Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ez kóros lehet? 8-9 hónaposokr...

Ez kóros lehet? 8-9 hónaposokra ez mennyire jellemző?

Figyelt kérdés
9 hónapos gyermekem 2-3 alkalommal alszik napközben, de többnyirr már csak 2x (2x1-1,5 óra, ha 3x alszik akkor van még egy 45 perces is délelőtt, de ez csak akkor ha nem jól aludt éjjel). Akarhogy is, olyan délután fél 5 körül kel az utolsó szundiból, utána viszont már olyan kis kókadt. Legkésőbb 7kor kell kezdenem az elalvás előtti szoptatást. Mindenhol azt olvasom, hogy a délutáni alvás után bírják ki a leghosszabban ébren. Hát nálunk ez pont fordítva van. (Megkérdezem majd persze az orvosát is, vállalva hogy hülyének néz, de épp szabadságon van.) 1-2 hónapja még ilyenkor kényelmesen kibírta este 8-9-ig.
2022. szept. 5. 19:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
az én kislányom is jobban bírja délelőtt mint délután. ne aggódj, normális.
2022. szept. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezek szerint túl sok időm van "alvásszakertők" bejegyzéseit olvasni instán? :D
2022. szept. 5. 20:31
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A babák sose olvassak a nagykonyvet. Amíg jól fejlődik, jól érzi magát addig normális.


Az én lányom a másik véglet... örülök ha napi 1x alszik 1,5 órát. És este 10 előtt akkor se lehet letenni. 😅 A 3 alvásrol már kb 5 hónapos korában lejött, én meg mindenhol azt olvasom hogy még 2-3x kéne aludnia. :D már elfogadtam. Ő ilyen.

2022. szept. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem érdemes olvasgatni, én is mindig stresszeltem ettől. :D


Az én kisfiam most lesz 9 hónapos, egy hónapja már átállt 2 alvásra. Ő is nagyon hamar elálmosodik utána, néha a fürdést is előbbre kell hozni, de biztos kitolódik, ha többet bír ébren lenni. :)

2022. szept. 6. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2. pontosan, a babád jelzéseire hallgass ne az instamamikra. 😘
2022. szept. 6. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy most kezd el állni, mászni és kifárasztja? Az enyémnek is volt kemény álmosodása pár hétig emiatt. Aztán belerázódott.

Másik dolog amit érdemes megfontolni a vashiány, bár ha jól álltok a hozzátáplálással akkor azt ki lehet zárni.


A leghosszabb ébrenlét délután leginkább azt segíti elő, hogy ékjel jobban aludjanak (kellő mennyiségű un. "alvásnyomás" lépjen fel, vagy ha úgy tetszik, kifáradjon - ezt nem csak instamamik tolják hanem elfogadott tény legalábbis az angolszász irodalomban). Ha nálatok enélkül is jól alszik éjjel és a vashiány kizárható, nem aggódnék, könnyen lehet hogy változik majd.

2022. szept. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) Lassan 2 hónapja kúszik, és próbálkozik már a mászással és a felállással is, szóval sok a dolga az tuti 😁 A vashiányra nem gondolnék, mert majdnem minden nap eszik húst. Nyulat vagy marhát többnyire. Éjjel egész jól alszik, mostanában van hogy nem is kel fel éjjel. Csak talán azért is mert korán kidől, marha korán (5 és 6 között) kel sokszor. Pedig látom, hogy még álmos 🤷‍♀️
2022. szept. 6. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!