Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 5 hónapos babátokat ti ébreszt...

5 hónapos babátokat ti ébresztettétek a napközbeni alvásból, hogy éjjel aludjon többet?

Figyelt kérdés

Egy cikkben írták, hogy ekkora babát 1 óra alvás után fel lehet már ébreszteni, hogy ne nappal, hanem éjjel aludja meg amit kell.


Tegnap családlátogatás volt, úgyhogy kevesebbet aludt napközben, így viszont éjjel sokkal többet aludt.


Nem jutott volna eszembe ébresztgetni, ha nem írta volna az a cikk, eddig úgy voltunk, hogy csak akkor ébresztettem ha muszáj volt (szinte csak akkor ha orvoshoz mentünk).

Ti mit gondoltok erről?


2022. jún. 27. 18:36
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Én ébresztettem. Nem emlékszem már pontosan, de talán olyan 6 körül keltettem, fél8-8 között aludt el este. Ha a délutáni alvásnál 6nál tovább aludt akkor annyi volt az éjszakánknak 😅 De kb fél éves korára beállt hogy az éjszakai alvás előtt volt egy nagyobb ébrenléte.
2022. jún. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ébresztettem, de az én fiam, bármennyit alszik nappal, mindig ugyanannyit alszik éjszaka :D szóval mindegy, hogy 2 vagy 4 órát alszik nappal, az éjszaka fix 10 óra...
2022. jún. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémet is ébreszteni kell, ha nem akarom, hogy borzalmasan aludjon később.

7 hós, 2 alvás van már, első olyan 70 perc, második majdnem másfél óra. Még így is van hogy éjjel 'partizik' egy szűk órát (szerencsére sokszor magától visszaalszik).

Próbáptam hogy hagyom aludni, de akkor vagy a 2. Alvás volt tragédia, vagy az este, vagy mindkettő. Igaz sokáig alvásnaplót vezettek neki amiből kitűnt, hogy olyan 13.5 óra a maximum neki ha nem beteg, amit végig tud aludni. De minden gyerek más. Ezzel sajnos kísérletezni kell néha.

2022. jún. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig ebresztettem. Vannak akik szerint ez csúnya dolog, de nekem fontos volt hogy kiszámíthatóak legyenek a napok. Még most is felébresztem 3kor hogy 9kor legkésőbb le tudjam fektetni, 2,5 éves.
2022. jún. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem soha nem aludt nappal annyit, hogy egyáltalán eszembe jusson, hogy ez már sok lesz. Akármikor és akármeddig alszik, én hozzá nem nyúlok, boldog fél órák azok. 😂
2022. jún. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

5 hónapos a lanyom

Nappal 3x 20 percet alszik. Ebböl nem tudom hova kelteni.

Mégis éjjel 5-6x tuti kel

2022. jún. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőt akkor kezdtem el ébreszteni a nappali alvásnál, mikor átálltak az egyszeri, déli alvásra. Előtte 3x30, majd 2x30 percet aludt mindkettő, abból nem volt hová kelteni.

Kislányomat legkésőbb 14 órakor kelteni kellett, hogy este viszonylag rövid altatással el tudjon aludni. Kisfiam max 14:30, de őt azért is, mert menni kell a nagyért az óvodába. De a kisebb így is 2-2,5 órát alszik, így nem sértődik meg, ha keltem :)

2022. jún. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Mint a hatosnál.. nappal 3x 40 perc, éjjel minimum 5 kelés.

Amikor még nagyokat aludt napközben, 3 hónaposan, pont akkor voltak jók az éjszáink.

2022. jún. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!