Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Este tápszer segíthet az alváson?

Este tápszer segíthet az alváson?

Figyelt kérdés

9 hónapos babám 1.5 óránként kel.

Nagyon jó étvágya van, mindent megeszik,amit adok neki, és tejem is van elég, vagyis eddig azt gondoltam. Van, hogy 10 perc múlva visszaalszik 8 és éjfél között, de aztán...ma pl.2-5ig fent volt.

Az, hogy nappal évesek után szopik, ok,de lehet, hogy el kellene kezdenem este adni neki tápszert?

Szerintetek? Fürdés után kapna egy adagot, majd cicit.

Valaki csinálta így? Javult a helyzet?

Szóval nem akarom leválasztani, csak annyit, hogy aludjunk éjszaka akár csak 4-5 órát egyben.


2022. ápr. 16. 12:13
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
31%

Ha eddig nem cumisüvegezett most teljesen felesleges rászokatni. 1.

2 Nem azért kel mert nem evett jól. Ha már rendes vacsorát eszik is fog kelni hiába laktatóbb.

Amúgy 1 rossz este miatt egyből tápszer? Komolyan? Örülj neki hogy eddig (gondolom) jó alvó volt.

2022. ápr. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

Nappal 2x alszik 1.5 órát, a 2.ból fél 6kor kel, 8kor fürdés, általában 9re alszik el.

Aztán kel 11 előtt, éjfél körül, majd 3 előtt és 5-6 kozott is, de abból már ritkán alszik vissza.

Jelenleg nem gondolom, hogy fogzana, nincs jele, meg estére bekenem dentinoxszal a fogínyét. Szóval nem értem, de már zombi vagyok, türelmetlen, kimerült

2022. ápr. 16. 12:19
 3/30 anonim ***** válasza:
nálunk néha az volt a bibi, néha nem. de mindig az volt az utolsó opció, hogy megetettük ha felkelt, előtte mindent végigzongoráztunk (ivás, pelus, szoba hőfoka, hol a cumi…)
2022. ápr. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
75%
Én sinlac-ot adtam mindkét gyerekemnek már ebben a korban, pedig szintén volt tejem. Nekünk bevált.
2022. ápr. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

1,

Sose volt jó alvó, talán 3x ha végig aludta az éjszakát életében, de amíg 2x kelt mondjuk, azt birtam, még a 3at is, de ez kicsinál, és tart egy hónapja.

2, peluscsere, takaró, nem túl hideg, nem túl meleg nálam is megvan, cici, minden.

3as, köszi

2022. ápr. 16. 12:29
 6/30 anonim ***** válasza:
14%

1 vagyok. Hidd el jó alvó volt. Az én fiam 1 éves koráig 5-6szor kelt éjjel. Volt hogy többször. Ha jött a foga akkor pl a kanapén aludtam ölembe a gyerekkel aki kb 20 percenként kelt. Na ő rossz alvó volt. Még most is van hogy ébred.

Tápszerrel nem fogsz megoldani semmit. Max jók rászokatod a cumisüvegre

2022. ápr. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
69%
Én nem adnék neki tápszert. Inkább etesd meg szoptatás előtt.
2022. ápr. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem segített, ugyanúgy ébredt akkor is, ha tápszert kapott este. Aztán elmúlt 1 éves, és egyik nap még kelt éjjel 4szer minimum, következő nap átkerült a saját szobájába, és ott meg aludt este 8tól reggel fél8ig, mint akit fejbevertek. Azóta is átalussza az éjszakákat 99 %ban.

Ti egy szobában vagytok vele?

Egy barátnőmnél is az hozta az áttörést, amikor külön szobába került a kicsi, azóta alszik.

2022. ápr. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Este gondolom kap szilárd vacsorát. Azután elég "desszertnek " a cici, nem keverném már be a tápszert. A vacsorától lakjon jól.
2022. ápr. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
79%
8 hónapos alvásborulás.
2022. ápr. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!