Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 4 hónapos kisfiam csak cicin...

4 hónapos kisfiam csak cicin tud elaludni, lesz ez mèg jobb valaha?

Figyelt kérdés
Igazàból nem is az elalvàs módja zavar, mert nekem is kènyelmesebb, mint ringatni vagy ilyesmi. Most az esti elalvàsra gondolok, napközben àltalàban babakocsiban alszik. Ami a problèma, hogy éjszaka gyakran kel (jobb esetben 2 óránkent, de inkább 1-1,5), és csak cicin alszik vissza. Ez eléggé fárasztó. Tudom, miért van ez, mert összekapcsolta a cicit az elalvással és ha felriad, megint cici kell a visszaalváshoz. Ha mondjuk 2-3x ébredne, még úgy is oké lenne. Akinek hasonló volt, mit elmúlt idővel, vagy le kellett szoktatni erről? Mit csináltatok? Gondolom, ez a 3-4 hós alvási regresszió, csak hogy lesz-e mèg jobb valaha..előtte szépen aludt éjszaka 2 keléssel.
2022. máj. 6. 11:30
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Van egy rossz hírem. Éjszakára 2 évesen vettem el a 45 percenkénti cicit. Ugyanúgy kel most is, fél év múlva 45 percenként.
2022. máj. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%

Fiam 1 éves koráig cicizett, csak azon aludt el.

Most 3 éves, ugyan ugy csak hozzám (vagy mostmár apához) bujva alszik csak el.


Lányom 7 hónapos, ő is csak a cicin. Vagy ugyan abban a pozban cumin.

2022. máj. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
20 év múlva is ez lesz, csak akkor már másén.
2022. máj. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
38%
Nekünk az alvás regresszió úgy 4 hétig tartott. De ez babánként más. 🤷
2022. máj. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
59%

Vagy leszokik róla magátol vagy le kell szoktatnod. Ezt senki sem fogja neked megjósolni előre.

Jo eséllyel hozzászokik, es kelni fog ameddig te meg nem unod és le nem szoktatod róla, de azért van példa az ellenkezőjére is.

2022. máj. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, te hogy vagy vele, de én még nem láttam olyan felnőttet, aki az anyja cicijén alszik el. Úgyhogy igen, nagy valószínűséggel egyszer leszokik majd róla. Azt senki sem tudja megjósolni, hogy mikor.
2022. máj. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
41%
Enyém 2,5 és még mindig cicin alszik el.
2022. máj. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szoptasd továbbra is igény szerint, idővel jobb lesz. Néha meg sokkal rosszabb, mikor beteg vagy jön a foga. Most teljesen korának megfelelően viselkedik. Kislányom 2 évesen hagyta el a délutáni alváshoz a cicit, rá 4 hónapra az éjszakait, majd utána kicsivel az esti alváshoz valót, mindezt teljesen magától.
2022. máj. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából engem az èjjeli kelèsek èrdekeltek, nem az, hogy leszokik-e: egyszer nyilvàn :)) Arra lennèk kívàncsi, akiek csakugyan gyakran kelt èjjel “cicire” a babàja, àtmeneti volt-e, vagy igy maradt amíg le nem szokott a baba, esetleg hol így, hol úgy volt. Sok kelés alatt mondjuk 3-nál többre gondolok.
2022. máj. 6. 15:18
 10/10 anonim ***** válasza:

#8 vagyok. Fogzáskor és náthásan 6-8 alkalommal kelt éjszaka, de volt hogy 20 percenként. Ezeket túl kell élni, és nappal aludni vele együtt.

Az első 6 hónapban 3-4 alkalommal ébredt, majd áttért a 4-5 alkalomra. 1,5 éves kora körül volt a legrosszabb, akkor 4-6 volt. Utána lett jobb, szépen csökkent 3-4 alkalomra, majd 1-2re, és így lett 0-1 alkalom közel a 2,5 éves korához.

2022. máj. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!