Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mennyit alszik az 1-2 hónapos...

Mennyit alszik az 1-2 hónapos babátok napközben?

Figyelt kérdés

Altatjátok vagy csak kidől valamikor?

Van ilyen pici babánál fix szundiidő?

A neten és a könyvekben olyan szuper táblázatok vannak, de az én babám sajnos nem hajlandó egyet sem elolvasni :D

(5 hetes)


Én jelenleg nem altatom külön, akkor rakom le amikor mélyebben elalszik, de az napi 1 alkalom és kb 2 óra (meg este fürdés időben... 😏)

Valami napirend félét is szeretnék lassan kialakítani, ezért is érdekel mások hogyan csinálják :)


2022. márc. 9. 14:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

az én lányom ilyen idősen szinte egésznap aludt, fenn volt 40 perc majd aludt 2-3 órát


nálatok valszeg nem nagy alvás igényü


napirendet úgy tudsz kialakitani, hogy reggel ébreszted egy fix időben és figyeled mikor lesz álmos, delelott akkor próbálod lerakni, majd másnap megpróbálod ugyanakkor, illetve delutan mindig volt egy hataridő mikor ébresztettük, ez pedig olyan 17.30 volt, akkor ért haza az apja, igy fürdés 18.30kor volt apával 19.00-19.30 pedig alvás, ha kesőbb kelt , akkor nem akart elaludni ☺️

2022. márc. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Más a gyerekek alvásigénye. Az enyém is csak 2-3 órát volt fenn+pelenkázás, fürdetés, szopi ideje. Nem csoda, a férjemnek is nagy az alvásigénye.
2022. márc. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem ér pedig nekem is nagy az alvásigényem :D örökölhette volna 😳😃

Apja ilyen h alig alszik 😟

Szopi közben meg amikor kézben van, akkor bele-bele bóbiskol, úgy tűnik h neki az elég :S


#1 szabad reggel felébreszteni? Mostanában mindenhol azt olvasni h ne ébresszünk alvó babát. Csak így az esti alvás is bele tud tolódni a lefekvési időbe és éjfél mire leteszem.


Én is írom most 3. napja h mit hogyan csinál és vannak kb ismétlődő pontok

2022. márc. 9. 14:20
 4/13 anonim ***** válasza:
54%

Minden gyerek mas. A napirend meg a kommunista idobol megmaradt borzalom egy pici babanal.


Az enyem mindig is rossz alvo volt, ujszulott kora ota nappali max. 30-40 perceket aludt, napi 2-3 alkalommal.

2022. márc. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Dehogy ebressz fel egy 5 hetes babat! 😱
2022. márc. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

#4 hát igen ahány szakértő, annyi féle ajánlás a napirendre.

Nem blikk cikkeket szoktam olvasni, hanem orvosok, szakemberek által írt könyveket (+előadások, interjúk stb), és sokan vannak akik erősen ajánlják a napirendet, mert a babáknak és a nagyobb gyerekeknek is szükségük van rendszerre.


De kb. mindenben ellentétes vélemények vannak :D aztán legyen okos az ember :D

2022. márc. 9. 14:41
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Akkor gondolom azt is olvastad a cikkekben, hogy nem 5 hetes ujszulottre vonatkozik a napirend ?
2022. márc. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Amit utoljára vettem a kezembe könyvet, ahhoz egy Nobel díjas alváskutató adta a nevét (a mentoráltja írta, aki szintén gyerekorvos és alváskutató), ott már az 5 hetes babára is írták h el kell kezdeni kialakítani a napirendet. (És itt írták h tévhit h nem szabad felébrszteni egy alvó babát)
2022. márc. 9. 14:54
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező. A tudomány egyre jobban fejlődik, sok új, hasznos dologra jönnek rá, ami nem csak az babának, de az anyukának is nagy segítség lehet a mindennapokban. Szóval nagyon jól teszed, hogy nyomonköveted a dolgokat. Szerintem is érdemes megpróbálni kialakítani egy napi rendet. Természetesen benne van a pakliban, hogy nem sikerül rögtön. Mi felnőttek sem egyformán szokunk hozzá 1 bizonyos dologhoz, tehát egy pici babán sem kell csodálkozni, hogy időt igényel. Én is ki fogom alakítani egy napi rendet, legalábbis ez a terv. Nem minden újdonság nem az ördögtől való. 😉
2022. márc. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
*-nem 😀
2022. márc. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!