Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan lehetne időben elaltatn...

Hogyan lehetne időben elaltatni egy 1 hónapos babát?

Figyelt kérdés
Már teljesen előrehoztam a fürdetést, hátha attól “frissül fel”, de nem. Lerakom 8 körül, alszik 5-10 percet, majd felébred. Ezt játszuk minden nap kb 11-ig. Teljesen mindegy, hogy nappal mennyit aludt, fürdés előtt mikor aludt, mennyit evett, vagy akármi, az eredmény ugyanaz. Ha lefekvés előtt régóta ébren tartom, akkor is ez van. Egyszerűen nem tudok mit kitalálni, hogy aludjon el korábban. Azt biztos, hogy nem éhes, mert a fele adag tejet visszabüffenti, illetve a mellemben is marad. Szóval arra szeretnék ötleteket, hogyan lehetne elérni, hogy 8-11 között ne legyen a “lerakom-felébred-sír” játék. Nagyon hulla vagyok már.

2022. márc. 22. 22:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Bocsi 8-as írására reagálva:

Az én fiam velünk aludt az első 2 hónapban.

Most 9 és fél hónapos és azóta is 100x felkel éjjel, én már nagyon kivagyok tőle, semmi kutyafüle nem használ, pedig azért ennyi idő elhiteted, hogy mindent kipróbáltam!

Már ránk hívták a családsegítőt is az iskolából (van 2 nagyobb lányom is - akik nem mellesleg 6 hetes koruktól szépen átaludták az éjszakát a kiságyukban), mert nem bírok létezni napközben a fáradtságtól, nem tudok velük tanulni, ellenőrizni a cuccaikat stb. szétszórt vagyok, elfelejtem mert még itt a nyakamban a háztartás és az ügyintézések.


Egy szó mint száz, minden gyerek más, valakinek az együttalvás sem jön be, a fiam a mai napig dobálja magát ha mellém kerül.


Kedves kérdező, változni fog ez, folyamatosan változik. Tarts ki!

Ja és mindenképpen legyen sötét, különben nem szokja meg. Én sosem kapcsoltam villanyt nekik este, pedig egyszer az egyik lányom bepróbálkozott, hogy hadd aludjon villany mellett mert fél és az egyik ovis társának is van kapcsolva. Mondtam neki, hogy eddig is sötétben aludt és semmi baja nem lett, másrészt nem érdekel kisKatikának milyen hóbortja van, így alszol és kész.

Jé, másnap már nem volt emiatt hiszti.

2022. márc. 23. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

9. Ez baromság! És ezt úgy írom, hogy mi együtt alszunk. Minden baba más, egyik módszer sem A módszer, ami minden családnak jó.


Kérdező, nálunk is ez volt. Sok babának este 10:30 körül van az éjszakai alvásideje. Az nem opció, hogy kitolod addig? Esetleg előtte apuka foglakozna vele, amíg te pihensz egyet? Nálunk így volt, aztán 2-3 hónapos korára magától igényelte a 9 órai alvást.

2022. márc. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Bocsi, 8-as, nem 9-es :)
2022. márc. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Én nem tudok tanácsot adni, nálunk pontosan ugyanez van (6 hetes) csak éjféllel.
2022. márc. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

#9 nyugi én nagy együttalvásnáci voltam, amíg meg nem született a babám.

Ha mellettem fekszik a memória matracon, én meg a nagy takaróval takarózom egyszerűen nem érzem biztonságban.

Akkor alszom én is a legjobban, ha a babafészekben van az öbölben.

Nagyon max ha a fészek az ágyon van.

Minden család más, nem lehet általánosítani h mi a tuti megoldás.

(Bocsi az eredeti kérdésre nem tudok válaszolni, mi is ezzel küzdünk, de szerintem megpróbálom amit a hordozós anyuka írt, már gondolkoztam ezen csak én is aggódtam a napszakok felcserélése miatt és h nem hosszútávú rutin alalul ki ezzel.)

2022. márc. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Megpróbálnám kihúzni, de nincs el. Sír, cicire rakom, eszik, majd elalszik. Majd felkel 5-10-15 perc múlva. Kezdődik előröl. Próbáltam, hogy ébresztgetem, meg adtam neki pluszban fejt tejet cumisüvegből, hátha jobban jóllakik, de olyankor csak visszajön a felesleg.

Az “apa segít” opció időszakos, mert most is távol van két hétre a munkája miatt. Természetesen, ha itthon van, mindig segít 🥰

2022. márc. 23. 11:04
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kitartás! Hidd el, hamar el fog múlni. Tudom, hogy ez sovány vigasz, de pár hét múlva már emlékezni sem fogsz rá. Minden rendben lesz!
2022. márc. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!