Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Három hónapos babátok milyen...

Három hónapos babátok milyen gyakran kel fel éjjel?

Figyelt kérdés

Kisfiunk alvása nagyon biztatóan indult.

8 körül teszem le aludni, az első ébredése éjfél körül van, akkor eszik.

Egy hónapos korában már volt olyan, hogy ezt követően csak reggel hatkor ébredt, de az utóbbi hèten rosszabb lett: az első éjféli kelès az fix, addig tudunk mi is aludni, de ma éjjel ébredt kettőkor és négykor is. Evett rendesen mindkét alkalommal.

Elfogadható ez? Mit lehetne tenni hogy hosszabb etapokat aludjon?

Másoknak hogyan alakul?



2022. márc. 10. 06:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

3 hónaposan este 9kor letettem,3-4ig aludt majd evett, és aludt reggelig.

Azóta éjfél elött már kel, és onnan 2óránként... 🤷‍♀️


Nincs olyan, hogy jó, vagy nem jó. Minden gyerek más.

Fiam pl az első naptól 1 éves koráig 6-7x kelt éjjel. Ez is tök normális dolog.


Az más kérdés, hogy én mint zombi, úgy működtem ez alatt

2022. márc. 10. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

4,5 hónapos a babám. Eddig 2 hetente változott az éjjeli alvása...

Először 19-től 23-ig, evett, aludt 4-ig, evett, aludt tovább 7-ig .. ezzel kezdtük...

Volt 2 hét mikor este 19-től aludt hajnali 5ig, evett és aludt tovább 8ig.. most volt 2 hét mikor 2 óránként ébredt, de nagyon könnyen visszaaludt, de beteg is volt sajnos. Az új módi, hogy 18 és éjfél között alszik, megébred, majd reggel 6kor kel újra. Bevallom, az este 7-től hajnali 5-ig tartó alvás volt a legjobb 😅

2022. márc. 10. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Vissza alszik itt is könnyen. Van, hogy az egész 10 perc. Ügyesen eszik, a végén már alszik. Ezzel nem is lenne baj, ha én is ilyen könnyen vissza tudnék aludni :D
2022. márc. 10. 06:59
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Tudom sovány vigasz de mások örömtáncot járnának ha csak ennyiszer és ilyen gyorsan visszaaltatva ébredne a a babajuk. Lehet napközben már nem eszik annyit mert leköti más. Lassan elindul a mozgasfejlodes, a fogak. Az elején nekem is 3-4szer ébredt “sírtam” is h Jajj de jó lenne ha nem kelne. Na megindultak a fogak, elkezdett forogni , 4 hónapos alvasborulas is kopogtatott y voltak olyan napok h 20 percenként ébredt. Most kezd visszallni a 3 ebredesre. Nagyon gyorsan változik egy ilyen babanal minden. Ami egyik nap jó a másik nap már biztos nem. Egyik nap sírsz h 20szor ébredt másnap alszik egyhuzamban 8orat és te nem csináltál máshogy semmit 🤷🏽‍♀️
2022. márc. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 flora08 ***** válasza:
100%
Egyet értek az utolsó válaszolóval. A kisfiam jó alvó, nem volt jellemző rá, hogy húszpercenként ébredjen, 4 hónapos korában mégis borult minden. Olvastam, hogy átalakul az alvásuk, olyanra mint a felnőtteké, fejlődnek a nagymozgások, indul a fogzás...egyik éjszaka hatszor felébred, máskor este tíztől reggel fél hétig meg sem mozdul. A nappali alvás szintén: van, hogy leteszem és alszik két és fél órát, de olyan is, hogy fél óra után kipattan a szeme és csak ordít mert álmos, de nem bír visszaaludni. És mindent ugyanúgy csinálok. Picik még, minden is lehetséges 😄
2022. márc. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Van, hogy 4 óránként, van, hogy óránként. 2 és fél a tipikus. Ingadozik. Együtt alszunk, nekem így nem megterhelő, 10 perc egy ébredés.
2022. márc. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2 éves koráig keltem hozzá 40 percenként. Szóval bármit megadtam volna egy egy ilyen éjszakáért. 😅
2022. márc. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk születése óta nincs két egyforma hét. 🤷🏻‍♀️ Egyedül a nappali alvásai rendeződtek kicsit, éjszaka az mindig meglepetés, hogy milyen lesz, csak este 8 és reggel 7 között történik valahogy. :D Mostanság épp 4-5 ébredéssel, amiből könnyen visszaalszik, de volt ez már mindenféle. Én fél éve nem aludtam 4 óránál többet egyhuzamban.
2022. márc. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
55%
Egyikük sem kelt 3 hónaposan már, 10-11 órákat aludtak egyben. De a 2 kelés is tök jó, ha gyorsan visszaalszik, én nagyon remélem, hogy ha lesz még babánk, legalább ilyen alvó lesz. 😊
2022. márc. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!