Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért nem képes normálisan...

Miért nem képes normálisan aludni?

Figyelt kérdés
Eddig nappal normálisan alvó 9 hónaposomnak egyszerűen észveszejtően rossz lett a nappali alvása. Már egy ideje aludt délelőtt 45-90 percet, és délután 60-90 percet. Elaludt az ölemben, aztán betettem az ágyába. Nem volt semmi gond. Na már most, napok óta nagy nehezen elalszik, leteszem, és egyből kipattam a szeme. Akkor is ha várok 20 percet, vagy akármennnyit. Mi a fene okozhatja ezt a jelenséget? A szemén is látszik, hogy fáradt, tehát nem úgy néz ki, mint aki 5 perc alatt kialudta magát. Most kezdte el a mászást, meg a felállást. Lehet ennek köze a mozgásfejlődéshez? Éjszaka hála az égnek jól alszik. 10-11 órát egyhuzamban. Nálatok volt ilyen időszak? Meddig tartott? Van valami teendőm a túlélésen kívül? :D
2022. szept. 8. 10:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is baj lett az alvással, főleg az elalvással, mikor mászni, felállni kezdett. Mert álmosan, sőt néha álmában is azt gyakorolta. Addig könnyen elaludt cicin, onnantól nem maradt meg a ölemben. Nemrég múlt 1 éves, még mindig előjön időnként, de azért javult a helyzet.


Az én megoldásom, ami bevált, a hordozókendőben altatás volt. Ha láttam rajta, hogy álmos, de nem sikerült elaltatni, akkor fölkötöztem a hátamra és ott elaludt gyorsan. Aztán vagy nem tettem le (egy 10 kilós gyerek háton jó hordozóban nem olyan vészes), vagy ha letettem és fölébredt, akkor már gyorsan vissza tudtam altatni. A nagy ágyba tettem le, ha kellett, rögtön mellé feküdtem, cici be és már vissza is aludt.

2022. szept. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A nappali alvás nálunk is most kezd romlani, szintén 9 hónapos.

Nem is igazán az elalvás a gond, hanem, hogy rövideket alszik és állandóan vissza kell altatni. Egyik nap is, a szokásos 1,5 óra alatt 3-4-szer ébredt pedig nagyon álmos volt.


Amúgy ebben az időszakban van alvásborulás úgy olvastam,gondolom az intenzív mozgásfejlődés miatt. (1 hete mászik, de már mindenben fel akar kapaszkodni..🙄)

2022. szept. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, biztos a mozgásfejlődés a gond, mert folyamatosan tornázik a kiságyban. Csak félek, hogy így nem alussza ki magát, mert a visszaaltatás sem megy. A hurciban is nehezen alszik el. Teljesen kifordult magából 🤷‍♀️
2022. szept. 8. 11:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Begyakorolja, 1-2 hét és szerintem könnyebb lesz. :) Esetleg babakocsiban..a levegő talán elnyomja.
2022. szept. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A levegőn még rosszabb 😂 Lehet csak az segít ha napi 2x1,5 órát a mellemen tartom 😂
2022. szept. 8. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!