Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan altatjátok a kiságyban...

Hogyan altatjátok a kiságyban a babát?

Figyelt kérdés
Akinek sikerül a kiságyában elaltatni a babát, hogyan csinálja? Nálunk nem müködik hogy beteszem és simizem/énekelek, stb. A simizés mintha zavarná. Csak forog, feláll, helyezkedik, szeme nyitva. Ha félálomba teszem be, akkor se. Ringatni kell, és ha teljes KO, akkor tudom csak betenni. Akinek sikerült ezen változtatni, hogy érte el?

2022. márc. 29. 16:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egy bizonyos takaró segített, ha azt meglátta, egyből bele feküdt, magához húzta (nyilván nem újszülött kortól). Emiatt kialakult, hogy ha meglátja azt a takarót, tudja hogy alvás lesz. (Most 13 hónapos és már jó pár hónapja működik)
2022. márc. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem odaírni, hogy légyszi írjátok meg, hány hónapos, és aki átszoktatta, hány hónaposan! Köszi! A fiam most 10 hónapos
2022. márc. 29. 17:02
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
18 hónaposan ért meg rá. Jelezte hogy kényelmetlen neki a ringatás. Szerintem ameddig nem ér meg bennük valami, a fejed tetejére is állhatsz.
2022. márc. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%

Hát valamilyen szinten egyet kell értsek a 3-assal. Nálunk kicsit más a helyzet, mert mi egymás mellett alszunk (ez akkor alakult így, amikor egy éjjel 15x keltem hozzá, aztán így maradt, mert kényelmes), de mindig ringatva aludt el születésétől kezdve, és ha elaludt, akkor tudtam letenni az ágyra. 10 hónaposan elkezdte átaludni az éjszakát úgy, hogyha felkelt, felsírt, felült, nem kellett már ringatni, etetni, csak megsimiztem, feküdt is vissza, most 2 hónap alatt elértünk odáig, hogy csak nyávog egyet, a cumit visszaadom neki és alszik tovább. Tehát egy érésen ment végig az alvása, úgy veszem észre. Ugyanígy az esti ringatásnál elkezdett vergődni a karomban, nem bírtam tartani se, tépte a hajamat, úgyhogy mint éjszaka, melléfeküdtem a sötét szobában, és tudta, tudja, hogy alvás van, kicsit dumál, forgolódik, és 10-15 perc alatt elaltatja magát. Előtte biztos, hogy csak a sírás és szenvedés ment volna hányásig, ha megpróbálom ringatás nélkül.


Egy szobában alszotok? Átalussza az éjszakát?

2022. márc. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
2 évesen (26 hónaposan) érett meg rá, akkor szólt hogy ő bemegy az ágyba. Előtte csak szopizás közben tudott elaludni, vagy a babakocsiban, autóban menet közben.
2022. márc. 30. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

És akiknél kis korkülönbséggel jött a tesó, az hogy oldotta meg ezt? Tehát mondjuk nem volt még a nagy 1,5-2 éves..



Egy szobában alszunk, a kiságya a miénk mellett van, ha nagyon sokszor ébred vagy nem tudom visszatenni, akkor közénk vesszük a babafészekben és úgy valamivel jobb. Dehogy alussza át az ejszakát. :D Örök,ha csak 3x ébred.

2022. márc. 30. 09:24
 7/10 anonim ***** válasza:
79%
A kezdetektől a saját ágyában aludt, persze voltak időszakok, amikor sok ringatás volt, meg rajtam alvás... de ezek átmenetiek voltak. Pont egy éve álltunk le a ringatással, mert egyszerűen már nem bírtuk el. Akkor volt 9 hónapos. (Akkor még) szopi, beraktam az ágyába és meséltem. Volt, hogy álomba simogattam, de egy idő után zavarta, fészkelődött, úgyhogy csak ültem mellette. Aztán pár héttel később az lett ebből, hogy mese még a karomban (elmondom neki, mi történt aznap), berakom az ágyba és lefekszem mellé a földre, és csak akkor megyek ki a szobából, amikor már elaludt. Tudja, hogy ki fogok menni, mindig mondom neki, úgyhogy ha fel is ébred éjszaka, nem keres, minket nem ébreszt fel, kivéve, ha valami baj van persze. Reggel szólongat csak :), most 21 hónapos.
2022. márc. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kérdező! Nálunk ugyanez a helyzet a 10 hónaposommal. 🙈Velünk egy szobában alszik, nagy ritkán közénk teszem a fészekkel együtt, ha nem megy az alvás pl.fogzás miatt. De sajnos kizárólag kézben, ringatva alszik el. Máskülönben elmászik a helyéről vagy feláll. 🤷 Nem tudok vele mit kezdeni, pedig nem így szoktattuk. Amíg nem indult be a mozgásfejlődése kb.5 hónapos koráig magától elaludt, csak letettük, betakargattuk. Azóta kínlódunk az altatással, és ugye tartani is egyre nehezebb már. Ha melléfekszem akkor sem alszik, el akar mászni.

Remélem valaki megoszt velünk egy jó tippet, hogy mit lehetne megpróbálni!

2022. ápr. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Na, nálunk ugyanez!
2022. ápr. 2. 12:00
 10/10 anonim ***** válasza:
Sehogy, 3 gyerek közt alszom 😂 4,5; 2,5 évesek és 2 hónapos.
2022. ápr. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!