egy ilyen régebbi kérdés, ott szétszedték az anyukát.

2022. jan. 11. 07:58
 16/20 anonim ***** válasza:
54%
Neked kell eldönteni, hogy mennyire tudsz azonosulni egy-egy módszerrel... Ha szerinted sírni hagyás és neked rossz érzés, akkor ne csináld. Semmiképp se a gyakori anyukái döntsék el helyetted, hanem hogy TE mit gondolsz és érzel. Ez a módszer mindenképp jobb, mintha rácsukod az ajtót és egyedül hagyod a gyereket a nyomorával.
2022. jan. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
73%

Sírni hagyás az, ha sír a gyerek és ott hagyod magára a dzobában, nem reagálsz, nem kap ingert tőled.


Ha leteszed és sír, de közben simogatod, suttogsz, akkor megkapja azt a válaszreakciót, hogy ott vagy vele, csak most másképp kell aludni.


Jó esetben pár nap alatt megszokja. Én is ezt alkalmaztam, így szoktattam le az éjszakai ciciről, amit muszáj volt, mert már óránként kelt és követelte ordítva a, komfortcicit és nem lehetett másképp visszaaltatni.


Az elsö éjszaka volt nehéz, akkor sokáig sírt, de ott voltam mellette végig. Aztán minden nap egyre kevesebbet nyöszörgött, pár nap után már csak 1-2 alkalommal ébredt, és akkor sem kellett ciciztetni, csak simogatni, visszaaludt.


Sajnálom, hogy nem próbáltam ki ezt hamarabb, hogy nem erre szoktattam rá, hanem minden altatáshoz cicit adtam.

2022. jan. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Nem a gyakori anyukái döntik el természetesen. Ez csak tapasztalatcsere és érdeklődés. Minden anya barátnőm, ismerősöm babái szépen elaludtak szoptatás vagy tápszerezés közben vagy a fent említett egyéb módszereken. Nekem nincs szerencsém ebben..
2022. jan. 11. 08:18
 19/20 anonim ***** válasza:
Nem lenne szerencséd akkor se, ha szoptatás/evés közben aludna el, mert akkor meg az lesz a nehéz, amikor már nem akarod szoptatni / nincs tápszer... 16, 14, 12 voltam
2022. jan. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
51%

A középső lánykám porszívó hangjára aludt el, a legkisebbem pedig a tévén lejátszott fehér zajra. A nagyobbam már 7 éves, egyedül alszik el és alszik, mint a bunda. A kisebbem most 20 hónapos, nem függő, csendben is szuperül elalszik, Nála csak azért lövöm be a fehér zajt, mert nagyon behallatszik a szobájába a két nagyobb tesó zajongása, a fehér zaj picit tompítja a kinti hangoskodást.

Ne aggódj, le fog szólni, kénytelen lesz, hiszen például bölcsiben, oviban nincs porszívóhang. Szépen apránként,különböző helyzetekben megtanulja.

2022. jan. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!